Co jest uważane za dobry wynik kredytowy?

17.02.2021
Category: Wynik Fico

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Oto, co to znaczy mieć dobry kredyt, co może dla Ciebie zrobić i jak przenieść swój wynik na wyższy poziom.

Nie ma formalnej definicji dobrej zdolności kredytowej. Różni się w zależności od tego, na co ubiegasz się o pożyczkę, ale ogólnie przyjmuje się, że w modelu punktacji FICO mieści się w przedziale od 670 do 739. Oto, jak działa wynik FICO, co jest uważane za dobrą zdolność kredytową i jak zwiększyć swoją zdolność kredytową z dobrej na świetną.

Jak działa model punktacji kredytowej FICO

Po pierwsze, kiedy używam terminu „zdolność kredytowa, mam na myśli wynik FICO. Istnieją inne modele scoringowe, ale zdecydowanie FICO jest modelem najczęściej używanym przez pożyczkodawców.

Źródło obrazu: Getty Images

Formuła, która określa Twój wynik FICO, jest dobrze strzeżoną tajemnicą, ale wiemy, że wynik FICO składa się z pięciu kategorii informacji:

 • Historia płatności (35% wyniku): Czy co miesiąc płacisz rachunki na czas?
 • Kwoty zadłużenia (30%): ile jesteś winien na swoich kontach kredytowych, szczególnie w stosunku do swoich limitów kredytowych lub pierwotnych sald pożyczek?Długość historii kredytowej (15%): uwzględnia różne czynniki związane z czasem, takie jak wiek kont indywidualnych, wiek najstarszego konta i średni wiek wszystkich kont.Nowy kredyt (10%): W tej kategorii znajdują się nowo otwarte konta kredytowe, a także ostatnie wnioski o kredyt.Mieszanka kredytów (10%): pożyczkodawcy chcą zobaczyć, że możesz być odpowiedzialny za różne rodzaje kredytów, więc posiadanie kilku różnych typów kont (karta kredytowa, kredyt hipoteczny, pożyczka samochodowa itd.) Może zwiększyć Twój wynik.Wyniki FICO mieszczą się w zakresie 300-850, przy czym wyższe wyniki oznaczają lepsze, a większość konsumentów ma wyniki FICO w zakresie 500-800.

  Wielu wydawców kart kredytowych udziela klientom bezpłatnej oceny kredytowej. Obecnie wielu oferuje wynik FICO, ale nie wszyscy. Jeśli wystawca karty kredytowej podaje ocenę kredytową, która nie jest oparta na modelu FICO, nadal jest to prawdopodobnie solidny wskaźnik tego, jak sobie radzisz, ale model i zakres punktacji mogą się nieco różnić od omówionych tutaj.

  Co jest uważane za „dobrą ocenę kredytową FICO?

  Aby było jasne, nie ma ustalonej liczby, która jest definiowana jako granica między „złym a „dobrym wynikiem FICO. W praktyce dobry wynik zależy od tego, co kupujesz. Na przykład, jeśli otrzymujesz pożyczkę mieszkaniową FHA, każdy wynik powyżej 580 spowoduje, że zostaniesz zatwierdzony. Jednak dla najlepszych kart kredytowych może być wymagany wynik w górnej 700.

  Przeciętny amerykański konsument ma wynik FICO na poziomie 700, więc jest to dobry punkt odniesienia do określenia, jak sobie radzisz w porównaniu z innymi. Ponadto FICO oferuje następujące wskazówki, które pomogą Ci zinterpretować własną zdolność kredytową:Wyjątkowy800 lub nowszyBardzo dobrze740-799Dobry670-739Targi580-669UbogiPoniżej 580Źródło danych: www.myFICO.com.

  Co możesz zrobić z dobrym kredytem?

  Jeśli Twój wynik na wykresie mieści się w „dobrym przedziale, na ogół będziesz w stanie zakwalifikować się do otrzymania pożyczki hipotecznej z konkurencyjną stopą procentową. Najlepsze stawki są zarezerwowane dla kupujących z najwyższej półki, ale różnica w stopach procentowych między dobrymi a doskonałymi wynikami kredytowymi może być mniejsza niż myślisz. W chwili pisania tego tekstu, oto stopy kredytu hipotecznego, których konsumenci o różnych poziomach oceny kredytowej mogą oczekiwać, a także różnica, jaką mogą wprowadzić do spłaty kredytu hipotecznego:760-8503,831%935 $136 761 $700-7594,053%961 $145 943 USD680-6994,23%982 $153 354 $660-6794,444%1007 $162.422 $640-6594,874%1058 $180 986 $620-6395,42%1126 $205,202 $Źródło danych: www.myFICO.com.

  To samo można powiedzieć o kredytach samochodowych. Tak długo, jak Twój dochód jest wystarczający, aby uzasadnić pożyczkę, dobra ocena kredytowa generalnie oznacza, że ​​otrzymujesz zezwolenie na kredyt samochodowy, nowy lub używany. Twoje oprocentowanie nie będzie tak dobre, jak uzyskałby kredytobiorca o doskonałych kredytach, a sprzedawca może wymagać więcej pieniędzy w niższej cenie, ale zatwierdzenie generalnie nie jest problemem w przypadku dobrego kredytu.

  Jeśli chodzi o karty kredytowe, istnieją produkty przeznaczone specjalnie dla osób z fantastycznymi wynikami kredytowymi, które mogą, ale nie muszą, być poza Twoim zasięgiem, jeśli masz dobrą zdolność kredytową. Na szczęście istnieje kilka doskonałych produktów kart kredytowych dostępnych dla osób z dobrymi wynikami kredytowymi, a tutaj możesz sprawdzić nasze ulubione produkty.

  Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową z dobrego do wielkiego

  Nie ma sposobu na szybkie zbudowanie świetnego kredytu. Zawsze powtarzam znajomym, że można przejść od braku kredytu do dobrego kredytu w dość krótkim czasie, ale zbudowanie doskonałego kredytu wymaga czasu.

  Co więcej, nie ma magicznej formuły na uzyskanie najwyższej oceny kredytowej. Możesz przeczytać moje dokładne omówienie nawyków ludzi z dużym uznaniem, ale ogólne zasady są następujące:

  1. Płać rachunki na czas, co miesiąc, bezbłędnie. Z biegiem czasu sam ten krok może podnieść Twoją zdolność kredytową do następnego poziomu.
  2. Utrzymuj niskie (ale nie zerowe) saldo na rachunkach odnawialnych kredytów w stosunku do dostępnego kredytu. Przeciętny człowiek z wynikiem FICO powyżej 800 wykorzystuje 4% swoich odnawialnych limitów kredytowych.Nie otwieraj nowego konta kredytowego zbyt często i pozwól, aby Twoje otwarte konta się starzały. Średnio w „klubie 800+ swoje najstarsze konto otworzył 25 lat temu.Skorzystaj z kilku różnych rodzajów kredytów, które pomogą zmaksymalizować kategorię „miks kredytów.Najlepszą drogą do fantastycznej zdolności kredytowej jest sprytne zachowanie kredytowe przez okres kilku lat, a zachowania potrzebne do osiągnięcia tego celu to niewiele więcej niż samodyscyplina finansowa i dobry staromodny zdrowy rozsądek.

   Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

   Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

   Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

   Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy