Co jest uważane za doskonały wynik kredytowy

17.02.2021
Category: Chase Bank

UJAWNIENIE REKLAM : TheFinanceTwins.com jest niezależną witryną wspieraną przez reklamy. Oferty pojawiające się w tej witrynie pochodzą z partnerskich sieci sprzedaży, a TheFinanceTwins.com otrzymuje wynagrodzenie za wysyłanie ruchu do witryn partnerskich, takich jak CreditCards.com. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania linków w tej witrynie. TheFinanceTwins.com nie obejmuje wszystkich firm finansowych ani dostępnych ofert.

Większość nastolatków spędza swoje 18. urodziny kupując losy na loterię, wychodząc na miasto lub kupując paczkę papierosów lub vape długopis. Ale nie my. W moje 18. urodziny skupiłem się na zbudowaniu doskonałej zdolności kredytowej.

Zbyt wiele razy widziałem, jak karta kredytowa mojej mamy była odrzucana, by zrozumieć, że potrzebowałbym doskonałego kredytu, jeśli kiedykolwiek chciałbym kupić własne miejsce.

Wtedy nie wiedziałem, co jest uważane za doskonały wynik kredytowy, ale wiedziałem, że chcę go mieć.

W liceum pracowałem w Circuit City (nieistniejący już megastore elektroniki), sprzedając komputery. Pomyśl Best Buy z wyjątkiem trochę ciemniejszego wnętrza. Mój bliźniak pracował w aptece w lokalnym sklepie spożywczym.

Kiedy oboje wróciliśmy do domu z pracy w nasze 18. urodziny, szybko świętowaliśmy, dzieląc się dwoma mini ciasteczkami Hershey’s z Burger King, a następnie skupiliśmy się wokół rodzinnego komputera, aby ubiegać się o pierwszą kartę kredytową.

Wczesne ustanowienie kredytu pomogło nam uzyskać doskonałe wyniki kredytowe

Na szczęście nasze poszukiwanie karty kredytowej okazało się kluczem do uzyskania niemal idealnego kredytu jako dorośli.

Wiedzieliśmy, że skoro byliśmy dorośli w oczach świata finansów, musimy ustanowić dobry kredyt.

Staliśmy plecami do ściany i nie chcieliśmy wiecznie być biedni. Wtedy nie do końca rozumieliśmy, dlaczego jest to ważne. Ale wiedzieliśmy, że nasza mama nigdy nie kwalifikuje się jako osoba podpisująca umowę, kiedy byliśmy gotowi wyprowadzić się z naszych akademików. Szukaliśmy więc w internecie dobrej karty kredytowej i trzymaliśmy kciuki.

Kiedy otrzymaliśmy listy potwierdzające, nie mogliśmy w to uwierzyć.

Dysponując linią kredytową w wysokości 300 USD, każdy z nas miał teraz pierwsze konta kredytowe, które pojawiały się w naszych raportach kredytowych. Sukces.

Traktowaliśmy naszą kartę kredytową z szacunkiem i nigdy nie zapłaciliśmy za coś, czego nie mogliśmy w całości spłacić w tym miesiącu.

Właśnie tego nauczyłem się o doskonałych kredytach w ciągu ostatnich ponad 12 lat.

Nie potrzebujesz 850 punktów kredytowych, aby mieć doskonałą zdolność kredytową

Eksperci zgadzają się, że ocena kredytowa powyżej 760 jest uważana za doskonałą zdolność kredytową.

Wyniki kredytowe wahają się od najniższego poziomu 300 do doskonałego 850. Może wydawać się mylące, że możesz mieć wynik 90 punktów poniżej idealnego i nadal mieć doskonały kredyt, ale to prawda!

W rzeczywistości, jeśli masz już 770 punktów i szukasz sposobu na zwiększenie wyniku do 800, tracisz czas.

Lepiej jest upewnić się, że uczestniczysz w planie 401k swojej pracy lub nauczysz się inwestować swoje pieniądze.

Posiadanie kuloodpornego budżetu też nie zaszkodzi.

Do licha, prawie wszystko byłoby lepszym wykorzystaniem twojego czasu niż próba uzyskania wyniku do 850.

Dlaczego ocena kredytowa w wysokości 760 jest uważana za doskonałą ocenę kredytową?

Powodem, dla którego ocena kredytowa 760 lub wyższa jest uważana za doskonałą zdolność kredytową, jest to, że w oczach pożyczkodawców osiągnąłeś najwyższy poziom.

Z wynikiem 760 będziesz już mieć dostęp do najniższych stóp procentowych, najlepszych kart kredytowych i najlepszych warunków płatności u większości pożyczkodawców.

W ich oczach masz już „A +. Dodatkowe zaliczenie nie podniesie twojej oceny wyżej.

To tak jakby mieć w banku 2 miliardy dolarów i życzyć sobie dodatkowego miliona dolarów. Czy nie możesz być szczęśliwy mając miliard?!

Masz już więcej niż wystarczająco, więc każda energia wydana na zdobycie tego dodatkowego miliona dolarów nie przyniesie Ci dodatkowych korzyści, a na pewno nie przyniesie Ci więcej szczęścia.

Poświęć ten czas i energię na robienie czegoś, co kochasz lub jest naprawdę ważne, na przykład pomaganie tym, którzy mają mniej szczęścia lub przekazywanie pieniędzy na cele charytatywne.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co jest uważane za doskonałą zdolność kredytową!

Pomoże Ci to maksymalnie wykorzystać ograniczoną ilość czasu i energii!

Dlaczego posiadanie doskonałego kredytu ma znaczenie?

Posiadanie doskonałego kredytu jest ważne z kilku powodów.

Na początek pozwala zaoszczędzić pieniądze. Widzisz, twoja ocena kredytowa zasadniczo pomaga pożyczkodawcom określić, jak ryzykowne jest udzielenie ci nowej pożyczki samochodowej, hipoteki, linii kredytowej, karty kredytowej, refinansowania pożyczki studenckiej lub jakiegokolwiek innego rodzaju pożyczki.

Jeśli masz niski wynik, oznacza to, że potencjalnie nie masz dobrych nawyków finansowych. Albo że nie wykonujesz wszystkich płatności na czas. Lub po prostu, że nie masz obszernej historii pożyczania, na której możesz oprzeć swoją decyzję.

Aby zrekompensować ryzyko posiadania gorszego kredytu, pożyczkodawcy po prostu zwiększą oferowane Ci stopy procentowe.Oznacza to, że Twoja karta kredytowa może mieć oprocentowanie w wysokości 25% +, co jest szalenie wysokie. Tak wysokie oprocentowanie oznaczałoby, że Twoje saldo może szybko wymknąć się spod kontroli, jeśli go nie spłacisz.

Lub może to oznaczać, że zapłacisz dodatkowe 10 000 USD za kredyt hipoteczny przez 30 lat w porównaniu z osobą o doskonałej zdolności kredytowej. Albo zapłacisz więcej, jeśli zdecydujesz się kupić lub leasingować samochód. Jeśli rozważasz zakup lub leasing samochodu, upewnij się, że negocjujesz jak gwiazda, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Konsumenckie stopy procentowe to brzydka strona świata finansów, ponieważ często jest tak, że ci, którzy mają najmniej pieniędzy i zasobów, płacą najwięcej.

Posiadanie niesamowitej oceny kredytowej zapewni najniższe stopy procentoweAle ponieważ tak działa system, musisz nauczyć się grać w tę grę, aby uzyskać najniższe stawki.

I nie, nie opowiadam się za tym, abyś zaczął pożyczać pieniądze na wszystkie zakupy tylko dlatego, że uzyskasz niską stawkę.

Osobiście po prostu używam kart kredytowych do regularnych zakupów, aby uzyskać dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę, a także otrzymać zwrot gotówki, aby pomóc zaoszczędzić pieniądze.

I ZAWSZE spłacam je w całości co miesiąc. Mam ustawione automatyczne płatności, więc zadbałem o pełne saldo. Muszę tylko co miesiąc logować się do portalu, aby sprawdzić, czy zakupy nie są fałszywe. Otóż ​​to.

Jeśli jednak kiedykolwiek planujesz zakup domu, posiadanie doskonałej zdolności kredytowej pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ bardzo niewiele osób będzie lub powinno płacić za dom gotówką.

Co powinienem zrobić, jeśli nie mam tego, co uważa się za doskonały wynik kredytowy 760+?

Najpierw weź głęboki oddech, ponieważ na szczęście to nie zmieni twojego życia.

Tak, posiadanie doskonałej zdolności kredytowej pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i zapewni dostęp do lepszych ofert, ale nie jest to nawet najważniejsza rzecz finansowa, o którą powinieneś się martwić.

Na przykład znajomość miesięcznej stopy oszczędności jest ważniejsza, ponieważ wpłynie to na jakość Twojego życia w dłuższej perspektywie. Nie masz miesięcznego budżetu lub planu wydatków i nie używasz go? Potrzebujesz go, zanim zaczniesz się martwić o swoją zdolność kredytową.

Ostatecznie 35% Twojej zdolności kredytowej zależy od historii płatności, a posiadanie budżetu jest pierwszą linią obrony, aby mieć pewność, że zawsze będziesz mieć wystarczająco dużo, aby dokonać płatności na czas.

Jednak nie oznacza to również, że Twój kredyt nie ma znaczenia i że powinieneś go zignorować.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

Aby uzyskać to, co jest uważane za doskonałą zdolność kredytową, musisz zrozumieć, w jaki sposób obliczana jest ocena kredytowa.

Mamy dokładny artykuł, który obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o sposobie obliczania zdolności kredytowej.

Poniżej przedstawiono główne czynniki brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej:
 • 35% Twojego wyniku opiera się na historii płatności
 • 30% zależy od procentu całkowitego wykorzystanego kredytu15% na podstawie średniego wieku wszystkich kont10% dotyczy nowych wniosków kredytowych i zapytań kredytowych10% zależy od liczby i rodzaju rachunków kredytowych1. Regularnie sprawdzaj swój kredytPierwszą rzeczą, którą musisz zacząć, jest raport kredytowy, aby zobaczyć swój wynik i historię.

  Pomoże Ci to określić, co możesz zrobić, aby poprawić swój wynik. Używamy CreditKarma i Credit Sesame, aby sprawdzić nasze wyniki i historię.

  Mówiąc dokładniej, używamy ich aplikacji na telefon. Niedawno widzieliśmy również, że Chase Bank ma niesamowite narzędzie do sprawdzania historii kredytowej. Nazywa się Chase Credit Journey, ale być może będziesz musiał mieć u nich konto. Oba są bezpłatne.

  Co roku sprawdzamy również nasze raporty kredytowe na stronie Annualcreditreport.com.

  Są jedyną firmą upoważnioną przez rząd do wystawiania oficjalnych raportów kredytowych. Zalecamy żądanie 1 raportu naraz, ponieważ istnieją trzy główne biura informacji kredytowej. Oznacza to, że możesz co 3-4 miesiące sprawdzać inny, aby sprawdzić, czy nie ma oszustwa.

  Otrzymujesz tylko 1 bezpłatny raport na agencję rocznie.

  Należy pamiętać, że raport kredytowy NIE będzie zawierał Twojej oceny kredytowej. Dlatego kochamy CreditKarmę i Credit Sesame.

  Jeśli masz niską zdolność kredytową i chcesz ją szybko zwiększyć, powinieneś dowiedzieć się więcej o Experian Boost. Jest to bezpłatna usługa, za pomocą której możesz dodawać rachunki za media i inne rachunki do raportu kredytowego, aby wyświetlać więcej płatności na czas. Może to pomóc poprawić Twoją zdolność kredytową FICO 8, co jest naprawdę niesamowite.

  2. Stwórz plan optymalizacji terminowych płatności i obniżenia wykorzystaniaPo przygotowaniu raportu będziesz mógł zobaczyć swoją historię płatności, wykorzystanie kredytu, wiek kont, zapytania i liczbę kont.

  Pomoże Ci to zobaczyć, gdzie jest miejsce na ulepszenia. Jeśli zaczynasz od znacznie niższej liczby, uzyskanie wyniku do 760 może zająć lata, więc bądź cierpliwy.

  Uzyskanie doskonałej oceny kredytowej to maraton, a nie sprint.

  Nie ma tutaj szybkich rozwiązań, chyba że znajdziesz oszustwo na swoim koncie, które ciągnie Cię w dół.

  W takim przypadku należy natychmiast zgłosić nieścisłości do biura, aby je poprawiły.

  Pamiętaj, że wszystko powyżej 760 jest uważane za doskonały wynik kredytowy

  Spędzanie czasu z nadzieją na osiągnięcie 800 to strata czasu.

  Prawdopodobnie zobaczysz, że gdy osiągniesz 760, masz już dobre nawyki, które w naturalny sposób popchną Cię do wyższych liczb.

  Nawet bez konieczności zastanawiania się lub martwienia się o to. Na przykład, oto migawka mojej oceny kredytowej z CreditKarma dziś rano.

  Jedyne, co robiłem, to nadal skupiać się na podstawach płacenia za wszystko na czas i utrzymaniu niskiego poziomu wykorzystania. Możesz nawet użyć Credit Sesame, aby to sprawdzić!

  Mam doskonałą zdolność kredytową. Ale nie jestem zbyt podekscytowany, że mam powyżej 800, bo 760 minęło już dawno.

  I właśnie to, mój przyjacielu, ma znaczenie, jeśli chcesz mieć doskonałą zdolność kredytową.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy