Co to jest dobre oprocentowanie karty kredytowej?

17.02.2021
Category: Karta Kredytowa
Dołącz do społeczności
Określenie dobrego oprocentowania na karcie kredytowej jest bardzo trudne, ponieważ istnieje tak wiele czynników, które mogą określić wartość jednej karty. W Stanach Zjednoczonych stawki wahają się od około 6% do prawie 40%. Warto wiedzieć, że większość kart domów towarowych ma nieco mniej niż 20% RRSO. Inne kraje mogą płacić znacznie wyższe odsetki; Meksyk może pobierać stawki od 30 do 50%, szczególnie w przypadku kart wydanych w sklepach. W rezultacie określenie „dobrego może częściowo opierać się na lokalizacji danej osoby na świecie.

Oferty kart kredytowych zwykle oferują niższe stawki wstępne.

W Stanach Zjednoczonych najniższe stawki, które nie są ofertami wstępnymi, zwykle wynoszą około 6% i są często oferowane osobom z zabezpieczonym kredytem. Oznacza to, że kredyt jest zwykle zabezpieczony kapitałem w domach lub firmach. Osoby poszukujące niezabezpieczonego kredytu mogą znaleźć karty o oprocentowaniu około 10%, chociaż może się to zmienić. Stawki te nie są oczekiwane, gdy kredyt ludzi jest mniej niż doskonały. Nawet w przypadku niedoskonałego kredytu, wiele osób może otrzymać karty pożyczkowe z oprocentowaniem około 20% i prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem akceptowanie karty, która obciąża więcej.

Nie obejmuje to stawek wstępnych, które mogą być oferowane w wysokości 0% lub znacznie niższej stałej stawki niż średnia. Oprocentowanie 0% może mieć zastosowanie tylko do transferów salda lub nowych zakupów, a te oferty są zwykle wrażliwe na czas. Osoby skuszone ofertami bez zbyt niskiego oprocentowania muszą ocenić faktyczną stawkę po zakończeniu okresu wstępnego.

Same stopy procentowe nie determinują dobrej karty kredytowej. Czasami karta kredytowa z wyższą stawką pozwala ludziom gromadzić dużo częstych mil lotniczych lub zapewnia zwrot gotówki za zakupy. Czasami warto mieć nieco wyższą stawkę, jeśli istnieją korzyści, które ją rekompensują, chociaż należy to dokładnie rozważyć.

Nie wszystkie niskie stawki oznaczają, że ludzie otrzymują lepsze karty. Konsumenci muszą sprawdzić ukryte opłaty, w tym opłaty pobierane, jeśli karta nie jest wystarczająco używana, za nadużywanie karty, dodatkowe opłaty za wypłatę gotówki i wygórowane kwoty opóźnionych płatności. Przekroczenie limitu kredytu może również spowodować wzrost opłat.

Kiedy ludzie zawsze spłacają swoje karty pod koniec miesiąca, kilka punktów oprocentowania, pod warunkiem, że istnieje okres karencji, naprawdę nie ma znaczenia. Liczba ta staje się znacznie ważniejsza, gdy osoba utrzymuje równowagę na karcie. Wyższe saldo przekłada się na większe koszty pożyczania pieniędzy. Osoby ze słabym kredytem zazwyczaj płacą wyższe stawki i mogą mieć więcej problemów ze spłatą sald. Jeśli kredyt jest niedoskonały, nadal może być możliwe uzyskanie nieco niższej stawki, skanując oferty kredytowe i przeglądając online.

Tricia ukończyła literaturę na Uniwersytecie Stanowym Sonoma i przez wiele lat często udzielała się w mądrym programie GEEK. Szczególnie pasjonuje się czytaniem i pisaniem, chociaż jej inne zainteresowania to medycyna, sztuka, film, historia, polityka, etyka i religia. Tricia mieszka w Północnej Kalifornii i obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią.

Może ci się spodobać również

Zalecana

Czytelnicy też uwielbiają

Powiązane artykuły wiseGEEK

 • Jaka jest oczekiwana rzeczywista stopa procentowa?
 • Jaka jest różnica między RRSO a RRSO?Co to jest kurs mieszany?Komentarze do dyskusji

  Mam kartę kredytową z oprocentowaniem 0,00%. Był to kurs wprowadzający, który nigdy się nie zmienił. Posiadam kartę może od 10 lat i nigdy nie zapłaciłem odsetek. Absolutnie noszę salda z miesiąca na miesiąc. Mój maksymalny kredyt to 15 000 USD. Myślę, że najwięcej, co nosiłem, to około 5 tysięcy dolarów – spłacenie tego zajęło może rok. Poza brakiem oprocentowania nie ma żadnych innych korzyści.

  Jak to jest możliwe? Boję się ich zapytać. anon134644 15 grudnia 2010

  Mam kartę kredytową American Express z 10-procentowym oprocentowaniem, która daje mi nagrody, które mogę wykorzystać na podróże, środki na wyciągu lub karty podarunkowe. Glasshouse 11 lipca 2010

  Przystąpienie do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych jest często bardzo łatwe. Niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe wymagają jedynie, abyś ty lub członek rodziny był wykładowcą, personelem lub uczniem określonej szkoły lub okręgu szkolnego. Inne wymagają, abyś ty lub członek rodziny był pracownikiem państwowym lub mieszkańcem określonego stanu.

  Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych tworzy również sieci z innymi spółdzielniami pożyczkowymi w całym kraju, umożliwiając członkom bezpłatny dostęp do podstawowych usług w lokalizacjach sieciowych.

  Mam karty kredytowe z unii kredytowej, a oprocentowanie i usługi są świetne.

  @ ValleyFiah – Spółdzielcze kasy pożyczkowe to świetne miejsce na uzyskanie kredytu. Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych ma regulowane stawki, które zmieniają się wraz ze stawką główną. Zwykle działa to na korzyść członków, ponieważ stawki pozostają na możliwie najniższym poziomie.

  Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych może oferować stawki tak niskie, jak prime plus marża, i ograniczać stawki do 20%. Powodem tego jest fakt, że spółdzielcze kasy pożyczkowe są spółdzielniami należącymi do ich członków. Ich struktura biznesowa ma przynosić korzyści członkom, oferując im z kolei najlepsze usługi za najniższe stawki.

  Opłaty i stopy procentowe są zwykle niższe niż w przypadku banków zysku. Spółdzielcze kasy pożyczkowe są również bardziej zaangażowane w społeczność lokalną i często oferują stypendia i korzystne warunki pożyczki dla swoich członków.

  Jestem studentem w pełnym wymiarze godzin i mam dobry do dobrego kredytu. Mój kredyt nie jest w żaden sposób doskonały, ale mam niezabezpieczoną wizę platynową z oprocentowaniem 8%. Unia kredytowa ogranicza również mój maksymalny APR do 18%, znacznie mniej niż 29% + dozwolone przez obecne prawo federalne. Nie mam również żadnych opłat rocznych, a mój limit kredytowy kwalifikuje się do corocznego przeglądu. Sekretem są spółdzielcze kasy pożyczkowe.

  Moja karta nie jest kartą nagród, ale gdyby tak było, moje warunki byłyby takie same, z wyjątkiem 10% stopy procentowej. Powodem, dla którego nie mam karty nagród, jest to, że mam 30-40% salda, więc dwukrotny wzrost odsetek zniwelowałby zysk z programu nagród w wysokości 1%.

  Posiadam również kredyt samochodowy w tej samej unii kredytowej i mogłem uzyskać oprocentowanie niższe o 6 punktów niż w dużych bankach krajowych i międzynarodowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy