Co to jest miękka kontrola kredytowa?

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 1 sierpnia 2017 /
 • 2 minuty czytaniaGuido Mieth / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajPożyczkodawcy wykorzystują Twoją zdolność kredytową, aby określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki i zdecydować, jakie warunki są gotowi zaoferować. Biura kredytowe śledzą, kiedy firmy sprawdzają Twój wynik, niezależnie od wyniku, a kontrole oznaczone jako „trudne zapytania mogą obniżyć Twój wynik.

  Zrozumienie, co stanowi czek twardy w porównaniu z czekiem miękkim, ułatwia planowanie, w jaki sposób zamierzasz ubiegać się o nowe linie kredytowe, minimalizując w ten sposób ryzyko pogorszenia zdolności kredytowej.

  Miękkie kontrole kredytowe są wymienione w raporcie kredytowym

  Miękka kontrola kredytowa, inaczej zwana miękkim zapytaniem lub miękkim wyciągiem, to wszelkiego rodzaju kontrola raportu kredytowego, która nie wpływa na twoją zdolność kredytową. Zapytania miękkie to raczej kontrole przeszłości niż kontrole występujące w wyniku nowych wniosków o pożyczkę; w niektórych przypadkach zdarzają się bez Twojej wiedzy lub zgody.

  Typowe zapytania miękkie obejmują:

  • Podczas sprawdzania własnego raportu kredytowego.
  • Gdy potencjalny pracodawca sprawdza Twoją historię kredytową, aby określić Twoją wiarygodność i stan finansowy.Kiedy instytucja finansowa jest już klientem, który sprawdza Twój kredyt.Gdy wystawcy kart kredytowych sprawdzają Twój kredyt, aby wysłać Ci wstępnie zatwierdzoną ofertę.Możesz zobaczyć wszystkie miękkie zapytania w swoim raporcie kredytowym, który zawiera listę każdego czeku wraz z nazwą organizacji, która go wystawiła.

   Zapytania o kredyt miękki a zapytania o kredyt sztywny

   W przeciwieństwie do miękkich zapytań, twarde zapytania mogą mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową. Potencjalni pożyczkodawcy dokonują twardych czeków, gdy podejmują decyzję o pożyczce, a typowe przykłady obejmują:

   • Wystąpienie o nową kartę kredytową.
   • Zaciągnięcie pożyczki na nowy samochód.Twarde zapytania pozostają w Twoim raporcie kredytowym przez dwa lata, dlatego przed złożeniem jakiegokolwiek wniosku o pożyczkę należy zawsze dokładnie przemyśleć sprawę, ponieważ może to obniżyć Twoją zdolność kredytową.

    Staraj się ubiegać o pożyczkę

    Dobra ocena kredytowa jest niezbędnym elementem uzyskania zgody na nową linię kredytową, a także zwiększa Twoje szanse na uzyskanie najlepszych stawek. Ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju aktywność może obniżyć Twój wynik.

    Wiele firm sprawdza Twoją historię kredytową, ale tylko twarde kontrole przeprowadzane w celu zweryfikowania uprawnień do nowej linii kredytowej mają bezpośredni wpływ na Twoją zdolność kredytową. Aby zachować zdolność kredytową, staraj się o pożyczki tylko wtedy, gdy naprawdę ich potrzebujesz. Jeśli szukasz najlepszych stawek, przygotuj wszystkie aplikacje w krótkim czasie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy