Co to jest pożyczka pod zastaw domu i jak to działa

Co to jest pożyczka pod zastaw domu i jak to działa
16.10.2020

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na pokrycie dużych wydatków życiowych, sprytnym rozwiązaniem może być wykorzystanie kapitału własnego w domu. Jednym ze sposobów jest uzyskanie pożyczki pod zastaw domu. W poniższym poście opiszę, czym jest ta pożyczka, jak działa i jak kwalifikować się do jednej z własnych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ten ruch finansowy ma dla Ciebie sens.

Co to jest pożyczka pod zastaw domu?

Kredyt pod zastaw domu jest często określany jako drugi kredyt hipoteczny, ponieważ tak naprawdę jest. To pożyczka, na którą możesz zaciągnąć pożyczkę w zamian za wartość domu. Często ten rodzaj pożyczki może być dla właścicieli domów sposobem na uzyskanie dostępu do dużych sum pieniędzy na pokrycie dużych wydatków życiowych. Nierzadko zdarza się, że ktoś zaciąga pożyczkę pod zastaw domu, aby sfinansować remont domu, pokryć długi medyczne lub pomóc dziecku w opłaceniu jego edukacji.

Pożyczki pod zastaw domu są często atrakcyjnym źródłem finansowania, ponieważ są dostępne po niższym oprocentowaniu niż karty kredytowe lub pożyczki osobiste. Należy jednak pamiętać, że te niskie stopy procentowe wiążą się z dużym ryzykiem. Pożyczkodawcy czują się komfortowo oferując niższe oprocentowanie, ponieważ te pożyczki są zabezpieczone Twoim domem, co oznacza, że ​​pożyczkodawca może Cię przejąć, jeśli zdecydujesz się zaprzestać dokonywania płatności.

Jak to działa?

Mówiąc prościej, pożyczki pod zastaw domu działają w taki sam sposób, jak twój pierwszy kredyt hipoteczny, kiedy kupiłeś dom. Pieniądze z pożyczki są wypłacane w formie ryczałtu, dzięki czemu możesz je wykorzystać według własnego uznania. Po jej otrzymaniu zaczynasz dokonywać stałych, miesięcznych rat spłaty pożyczki.

Przy każdej płatności zawsze będziesz spłacać część zarówno kwoty głównej, jak i odsetek. Warto również zauważyć, że pożyczki pod zastaw domu mają stałe stopy procentowe.

Kwalifikacja do pożyczki pod zastaw domu

Ponownie, kwalifikacja do otrzymania pożyczki pod zastaw domu jest bardzo podobna do kwalifikacji do pierwszej hipoteki. Twój pożyczkodawca będzie chciał zobaczyć dowód zatrudnienia, a także dokumentację dotyczącą twoich długów i aktywów. Podczas wizyty u pożyczkodawcy należy być przygotowanym na zabranie ze sobą następujących dokumentów.

  • Dwa lata W-2 lub zeznania podatkowego, jeśli jesteś samozatrudniony
  • Twój ostatni odcinek wypłaty z podanym dochodem od początku roku
  • Wyciągi ze wszystkich rachunków bankowych i aktywów
  • Zapisy długów dotyczące wszelkich kart kredytowych lub innych pożyczek

Jednak oprócz tych dokumentów Twój pożyczkodawca przyjrzy się również jeszcze jednej informacji. On lub ona oceni, ile masz kapitału własnego w swoim domu. (Pamiętaj, kapitał własny to procent twojego domu, który jesteś całkowicie właścicielem.) W tym przypadku kwota kapitału własnego, który zgromadziłeś w swoim domu, pomoże określić, ile pieniędzy możesz pożyczyć. Większość pożyczkodawców zezwala na pożyczanie maksymalnie 85% kapitału.

Aby dowiedzieć się, ile możesz pożyczyć, postępuj zgodnie z następującym równaniem:

  • Wartość twojego domu x procent kapitału własnego, który możesz pożyczyć – ile jesteś winien za swój dom

    Powiedzmy, że Twój dom jest wart 200 000 USD (zgodnie z ostatnią wyceną) i możesz pożyczyć do 85% swojego domu, ale nadal masz 100 000 USD salda kredytu hipotecznego.

  • 300 000 USD x 0,85 = 170 000
  • 170 000 USD – 100 000 USD = 70 000 USD
  • W takim przypadku uzyskasz zgodę na pożyczkę w wysokości 70 000 USD.

Różnica między pożyczką pod zastaw domu a linią kredytową pod zastaw domu

Często pożyczki pod zastaw domu i linie kredytowe pod zastaw domu są ze sobą mylone. Są podobne pod tym względem, że oba pozwalają ci pożyczać pieniądze na wartość twojego domu, ale działają znacznie inaczej niż jedno i drugie.

Podczas gdy pożyczka pod zastaw domu działa jak tradycyjny kredyt hipoteczny, linia kredytowa pod zastaw domu działa jak karta kredytowa. Daje ci okres czasu, w którym możesz skorzystać z kapitału własnego w domu, w razie potrzeby. Kredyty pod zastaw domu mają również regulowane stopy procentowe.

Jeśli nie masz pewności, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie, porozmawiaj ze swoim obecnym doradcą kredytowym i / lub doradcą finansowym. Mogą pomóc ci bardziej dogłębnie przyjrzeć się twoim opcjom, aby zdecydować, który z nich będzie ci najlepszy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy