Co to są szlaki handlowe i jak wpływają na Twoją zdolność kredytową?

17.02.2021
Category: Twoim Raporcie

Sekret skutecznego korzystania z linii handlowych w celu poprawy zdolności kredytowej polega na proaktywności – upewnianiu się, że rachunki pojawiające się w raporcie kredytowym są w najlepszej możliwej formie, zanim zostaną zgłoszone przez pożyczkodawców lub wierzycieli – zamiast podejmowania działań po fakcie, uszkodzenie Twojej zdolności kredytowej zostało już wyrządzone.

Aby to zrobić, pomocne jest zrozumienie, jakie dane są zawarte w linii handlowej:

Podstawowe dane konta: Obejmuje to nazwę konta, adres / dane kontaktowe wierzyciela lub pożyczkodawcy oraz numer konta.

Typ konta: w tym miejscu pojawia się Twoja mieszanka kredytów, ponieważ około 10% Twojej zdolności kredytowej zależy od typów otwartych kont kredytowych. Obejmują one:

Otwarte rachunki odnawialne , takie jak karty kredytowe detaliczne lub bankowe, na których saldo jest rozliczane z miesiąca na miesiąc.

Rachunki ratalne , czyli pożyczki, w przypadku których co miesiąc spłacane są stałe oprocentowanie przez z góry określony okres, np. Spłata kredytu hipotecznego, studenckiego lub samochodowego.

Otwarte rachunki , które są najmniej popularnym typem i są jak hybryda odnawialnych i ratalnych: saldo zmienia się z miesiąca na miesiąc, ale zawsze jest wymagalne w całości. Przykładami tego typu kont są media i karty czekowe.

Własność konta określa, kto jest odpowiedzialny za płatności. Istnieje kilka różnych kategorii:

Indywidualne, gdy konto jest tylko na Twoje nazwisko.

Wspólne , gdy Ty i inna osoba (np. Współmałżonek) jesteście odpowiedzialni za płatności.

Autoryzowany użytkownik, czyli sytuacja , w której karta kredytowa jest wystawiona na Twoje nazwisko, ale nie jesteś ostatecznie odpowiedzialny za płatności.

Cosigner, kiedy jesteś odpowiedzialny za czyjeś konto, jeśli nie zapłacą.

Warunki i status płatności , który dyktuje i ujawnia sposób opłacania rachunków. Najlepszym przypadkiem jest „spłata zgodnie z ustaleniami (na czas), z opóźnionymi płatnościami rozpoczynającymi się po 30 dniach i trwającymi do 60, 90, 120, 150 i 180. Po upływie tego półrocza większość wierzycieli zamknie konto jako obciążenie. off, co oznacza, że ​​zakładają, że nigdy nie zapłacisz. (W przypadku niektórych rodzajów długów, takich jak kredyty hipoteczne, harmonogram umorzenia może rozpocząć się wcześniej, po upływie 120 dni.) W sumie ujawnia to historię płatności, która może pojawić się w raporcie kredytowym nawet przez siedem lat.

Daty kluczowych rachunków lub te kamienie milowe na koncie, takie jak data otwarcia lub zamknięcia, a także data zgłoszenia (ostatnia data zgłoszenia lub aktualizacji pozycji w raporcie kredytowym).

Dodatkowe informacje o kredytach, w tym o limicie kredytu i zadłużeniu.

Teraz, gdy rozumiesz linie handlowe i ich związek z Twoją zdolnością kredytową, możesz zobaczyć, jak ważne jest regularne przeglądanie raportów kredytowych ze wszystkich trzech biur kredytowych. Należy pamiętać, że posiadanie mniejszej liczby linii handlowych w raporcie kredytowym nie oznacza posiadania wyższej oceny kredytowej. W rzeczywistości ludzie, którzy mają kilka aktywnych linii handlowych o dobrej kondycji (bez pominiętych płatności lub przekroczonego limitu kredytu), w tym z dobrą mieszanką typów kont kredytowych i które są otwarte przez co najmniej dwa lata, w końcu mają wyższe wyniki kredytowe.

Oprócz konsekwentnego płacenia rachunków na czas, oto kilka sposobów, dzięki którym zrozumienie, jak działają linie handlowe, może zwiększyć Twoją zdolność kredytową:

Zmień miesięczne płatności czynszu w nową tradycję.

Czynsz to dla wielu osób największa miesięczna rata. Ponieważ nie możesz bezpośrednio zgłaszać płatności czynszu biurom kredytowym, a większość właścicieli nie jest autoryzowanymi reporterami, powinieneś współpracować z certyfikowaną agencją kredytową, taką jak RentTrack, w celu zgłoszenia płatności czynszu do wszystkich trzech biur kredytowych.

Dokładnie sprawdź linie handlowe w raportach kredytowych i napraw wszelkie nieścisłości.

Dzięki ustawie Fair Credit Reporting Act masz prawo kwestionować błędy w raporcie kredytowym. W przeciwieństwie do zgłaszania linii handlowych do biur informacji kredytowej, co może zrobić tylko zatwierdzona agencja raportująca, możesz skontaktować się bezpośrednio z biurami informacji kredytowej, aby naprawić wszelkie błędy lub niekompletne informacje. Federalna Komisja Handlu dysponuje przykładowymi pismami, których można użyć w celu zakwestionowania nieprawidłowych informacji, a także udziela zaleceń, jak upewnić się, że Twoje żądanie zostanie odebrane i rozpatrzone przez biura.

Uzyskaj kredyt za pozytywne pozycje, które nie są wymienione w raporcie kredytowym.

Od daty pierwszego otwarcia konta (pamiętaj, że im dłużej masz konta w dobrej kondycji, tym lepiej) do dodatnich miesięcznych płatności, upewnij się, że otrzymujesz kredyt tam, gdzie jest on należny. Ponieważ nie wszyscy wierzyciele zgłaszają Twoje konto, powinieneś rozważyć skontaktowanie się z prośbą o zgłaszanie pozytywnych pozycji w Twoim imieniu. Na przykład, jeśli byłeś współsygnatariuszem pożyczki, która została spłacona zgodnie z ustaleniami lub jeśli jesteś współwłaścicielem wspólnego konta, które ma dobrą opinię i nie jest wymienione w Twoim raporcie kredytowym, ale znajduje się na koncie twojego partnera, ty powinien skontaktować się z wierzycielem, aby upewnić się, że tego rodzaju informacje są przekazywane do wszystkich trzech biur kredytowych.

Pozostaw starsze konta kart kredytowych otwarte, nawet jeśli już ich nie używasz.

Jednym z kluczowych elementów oceny zdolności kredytowej jest wskaźnik wykorzystania kredytu, czyli wielkość zadłużenia na wszystkich kontach łącznie w porównaniu z kwotą kredytu na tych rachunkach. Zamiast zamykać stare konto karty kredytowej, którego już nie używasz, zostaw je otwarte; limit kredytu na tej karcie pomoże zwiększyć ogólną dostępność kredytu, ale nie dodasz żadnego zadłużenia. Pomaga również wzmocnić długą historię kredytową, co jest również korzystne dla Twojej zdolności kredytowej.

Sekretną siłą tradelines jest zrozumienie informacji, które wnoszą do twojego raportu kredytowego. Wiedza to potęga, więc kiedy zauważasz, jak twoje działania finansowe pozytywnie – i negatywnie – wpływają na twoje linie handlowe, uzbroisz się, by walczyć o to, czego potrzebujesz i na co zasługujesz: silny wynik kredytowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy