Czego nigdy nie powinieneś robić ze swoim kontem bankowym, jeśli przeprowadzasz się za granicę

17.02.2021
Category: Wystawcy Karty

Przeprowadzka jest wystarczająco stresująca – wyobraź sobie, że musisz spakować swoje rzeczy, aby osiedlić się w nowym kraju!

Oprócz logistyki faktycznego pakowania i przeprowadzki, musisz też zająć się swoimi obowiązkami finansowymi.

Jest list na samochód, który musisz spłacić, Sallie Mae chce spłacić twoje pożyczki studenckie, a ty musisz wysłać swojemu bratu 2000 dolarów, kiedy już rozliczysz się z pieniędzy, które ci pożyczył.

Te rzeczy powinny być łatwe do osiągnięcia, z wyjątkiem… czekania. Zamknąłeś swoje konto bankowe w USA i karty kredytowe.

Statystyki dotyczące liczby Amerykanów mieszkających za granicą są trudne do zdobycia ze względu na ograniczone dane, ale Departament Stanu szacuje, że liczba obywateli USA mieszkających za granicą (i nie pracujących dla rządu) wynosi 6,32 miliona.

Inne szacunki mówią, że tylko 2,2 miliona Amerykanów mieszka za granicą.

Jeśli planujesz dołączyć do jednego z milionów Amerykanów mieszkających za granicą, oto dobra rada: trzymaj swoje konta bankowe i karty kredytowe!

Jednym z największych błędów popełnianych przez Amerykanów podczas przeprowadzki za granicę jest zamykanie rachunków bankowych i kont kredytowych.

Ponieważ po powrocie do Stanów Zjednoczonych możesz się nieźle przebudzić, gdy masz trudności z otwarciem nowych linii kredytowych lub ubieganiem się o pożyczki.

Oczywiście będziesz musiał otworzyć nowe konto bankowe w nowym kraju, ale jest wiele powodów, dla których powinieneś zachować swoje konto również w Stanach Zjednoczonych.

Na początek, jeśli nie jesteś już dobrze zaznajomiony z krajem, do którego się przeprowadzasz, nie wiesz, jak ich zwyczaje i systemy bankowe różnią się od tych, do których jesteś przyzwyczajony.

Jak wygląda proces ubiegania się o kartę kredytową? Czy opłaty są różne? Czy będziesz mógł korzystać z bankomatów tylko w określonych godzinach?

Niektóre kraje są bardzo surowe co do tego, co może się stać, jeśli domyślisz się, inne mają surowe kontrole walut.

Dowiedz się o systemie bankowym swojego nowego kraju, zanim przeprowadzisz się za granicę.

Otwarcie konta bankowego w nowym kraju może nie być takie łatwe, więc posiadanie go w USA nie jest złym pomysłem.

Jednak poza cłami istnieje wiele innych powodów, dla których nie powinieneś zamykać swoich rachunków bankowych lub kart kredytowych w USA.

Powody, dla których warto mieć otwarte konto bankowe w USA

Czy są rzeczy, za które będziesz musiał płacić, nawet jeśli zaczniesz nowe życie za granicą?

O wiele łatwiej będzie zapłacić za karty kredytowe, pożyczki, samochód i rachunek za telefon za pomocą amerykańskiego konta bankowego, a nie zagranicznego.

Wyobraź sobie logistyczny koszmar, który możesz napotkać, próbując zapłacić niektóre z tych rachunków za pomocą zagranicznego konta bankowego – nie wspominając o opłatach, które możesz ponieść!

Ponadto, jeśli jesteś osobą, która tak naprawdę nie korzysta z bankowości internetowej, wysłanie czeku z zagranicznego banku w celu opłacenia rachunku może zająć kilka tygodni, zanim zostanie rozliczony.

Utrzymanie otwartego konta w banku w USA pomoże Ci spłacić swoje rachunki w bezstresowy i łatwy sposób.

Jednym ze sposobów na łatwe utrzymanie otwartego konta bankowego – lub karty kredytowej w tym przypadku – jest zmiana zarejestrowanego adresu konta na dom ukochanej osoby.

Korzystanie z adresu krewnego lub miejsca zamieszkania rodziców na koncie pozwoli Ci łatwo spłacić rachunki i zrealizować inne transakcje w banku w USA.

Upewnij się jednak, że wybrana osoba jest godna zaufania, ponieważ może otrzymywać niektóre z Twoich ważnych sprawozdań finansowych.

Jeśli nie chcesz polegać na tym, że ukochana osoba otrzyma Twoje informacje rozliczeniowe, możesz rozważyć poinformowanie banku o przeprowadzce za granicę i sprawdzenie, czy umożliwi to zmianę adresu rozliczeniowego na zagraniczne miejsce docelowe.

Uważaj, jeśli Twój bank na to pozwala, ponieważ nawet jeśli masz zagraniczny adres, nie oznacza to, że instytucja wyśle ​​do Ciebie wyciąg szybciej. Nie chcesz zostać obciążony opłatami za opóźnienie.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z adresu ukochanej osoby, czy własnego adresu za granicą, dobrze jest przejść na komunikację elektroniczną w jak największym stopniu.

Eliminuje możliwość zagubienia rachunku w poczcie i zapobiega innym zdarzeniom.

Opłaty, których należy unikać

Innym powodem, dla którego warto mieć otwarte konto bankowe w USA, jest fakt, że pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na dużych opłatach. Jak często planujesz odwiedzić Amerykę?

Jeśli planujesz podróżować z powrotem co roku, utrzymywanie otwartego konta bankowego w USA pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na opłatach za transakcje zagraniczne lub wypłaty z bankomatów spoza sieci.

Oczywiście, jeśli masz kartę kredytową bez opłaty za transakcje zagraniczne, nie powinieneś się tym martwić.

Nawet jeśli nie planujesz odbywać corocznych podróży z powrotem do Ameryki, prowadzenie konta w banku w USA może się przydać, jeśli chcesz przelać środki znajomym lub krewnym w domu.

O wiele tańsze jest wpłacanie pieniędzy do innego banku w USA z amerykańskiego konta na urodziny matki niż przelewanie pieniędzy z zagranicy.

Powody, dla których należy mieć otwarte co najmniej jedno konto karty kredytowej w USA

Po pierwsze, jeśli zamkniesz jednocześnie wszystkie zdrowe konta kart kredytowych, spowodujesz pewne szkody w swojej zdolności kredytowej.

Ale co ważniejsze, jeśli kiedykolwiek wrócisz do Ameryki, możesz mieć trudności z uzyskaniem konta bankowego lub dostępem do kredytu, jeśli odetniesz wszystkie konta w USA.

Utrzymanie otwartego konta karty kredytowej w Stanach Zjednoczonych pomoże Ci zachować historię kredytową, dzięki czemu jeśli kiedykolwiek wrócisz do Ameryki, nie będziesz wydawał się ryzykowny dla pożyczkodawców.

Oczywiście od czasu do czasu powinieneś używać karty, aby Twoje konto nie było oznaczone jako nieaktywne.

To powiedziawszy, jeśli masz wiele kont kart kredytowych, nie musisz ich wszystkich otwierać.

Karta kredytowa w sklepie z siedzibą w USA nie przyniesie ci nic dobrego, na przykład, jeśli mieszkasz w Marrakeszu.

Jeśli zamierzasz zamknąć kilka kont kart kredytowych, rób to z czasem, a nie od razu, aby uniknąć uszkodzenia swojej zdolności kredytowej.

Powinieneś również poinformować wystawcę karty kredytowej z siedzibą w USA, że będziesz za granicą, jeśli planujesz używać karty za granicą (upewnij się jednak, że Twoja karta nie pobiera opłaty za transakcje zagraniczne).

Ponadto uważnie obserwuj swoje konto i co miesiąc sprawdzaj wyciągi online. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest kradzież Twojej tożsamości, aby oszuścił przysporzył Ci finansowego bólu głowy.

Przed wyjazdem koniecznie zadzwoń do wystawcy karty i poinformuj go o planach wyjazdu za granicę.

Większość wydawców nie powinna mieć problemu z utrzymaniem otwartego konta karty, gdy mieszkasz za granicą, ale najlepiej zadzwonić po potwierdzenie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy