Dlaczego brokerzy kredytów hipotecznych muszą udzielać rabatów pożyczkobiorcom

17.02.2021
Category: Zastaw Domu

Zgodnie z prawem stanu Kalifornia pośrednicy hipoteczni mają dodatkowy obowiązek powierniczy wobec kredytobiorców.

Udostępnij to:

 • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (otwiera się w nowym oknie)Kliknij, aby udostępnić na Reddit (otwiera się w nowym oknie)Kliknij, aby wysłać to pocztą e-mail do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)O co chodzi z oprocentowaniem kredytów hipotecznych? Jeff Lazerson z Mortgage Grader w Laguna Niguel przedstawia nam swoją opinię.

  Oceń podsumowanie wiadomości

  Z cotygodniowego badania Freddiego Maca: 30-letnia stała stopa procentowa poprawiła się do 4,62 procent, czyli o 1 punkt bazowy mniej niż w zeszłym tygodniu. Stały 15-letni średni wynosił 4,07 procent, bez zmian od zeszłego tygodnia. Ponadto Fed podniósł w tym tygodniu główną stopę procentową do 5,5 procent.

  Stowarzyszenie Banków Hipotecznych odnotowało 5,8-procentowy spadek liczby wniosków kredytowych w porównaniu z poprzednim tygodniem.

  Konkluzja: Zakładając, że pożyczkobiorca otrzyma średnią stałą stopę procentową na 30 lat od zgodnej pożyczki w wysokości 484 350 USD, zeszłoroczna płatność była o 193 USD niższa niż płatność w tym tygodniu w wysokości 2489 USD.

  Co widzę: lokalnie, dobrze wykwalifikowani pożyczkobiorcy mogą otrzymać następujące kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu bez żadnych kosztów: 15-letni FHA na 3,875%, 30-letni FHA na 4,0%, 15-letni konwencjonalny 3,875%, 30 -rok konwencjonalny na poziomie 4,375%, 30-letni wysoki bilans FHA (484 351 USD do 726 525 USD) na poziomie 4,25%, 15-letni konwencjonalny wysoki bilans (484 351 USD do 726 525 USD) na poziomie 4,25%, 30-letni konwencjonalny wysoki bilans na poziomie 4,625%, 15-letni jumbo (ponad 726 525 USD) przy 4,375% i 30-letni jumbo przy 4,875%.

  Co myślę: To moja druga kolumna na dorocznej konwencji National Association of Mortgage Brokers, w której niedawno uczestniczyłem w Las Vegas. W zeszłym tygodniu podzieliłem się wiadomością, że były prezes Countrywide Financial, Angelo Mozilo, otrzymał owację na stojąco od brokerów, co wprawiło mnie w zakłopotanie. W tym tygodniu podzielę się tym, czego dowiedziałem się o nowych programach pożyczkowych, wartości zorganizowania kredytu hipotecznego za pośrednictwem brokera i rosnącym udziale w rynku brokerów hipotecznych.

  Pełne ujawnienie: jestem brokerem kredytów hipotecznych.

  Po pierwsze, potrzebne jest szybkie wyjaśnienie roli pośrednika hipotecznego w procesie zaciągania pożyczki. Brokerzy kredytów hipotecznych nie udzielają kredytów. Zamiast tego organizują finansowanie nieruchomości mieszkalnych w celu zakupu i refinansowania wraz z sekundami, liniami kredytowymi pod zastaw domu (HELOC) i innymi.

  Działalność brokera hipotecznego jest podobna do modelu biznesowego brokera ubezpieczeniowego. Brokerzy dokonują zakupów w szerokiej gamie źródeł hurtowych w Twoim imieniu, próbując znaleźć i zorganizować dla Ciebie lepsze finansowanie i szybszą obsługę niż możesz znaleźć samodzielnie za pośrednictwem detalicznych źródeł kredytów hipotecznych (banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i pożyczkodawcy nie będący depozytariuszami, zwani bankierami hipotecznymi).

  Zgodnie z prawem stanu Kalifornia pośrednicy hipoteczni mają dodatkowy obowiązek powierniczy wobec pożyczkobiorców (wymagający od nich działania w Twoim najlepszym interesie).

  Jeśli pójdziesz do dowolnego pożyczkodawcy, pożyczkodawca może spróbować sprzedać ci wszystko, co oferuje pożyczkodawca, niezależnie od tego, czy jest to właściwy produkt, czy też ma konkurencyjną cenę.

  Według Guy Cecala, prezesa i wydawcy Inside Mortgage Finance, udział w rynku brokerów kredytów hipotecznych wynosi w tym roku 12 procent. Przypominam, że udział w rynku brokerów kredytów hipotecznych był jednocyfrowy w okresie Wielkiej Recesji.

  Jeszcze jeden powód, aby wziąć pod uwagę brokera kredytów hipotecznych: prezes NAMB Richard Bettencourt wskazuje na rabaty kredytobiorców i przejrzystość cen jako największą korzyść dla konsumentów, aby zwrócić się do pośredników hipotecznych.

  „Kredyty pożyczkodawcy muszą iść do konsumenta – powiedział Bettencourt.

  On ma rację. Dodd-Frank upoważnił Biuro Ochrony Konsumentów do tworzenia zasad wynagradzania urzędników ds. Pożyczek. Największym symbiotycznym błogosławieństwem dla konsumentów i brokerów kredytów hipotecznych jest wymóg, aby brokerzy kredytów hipotecznych ujawniali wszystkie rabaty udzielane przez pożyczkodawców zaplecza.

  Wszelkie rabaty pożyczkodawcy wykraczające poza ustalone wcześniej przez brokera wynagrodzenie u tego inwestora muszą trafić do pożyczkobiorcy. Kredytodawcy nie mają takiego mandatu. Czy naprawdę myślisz, że Twój pożyczkodawca zwróci Ci pieniądze, jeśli nie będzie do tego zobowiązany?

  Największą wskazówką konwencji było zwolnienie z wyceny.

  Podczas jednej z sesji ogólnych, kierownik sprzedaży technologii Freddie Mac, Thomas Smith, powiedział: „Powiedziano nam (od naszych klientów), że Freddie Mac zapewnia dwa razy więcej zwolnień z wyceny niż (Fannie Mae).

  Dlatego upewnij się, że pośrednik hipoteczny lub pożyczkodawca zarządza Twoją nieruchomością za pośrednictwem silników Fannie i Freddie. Może to zaoszczędzić około 600 USD, jeśli odstąpi się od wyceny.

  Największa pożyczka z najniższą zaliczką daje tylko 5% obniżki do kwoty pożyczki 2,5 miliona dolarów.

  Jeden inwestor żąda zaledwie 3 procent zniżki dla nowych lekarzy, dentystów i optometrystów.

  A co z bankiem, który oferuje pożyczki na ziemię z 35-procentowym obniżeniem i agresywnymi oprocentowaniem? Zazwyczaj znajdziesz spadek o 50 procent lub więcej, dużo punktów i wysokie ceny.

  Największe rozczarowanie konwentem? Fannie Mae nie zawracała sobie głowy pojawieniem się.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy