Dlaczego porady dotyczące wstępu na pożyczkę studencką są ważne

17.02.2021

Niskie raty. Bez opłat. Tylko pieniądze na studia.

Po wypełnieniu formularza FAFSA i otrzymaniu listu o pomocy finansowej możesz pomyśleć, że wszystko jest gotowe do rozpoczęcia szkoły z pożyczką. Ale jest jeszcze jedno ostatnie pole do sprawdzenia, doradztwo wstępne.

W przeciwieństwie do Warunków korzystania z usługi iTunes nie chcesz po prostu szybko przejść przez ten ostatni krok, aby otrzymać pożyczkę federalną. Doradztwo wstępne jest pełne przydatnych informacji na temat Twojej pożyczki, ustalenia budżetu i stworzenia solidnych podstaw do edukacji finansowej.

Co to jest doradztwo w zakresie wstępu do kredytu studenckiego?

Doradztwo w zakresie przystąpienia do pożyczki studenckiej jest obowiązkowym procesem, który ma pomóc pożyczkobiorcom lepiej zrozumieć obowiązki, które będą podejmować w związku z tą pożyczką federalną.

Celem jest obniżenie wskaźników zaległości i niespłacania kredytów studenckich. Poradnictwo wstępne przeprowadzi pożyczkobiorców przez znaczenie spłaty i konsekwencje jej zaniechania.

Omówi również ważne kwestie, takie jak naliczanie i kapitalizowanie odsetek. Na koniec omówi opcje spłaty dla studentów i zasobów, do których mają dostęp jako pożyczkobiorcy.

Kiedy należy skorzystać z porad dotyczących wstępu na pożyczkę studencką?

Pożyczkobiorcy będą musieli przejść przez poradnictwo wstępne przy pierwszym zaciągnięciu federalnej pożyczki studenckiej. W szczególności wszyscy studenci, którzy po raz pierwszy zaciągają pożyczki bezpośrednio dotowane lub niesubsydiowane. Absolwenci zaciągający pożyczki Direct PLUS będą również musieli przejść przez poradnictwo federalne, nawet jeśli w przeszłości ukończyli już konsultacje dotyczące dotowanej lub niesubsydiowanej pożyczki.

Twoja pożyczka nie zostanie wypłacona, dopóki nie ukończysz konsultacji wstępnych, więc będziesz chciał zakończyć proces przed pierwszą zaplanowaną dystrybucją. Skontaktuj się z biurem pomocy finansowej, aby uzyskać tę datę.

Gdzie mogę uzyskać poradę dotyczącą wstępu na pożyczkę studencką?

Aby ukończyć poradę wstępną, musisz zalogować się na stronie StudentLoans.gov. Według strony, wykonanie zajmie od 20 do 30 minut od rozpoczęcia. Aby zaoszczędzić czas, będziesz chciał mieć pod ręką:

  • Identyfikator federalnej pomocy dla studentów
  • Nazwa szkoły, do której będziesz uczęszczać
  • Informacje o dochodach
  • Informacje o pomocy finansowej
  • Przewidywane i bieżące wydatki na życie

Niektóre szkoły mają również własne porady dotyczące wstępu, więc upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie pola w biurze pomocy finansowej.

Dlaczego porady dotyczące wstępu na pożyczkę studencką są ważne?

Doradztwo wstępne jest nie tylko wymagane, ale może być również doskonałym źródłem informacji i zasobów dla pożyczkobiorców:

Zrozumienie warunków kredytu

Podczas doradztwa wstępnego będziesz mógł wprowadzić własne informacje o pożyczce i zobaczyć, jak dług będzie wzrastał w czasie. Ważne jest, aby rozpocząć naukę, wiedząc, ile możesz pożyczyć, jakie będą naliczane odsetki i najważniejsze informacje na temat zaciągniętej pożyczki.

Zarządzanie wydatkami na studia

Zanim jeszcze wejdziesz na kampus, będziesz mógł wprowadzić własne informacje o budżecie i zobaczyć, ile będziesz musiał zaoszczędzić na każdy semestr. Posiadanie realistycznego budżetu na wydatki w szkole może pomóc w ustaleniu celów oszczędnościowych i zorientowaniu się, ile gotówki będziesz mieć na wydatki uznaniowe.

Zrozumienie, jak działa spłata pożyczki

Być może właśnie wziąłeś tę pożyczkę, ale zawsze powinieneś mieć plan spłaty, gdy bierzesz na siebie odpowiedzialność finansową. Ile zaoszczędzisz na pożyczce, dokonując płatności w szkole? Doradztwo wstępne może pomóc w zrozumieniu wpływu opłat w szkole na okres spłaty pożyczki.

Jak uniknąć niespłacania pożyczek

Kroki mające na celu uniknięcie przestępstw i niewypłacalności to prawdopodobnie najważniejsze punkty, które uderzyły w poradnictwo wstępne. Brak spłaty kredytów studenckich może mieć ogromny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Zrozumienie wszystkich sposobów uniknięcia negatywnego wpływu na przyszłość finansową jest kluczowe dla pożyczkobiorców.

Informacje budżetowe

Ostatnia część poradnictwa wstępnego zawiera szersze wskazówki dotyczące zdrowia finansowego, które powinni znać nie tylko studenci. Tematy obejmują:

  • Co to jest zdolność kredytowa i jak ją zbudować lub zranić
  • Budowanie budżetu
  • Otwarcie konta oszczędnościowego
  • Uruchomienie funduszu awaryjnego

Wiele z tych tematów może być nowych dla studentów, którzy wcześniej nie byli niezależni finansowo. Ta ostatnia sekcja to świetne wprowadzenie do szerszych tematów finansowych, które należy zrozumieć raczej wcześniej niż później.

Ten artykuł został napisany przezCarolyn Pairitz Morris, starszego redaktora w Earnest.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy