Dofinansowanie unijne w obszaru ręki

Dom - Dofinansowanie unijne w zasiegu reki - Dofinansowanie unijne w obszaru ręki

18.07.2019-139 widoki -Dofinansowanie unijne w zasiegu reki

Dofinansowanie unijne w zasięgu ręki

Środki unijne to duża szansa dla przeciętnych, małych oraz mikro firm. I właśnie do nich skierowanych jest w tymże roku kilkadziesiąt programów finansowego wsparcia w całej Naszym kraju, a przykładowa pomoc nabiera kilkuset tysięcy złotych. Aplikacja wcale nie musi być trudna i żmudna – wręcz przeciwnie, można nawet precyzyjnie oszacować swoje szanse na pozyskanie dofinansowania.

W wyborze odpowiedniego systemu, przygotowaniu planu wykorzystania zasobów unijnych oraz oszacowaniu ewentualności na ich pozyskanie wspiera Tax Care.

Aktualnie na rok 2018 wiąże ok. 80 programów unijnych, co stanowi większość zupełnego wsparcia. Pomoc udzielana wydaje się być najczęściej przedsiębiorcom, którzy zamierzają inwestować w projekty, posługi czy wyniki (patenty) badawczo-rozwojowe (B+R), opracowywanie nowych lub modernizację produktów i propozycji, rozwój i promocję eksportu własnych wyrobów oraz informatyzację firmy – jak szacuje Tax Care na bazie wieloletniego doświadczenia w pozyskiwaniu dofinansowania.

Zacznijmy od dobrego planu

Wybór programu dofinansowania, przygotowanie drobiazgowego planu wykorzystania środków, sporządzenie wniosku i złożenie fita w terminie – tak można określić niezbędne etapy pozyskania dotacji z kapitałów europejskich. Elementem kluczowym wydaje się być jednak początkowa ocena, czy firma posiada potencjał, aby uzyskać wsparcie unijne.

Do przygotowania takiego audytu niezbędne jest szczegółowe poznanie kondycji finansowej firmy, kontrola wskaźników finansowych i możliwości rozwojowych – np. po przypadku eksportera stanu umiędzynarodowienia firmy. Trzeba też zdefiniować dokładnie, jaki jest własny cel inwestycyjny i przeanalizować warunki wnioskowania o wsparcie.

Jeśli już znamy obecną kondycję przedsiębiorstwa, damy rade oszacować ją w przyszłości i wiemy, na której inwestycji chcemy się skoncentrować, trzeba dobrać odpowiedni system unijny i spisać skrupulatny plan wykorzystania wsparcia unijnego. Przykładowo, jeśli ubiegamy się o dofinansowanie do informatyzacji firmy, powinniśmy uwzględnić w strategii, jakie aplikacje lub e-usługi planujemy wykorzystywać po relacjach z klientami czy innymi przedsiębiorcami.

Jeśli przedsiębiorcy brakuje funduszy dzięki opracowanie portalu e-usługowego, inwestycja sklepu internetowego, czy wdrożenie nowinek technologicznych, które automatyzują i rozwijają współpracę spośród kontrahentami i dostawcami, dotacje unijne są w zasięgu jego ręki.

Foto: Materiał zewnętrzny

Terminowość

Podczas przygotowywania dokumentów i przeliczania szans należy pamiętać na temat terminie, gdzie upływa termin na złożenie wniosku na temat dofinansowanie. Dla każdego aplikacji unijnego określony jest dokładny czas na aplikowanie.

Skompilowany proces można uprościć

Jeśli chcemy ustrzec się czasochłonnego przeszukiwania internetu, studiowania warunków kilkudziesięciu programów jak i również wnioskowania o dotację z funduszy unijnych na swoją rękę, wystarczy, że oddamy się o pomoc. Zawodową analizę finansowo-ekonomiczną firmy wraz z prognozą i jej inwestycji wymagającej dofinansowania oferuje posługa Tax Care Audyt Unijny. Firma doradza swoim odbiorcom w procesie aplikowania od zarania do oporu. Pomaga sporządzić szczegółową strategię wykorzystania wsparcia unijnego. Zainteresowany uzyskaniem wsparcia spośród Ue wypełnia ankietę, zaś w odpowiedzi uzyskuje referat z audytu zawierający rekomendacje finasowania. Po przyznaniu dotacji firma pomaga realizować projekt i rozliczać pozyskane środki.

Wsparcie na kilkaset tysięcy złotych

Jak podaje resort inwestycji jak i również rozwoju, do 2020 dzięki rozwój przedsiębiorstw zostanie poświęconych w sumie 20 mld €. Przykładowa pomoc może wynieść kilkaset tysięcy złotych. Tax Care pomógł już zdobyć dofinansowanie m. in. Global Control 5 w reklamy marki za granicą przy ramach Go to Brand. Global Control 5 dzięki dotacji w wysokości prawie 600 tys. zł ma szansę stać się postrzegalna na rynkach perspektywicznych Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Brazylii. Z wsparcia w ramach Audytu unijnego skorzystała też Deskimos Sp. z o. o., która wygrała dotację na rozwój innowacyjnego produktu i związanych z tym procesów produkcyjno-magazynowych. W ramach projektu Spółka sfinansuje zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do rozpoczęcia produkcji naturalnych rzemieślniczych lodów gastronomicznych.

Dla klientów Tax Care przeprowadzamy nieodpłatny audyt, który pozwala ocenić czy jest szansa na uzyskanie dotacji dla spółki. Raz na pół roku Ekspert ds. Dotacji przeprowadzi analizę i oceni potrzeby inwestycyjne i cele rozwojowe właściciela firmy zainteresowanego wsparciem unijnym w konkretnych naborach dotacyjnych dostępnych w 2018 roku. Jesteś zainteresowany audytem? Spotkaj się z naszą firmą i poznaj więcej detalów!

Katarzyna Miazek, Tax Care

Materiał zewnętrzny

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z