Setki tysięcy Polaków czekają na decyzję ws. 500+. Jeszcze można zdobyć 1500 zł

Dom - Finanse - Setki tysięcy Polaków czekają na decyzję ws. 500+. Jeszcze można zdobyć 1500 zł

14.06.2019-274 widoki -Finanse

500 zł na dziecko do odwiedzenia 1 lipca wniosek wraz z wyrównaniem

Tylko do odwiedzenia 1 lipca można konstruować wnioski o wypłatę 500 zł na dziecko, wraz z wyrównaniem od początku 04. Oznacza to, że tworząc pismo dziś, na profil wpłynie o 1500 złotych więcej, niż gdy tenże sam wniosek zostanie zestawiony w najbliższy poniedziałek. Jak na przykład poinformowała minister Elżbieta Rafalska, do tego czasu wydano już 2, 5 mln decyzji dotyczących wypłat w programie 500+.

Efekty programu 500+ po 3 miesiącach

- Wydaje się być to program, który już zrobił wiele dobrego. Rodzina i dzieci to wybór, najlesza inwestycja potrzebna polskiemu państwu. Ten program spowodował, że życie wielu rodzin zmieniło się na oraz - mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji 1-wszą lipca o efektach systemu 500+ po pierwszych trzech miesiącach działania.

Dane dotyczące programu 500+ podawała minister pracy Elżbieta Rafalska:

 • Wydano dwóch, 5 mln decyzji
 • 3 mln dzieci otrzymuje świadczenie z programu 500+
 • Wypłacono łącznie ponad 4 mld 100 mln złotych
 • 0, 410 mln wniosków wciąż przewiduje na rozpatrzenie
 • Przeciętna, szacowana liczba dzieci przypadających na jedną decyzję wówczas 1, 4
 • Nierozpatrzone wnioski mają dotyczyć chociażby 3 mln 580 tys. dzieci - za wyżej wymienionym szacunkiem

Rafalska podkreśliła, iż od 1 kwietnia pojawiło się tylko 237 rzeczy dotyczących zamiany świadczenia pieniężnego na rzeczowe - ta opcja jest możliwa przy przypadku marnotrawienia środków. a mianowicie To 0, 01 procenta w stosunku do wszelkich wydanych decyzji - podkreślała minister pracy.

Z kolei Anna Streżyńska opowiadała o 500+ w aspekcie cyfryzacji:

 • Po 7 dniach od odpalenia kanałów elektronicznych składania morałów, złożono ich 280 tysięcy
 • Łącznie do 30 czerwca złożono prawie 600 tys. wniosków drogą elektroniczną
 • Z tego aż 580 tys. poprzez systemy bankowe
 • Przez systemy ZUS i ePUAP złożono kolejno dziesięć tys. i 15 tys. wniosków

- Te informacje pokazują, że ludzie typują systemy przyjazne i komfortowe, które potrafią już służyć - komentowała Streżyńska jak i również wskazywała, że przed rządem jest sporo pracy do wykonania w kwestii informatyzowania spraw urzędniczych.

Program 500+ a budżet jak i również deficyt

Minister finansów Paweł Szałamacha, również obecny na konferencji, komentował zaś wpływ 500+ na budżet. Jak stwierdził, uruchomiona kwota na wypłaty - 4, 1 mld zł - pokazuje, hdy "program został trafnie oszacowany i zabudżetowany w tegorocznej ustawie".

Spodziewaliśmy się tego poziomu wydatków i on najprawdopodobniej zostanie zrealizowany, może z małym odchyleniem do dołu, ale wówczas nie jest naszym obiektem. Z punktu widzenia budżetu państwa - to wydaje się znane opinii publicznej a mianowicie mamy przyzwoite wykonanie budżetu za pierwsze 5 miesięcy (... ). Pomimo naprawdę znacznej kwoty wydanej na program 500+, zawwansowanie po realizacji deficytu za na wstępie 5 miesięcy jest małe, choć może przyspieszyć, ponieważ w wakacje zaczną spływać faktury budowlane do ministerstw. Deficyt na cały rok został zrealizowany w 1/4. Z dużym poczuciem komfortu mogę stwierdzić, że obecne finansowanie nie jest zagrożone oraz powtórzyć swój zbiórka sprzed 3 miesięcy - bierz paragon! Chcemy, aby jak największa część kasy wypłacanych świadczeniobiorcom trafiała do odwiedzenia legalnej gospodarki.

1 lipca można jeszcze zdobyć wyrównanie

By dochować terminu, wystarczy dziś złożyć wniosek samemu, wysłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego) albo przez internet.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Robocie i Polityki Społecznej, nawet jeśli we morału będą błędy lub niedobory, urzędnicy poproszą o pierwotnego poprawienie w terminie czternaście dni. Podobnie w sytuacji braku załączników - tu aczkolwiek gmina wyznaczy termin od czasu 14 do 30 dni.

"Jeżeli zrobimy to w terminie wyznaczonym przez gminę wówczas otrzymamy świadczenie wychowawcze od 1 kwietnia 2016 r. " - czytamy na stronie www resortu.

Urzędnicy na wydanie decyzji mają nie więcej niż trzy miesiące. Pozytywna postanowienie będzie oznaczała wypłatę 500 zł na dziecko miesięcznie do końca września 2017 roku.

500 zł na dziecko: kto może starać się o pieniądze?

Pieniądze z programu "Rodzina pięćset plus" przysługują na każde drugie i kolejne dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Na na wstępie dziecko otrzyma je tylko ta rodzina, w jakiej dochód na osobę nie przekracza 800 zł albo 1200 zł w sytuacji dziecka niepełnosprawnego.

Wnioski będzie można składać wciąż, ale od 2 czerwca nie przysługuje już wyrównanie.

Tagi: rodzina pięć stów plus Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Związane z