Kurs ethereum spada. Dlaczego? trzy możliwe powody

Dom - Finanse - Kurs ethereum spada. Dlaczego? trzy możliwe powody

17.07.2019-357 widoki -Finanse

Dlaczego kurs kryptowaluty ethereum maleje?

W lipcu kurs ethereum, drugiej najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, sięgnął dotychczasowego sufitu na pułapie 400 dol. Od tamtej pory notowania etheru spadły do ok. 200 dol., a nawet sięgnęły 140 dol. Dlaczego tak się dzieje? Oto trzy możliwe przyczyny takiego stanu kwestii.

1. Startupy wyprzedają ryzyko i "cashują" ether

To był prawdziwy fenomen. Ethereum od poziomu 8 dol. w grudniu 2016 r. poszybowało do 400 dol. w połowie czerwca, dając zwrot z inwestycji rzędu 5000 procent. Kryptowaluta rosła na fali popularności ICO ("Initial Coin Offerings"), metodzie pozwalającej zbierać pieniądze opartej na rozwiązaniach technologicznych ethereum.

Według "Forbes", wyłącznie w czerwcu dzięki ICO startupowcy na całym kuli ziemskiej uzbierali ok. 500 mln dol. na swoje koncepty. Jednak teraz trzeba owe pieniądze wydać. Według Matiego Greenspana, analityka kryptowalutowego platformy eToro, wielu ze omówionych młodych przedsiębiorców może w tym momencie próbować sprzedać ethereum, które uzbierali i realizować profity, co przyczynia się do odwiedzenia obniżenia cen (kiedy przedsiębiorstwo pozyskuje finansowanie poprzez ICO, tak naprawdę w swoim portfelu ma kryptowaluty, które wówczas później musi zamienić na dolary, euro, czy funty brytyjskie, żeby kupić choćby hardware).

Co większą ilość, niektóre firmy chcą minimalizować ryzyko "wielkiego załamania" na rynku kryptowalut, które jest głoszone przez niektórych analityków rynku od początku powstania bitcoina. Widmo krachu może powodować, że "cashują" (zamieniają w gotówkę, tradycyjną walutę) swoje wcześniej uzbierane ethery.

2. Przedsiębiorstwa potrzebują gotówki na specjalistów

Kolejną możliwością spadków jest również zwiększona podaż kryptowaluty, która to powstała po zamianie za pośrednictwem startupy etheru na gotówkę. Tym razem nie idzie jednak o zmniejszenie ryzyka, a o coś znacznie bardziej prozaicznego - firmy potrzebują pieniędzy, żeby odszukać do pracy specjalistów.

Lwia część młodych firm poprzez ICO uzbierała krocie. Każda z nich zadaje sobie teraz pytanie: jak teraz zmonetyzować swój interes. Bez wątpienia nie da się tego zrobić bez specjalisty od blockchaina. A tychże jest jak na lek. A jak czegoś w rynku jest jak w lekarstwo, będzie to drogie (klasyczna zasada ekonomii dotycząca popytu i podaży). Prawdziwi spece od blockchaina, którzy wiedzą, co w trawie piszczy, potrafią inkasować miliony dolarów. Przekonał się na temat tym ostatnio startup Brave, który uzbierał w niesłychanie krótkim czasie 35 mln dol. na swój plan, by zaraz później potwierdzić, że to jest i tak zbyt mała suma, aby ruszyć z tymże biznesem.

3. Zbyt dużo śmieciowych projektów

Nie ma jak się oszukiwać. Spora team osób dopatrzyła się w technologii ethereum łatwego zysku. Dlatego też w fali popularności powstało wiele pomysłów na startupy wyjąwszy porządnego biznesplanu. Śmieciowe plany zaczęły wzbudzać wątpliwości obserwatorów rynku i, jak zaznacza Greenspan, mogły doprowadzić do przeceny etheru.

Co jak co, ale także i same spadki, według Greenspana, są jednak spełnieniem marzeń niektórych inwestorów. Szczególnie Day i Swing Traderów, którzy potrafią wyczekać w odpowiedni moment kupna i sprzedaży.

Zeszłotygodniowy zmniejszenie doprowadził nas do najniższego poziomu od 17 czerwca. Chociaż wartość sektora kryptowalutowego jest prawie w połowie tego, czym była po swoim szczycie 12 czerwca, to wciąż trzykrotnie więcej od notowań z jednej stycznia.

Niektórzy przedsiębiorcy zarobili trochę pieniędzy według drodze. Niektórzy teraz krzyczą, by "kupować póki jest w dole".

We wtorek ethereum rośnie na temat ponad 11 proc. do odwiedzenia ok. 220 dol.

Foto: ethereumprice. org Notowania ethereum z ostatnich sześciu miesięcy

Związane z