Sprawdź ceny paliw w najbliższych dniach

Dom - Finanse - Sprawdź ceny paliw w najbliższych dniach

08.07.2019-176 widoki -Finanse

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 27 listopada - 3 grudnia 2017

Benzyna Pb98 zbyt 4, 91-5, 00 zł/l, Pb95 za 4, 59-4, 70 zł/l, olej pociągowy ON za 4, 51-4, 60 zł/l, autogaz GAZOWĄ za 2, 11-2, 17 zł/l - to prognozowane ceny paliw w tygodniu od 27 listopada do 3 grudnia 2017 r.

Analitycy e-petrol. pl zwracają uwagę, że po ostatnich dniach na stacjach paliw można było obserwować obniżki. - Jeśli idzie o dalsze prognozy, też nie są one w szczególności niepokojące. Wygląda na to, że do końca listopada ceny mogą na stacjach ulegać dalszym umiarkowanym spadkom - prognozuje dr Jakub Bogucki.

Również BM Reflex potwierdza, że benzyna i olej są bardziej korzystne średnio o 3 śmieszne pieniądze na litrze, a na niektórych stacjach obniżka przekroczyła 10 gr.

"Ostatni tydzień listopada choć zapowiada się nerwowo na sektorze ropy, to w przypadku sektorze krajowego powinien być więcej spokojny. Ceny paliw na stacjach pozostaną stabilne lub spadną podobnie jak po mijającym tygodniu" - piszą Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex w komentarzu.

Rynki ropy naftowej patrzą dzięki Wiedeń

W czwartek, 30 listopada, w Wiedniu odbędzie się posiedzenie OPEC. Oczekuje się, że państwa kartelu zadecydują o przedłużeniu obowiązywania porozumienia o cięciach dostaw surowca poza marzec 2018 r.

Rafał Sadoch, analityk DM mBanku, zauważa, hdy w oczekiwaniu na spotkanie w Austrii notowania ropy pną się ku nowym ekstremom. - Dodatkowo zbyt wzrostami przemawia również zamknięcie rurociągu Keystone, które zmniejszy import ropy do AMERYCE z Kanady. Zarówno życzenia na kontynuację cięć, jak i zmniejszenie importu ropy do USA, nie są windować notowań ropy w nieskończoność, a korekta spadkowa wydaje się być coraz to bliższa, choć przed końcem listopada i komunikatem OPEC szanse na to wydają się niewielkie - komentuje.

Rafał Sadoch zwraca uwagę, że spotkanie przy Wiedniu nie musi ukończyć się przedłużeniem porozumienia poza marzec 2018 r. a mianowicie Decyzja o wydłużeniu limitów produkcyjnych może zostać odłożona na początek 2018 roku, za czym opowiada się Rosja. Rozczarowanie przyszłotygodniowymi wydarzeniami może mieć miejsce, jakie możliwości przekłada się na asymetryczne ryzyka na notowań ropy - dodaje analityk DM mBanku.

Jak niedostatek wyczekiwanej decyzji wpłynie w ceny ropy? - Istnieją większe szanse na zmniejszenie cen surowca po ogłoszeniu wyników szczytu, niż w kontynuację wzrostów, bowiem nadzieja pozytywnego zaskoczenia jest minimalna. Rynek może też zachować się w myśl zasady: kupuj plotki, sprzedawaj fakty, podobnie jak to było po ostatnim szczycie w maju, kiedy kartel podjął zgodną z oczekiwaniami rezolucję o wydłużeniu cięć - ocenia Rafał Sadoch.

Związane z