Gdzie inwestować, 2020

17.02.2021

Osiem trendów wskazuje na to, co uważamy za umiarkowanie zwyżkowe perspektywy dla akcji.

Każda hossa ma swoje dziwactwa, ale ta na starość rozwinęła rozdwojenie jaźni. Po prawie śmierci pod koniec 2018 r. Byka odbiła się w 2019 r., A giełda osiągnęła nowe szczyty, zwracając niewiarygodne 23% do końca października, mierzone według indeksu giełdowego Standard & Poor’s 500.

 • 20 najlepszych akcji do kupienia w 2020 rA jednak to nie jest szarżujący byk. Bardziej przypomina Ferdynanda, postać starej książki dla dzieci, która odmawia walki. Dziwne jest to, że marsz do rekordowych szczytów był prowadzony przez inwestycje faworyzowane przez nieśmiałe – duże amerykańskie blue chipy, akcje o niskiej zmienności i defensywne sektory, na które popyt był większy podczas bessy niż podczas silnych wzrostów. Pieniądze wypływające z funduszy giełdowych zaprzeczają wzrostom indeksu. „Mamy 20% udział w rynku akcji, na czele którego stoją wszystkie aktywa spadkowe – mówi Jim Paulsen, główny strateg inwestycyjny w Grupie Leuthold. „Wszystko to odzwierciedla dziwaczność tego powrotu do zdrowia – mówi. „To naprawdę hossa prowadzona przez niedźwiedzie.

  Uważamy, że byk poradzi sobie ze skromniejszym biegiem w 2020 r., Z dużą szansą, że pozycja lidera na rynku będzie pochodzić z sektorów bardziej tradycyjnie, no cóż, upartych. Znajoma litania zagrożeń nie zniknęła. Ale zamiast mieć obsesję na punkcie czających się niedźwiedzi i nieuchronnej recesji (przynajmniej na chwilę), sensowne będzie połączenie odrobiny ataku z obroną w swoim portfolio. Aby dowiedzieć się, co zrobić teraz ze swoimi pieniędzmi, przeczytaj o trendach, które naszym zdaniem będą kształtować rynek w 2020 roku. Ceny i inne dane są na 31 października.

  1. Akcje rosną.

  Giełda stawiała czoła przeciwnościom losu, kontynuując wzrost aż do jedenastego roku, pomimo słabnącego wzrostu zysków, obaw przed recesją i ogromnej chmury niepewności związanej z cłami. Niektóre z tych szans zmienią się nieco bardziej na korzyść byka w 2020 r., Ponieważ bodziec banku centralnego działa w gospodarce, rośnie wzrost zysków, a inwestorzy odzyskują apetyt na ryzyko, podczas gdy przynajmniej częściowe porozumienie handlowe z Chinami wydaje się wykonalne.

  Żeby było jasne, nie mówimy o tym, żeby wchodzić all-in na akcje na tak późnym etapie ożywienia gospodarczego i hossy. Paulsen uważa, że ​​odpowiednia waga portfela może teraz znajdować się w połowie drogi między maksymalną ekspozycją a średnią ekspozycją na akcje. To nie jest czas na samozadowolenie, mówi Terri Spath, dyrektor ds. Inwestycji w Sierra Funds. „Musisz być taktyczny i mieć plan zarządzania zmiennością – mówi.

  W 2020 roku analitycy spodziewają się solidnego wzrostu zysków o nieco ponad 10%.

  Wydaje się rozsądne, aby oczekiwać, że indeks S&P 500 osiągnie poziom pomiędzy 3200 a 3300 w 2020 r. Konserwatywna dolna granica zakresu oznacza wzrost ceny o nieco ponad 5%, a po dodaniu dywidend całkowity zwrot nieco ponad 7% . To przekłada się na średnią przemysłową Dow Jones na poziomie około 28 500. To, czy nasz apel jest daleko w tyle i czy szczyt w 2020 roku nastąpi w połowie roku, czy na koniec roku, w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo rynek w wyborach prezydenckich w USA poruszy. Zauważymy również, że w 2020 roku amerykański barometr blue chip, taki jak S&P 500, może nie być jedyną miarą sukcesu, ponieważ akcje małych firm i zagraniczne mogą również błyszczeć.

  2. Obawy przed recesją ustępują.

  Produkcja w USA skurczyła się w październiku trzeci miesiąc z rzędu, ponieważ napięcia w handlu światowym nadal ciążyły w tym sektorze. Ale raport był poprawą w porównaniu z poprzednim miesiącem, a podobne indeksy wykazują większe wahanie. „Widzisz wczesne zielone pędy, że recesja w produkcji osiąga dno – mówi Lindsey Bell, główny strateg inwestycyjny w Ally Invest. (Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz wywiad z Bellem.)

  W całej gospodarce USA Kiplinger spodziewa się wzrostu na poziomie 1,8% w 2020 r., W porównaniu z oczekiwanymi 2,3% w 2019 r. I 2,9% w 2018 r. Wydatki biznesowe w USA zostały opanowane przez niepewność związaną z umową handlową, skutki Brexitu i niepokój nad wyborami prezydenckimi. Jednak przy bezrobociu utrzymującym się od dziesięcioleci, konsumenci, którzy stanowią większość gospodarki USA, pozostają silną podstawą. Podobnie robi Rezerwa Federalna, która od czerwca trzykrotnie obniżyła krótkoterminowe stopy procentowe.

  Kiplinger spodziewa się, że stopa bezrobocia wzrośnie do 3,8% w 2020 r. Z 3,6% w 2019 r., A Fed przynajmniej raz obniży stopy procentowe na początku 2020 r. „Gospodarka znajduje się w ciągłej wojnie między ryzykiem geopolitycznym a podstawową odpornością amerykańskiego gospodarstwa domowego oraz Fed – mówi Mike Pyle, główny strateg inwestycyjny w gigantycznej firmie inwestycyjnej BlackRock. Stawia na stronę, która ma amerykańskich konsumentów i bankierów centralnych.

  3. Zyski rosną.

  Stwierdzenie, że rok 2019 był rozczarowujący pod względem zysków przedsiębiorstw, to mało powiedziane. Analitycy z Wall Street spodziewają się znacznego wzrostu zysku o 1,3% w 2019 r., Wynika z monitora zysków Refinitiv. Ale kontekst jest kluczowy: nic dziwnego, że zarobki w 2019 r. Były płaskie w porównaniu z zyskami w 2018 r., Które zostały doładowane obniżkami podatków od przedsiębiorstw.

  W 2020 roku analitycy spodziewają się solidnego wzrostu zysków o nieco ponad 10%. Te optymistyczne prognozy są niewątpliwie wysokie – weź pod uwagę, że rok temu analitycy przewidywali wzrost zysków o 10% również w 2019 roku. Bardziej realistyczne oczekiwanie dotyczące wzrostu zysków w 2020 roku to mniej więcej połowa konsensusu szacowanego, czyli od 5% do 6%, mówi Alec Young, dyrektor zarządzający FTSE Russell Global Markets Research. Jednak „to wystarczy, aby rynek rósł wyżej, mówi.

  Odwracając trendy z 2019 r., Największy wzrost zysków spodziewany jest w sektorach energetycznym, przemysłowym i materiałowym – trzech największych maruderów w 2019 r. Na podstawie szacunków zysków za kolejne cztery kwartały S&P 500 notuje 17,5-krotność zysków – wyższą niż pięć -letni średni wskaźnik P / E na poziomie 16,6 i 10-letnia średnia na poziomie 14,9, ale daleko od dziwacznych poziomów.

  4. Wybory przebijają wszystko.

  Zanim zaczną się martwić wyborami prezydenckimi w 2020 roku, inwestorzy muszą najpierw przeanalizować potencjalne skutki impeachmentu prezydenckiego – lub nie. Na Wall Street panuje pogląd, że nawet jeśli prezydent Trump zostanie postawiony w stan oskarżenia, jego usunięcie ze stanowiska jest mało prawdopodobne, a operacja okaże się neutralna dla akcji. „Cały proces impeachmentu to bardziej teatr polityczny niż cokolwiek innego – mówi Phil Orlando, główny strateg akcyjny w Federated Investors.

  Ilustracja autorstwa Project Twins

  I chociaż wybory zapowiadają się przeszywająco, weź pod uwagę, że od 1833 roku akcje zwróciły się średnio o 6% w latach wyborów prezydenckich, według Almanachu Stock Tradera. Jeśli chodzi o wyniki wyborów, najgorszy dla akcji był historycznie republikański prezydent z podzielonym Kongresem, według RBC Capital Markets (przy czym rok 2019 to rażąca sprzeczność). Wracając do 1933 r., Kiedy tylko taka konfiguracja przywództwa obowiązywała, indeks S&P 500 zwracał zaledwie 4% w ujęciu rocznym. Najlepsze zyski, 14% w ujęciu rocznym, przypadają na prezydenta Demokratów i podzielony Kongres.

  Żaden sektor nie jest bardziej na celowniku polityki niż opieka zdrowotna, a ubezpieczyciele i wytwórcy leków są przeciwni propozycjom ograniczenia cen recept i rozszerzenia Medicare. Są to wariacje na temat znanych tematów, a akcje opieki zdrowotnej często pozostają w tyle przed wyborami w USA, donosi Goldman Sachs, ustępując S&P 500 o medianę siedmiu punktów procentowych w ciągu 12 miesięcy poprzedzających 11 wyborów prezydenckich od 1976 roku. W rezultacie, Goldman zaleca, aby inwestorzy odwrócili się od akcji sektora opieki zdrowotnej. Inwestorzy powinni ostrożnie podchodzić do innych sektorów najbardziej narażonych na potencjalne zmiany polityki, w tym energii (ujawnianie informacji o ryzyku klimatycznym, przepisy dotyczące emisji dwutlenku węgla, zakazy szczelinowania) i finansów (więcej regulacji, limity odsetek od kart kredytowych, umorzenie długów studenckich).

  5. Atak jest lepszy od obrony.

  Na tak późnym etapie może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale rynek w 2020 roku mógłby wynagrodzić nieco większe podejmowanie ryzyka, zwłaszcza jeśli chodzi o obstawianie na akcje cykliczne (te, które są bardziej wrażliwe na wahania w gospodarce). „W ciągu ostatnich 18 miesięcy bycie nastawionym obronnie było satysfakcjonujące – mówi Mark Luschini, główny strateg inwestycyjny w Janney Capital Management. „Zaczynamy dostrzegać subtelne, ale uważamy, że trwałe przejście do sektorów cyklicznych. Uważamy, że w tym miejscu chcemy się znaleźć w 2020 roku .

  Weź pod uwagę akcje uznaniowe konsumentów (te firm, które produkują mniej istotne towary konsumpcyjne). Inwestorzy mogą przyjąć szeroko zakrojone podejście do Consumer Discretionary Select Sector SPDR (symbol XLY, 121 USD), funduszu giełdowego, którego największe udziały to Amazon.com (AMZN) i The Home Depot (HD). Sam Stovall, główny strateg w firmie badawczej CFRA, mówi, że ulubione akcje firmy obejmują detalistów motoryzacyjnych CarMax (KMX, 93 USD) i O’Reilly Automotive (ORLY, 436 USD). Bank of America Merrill Lynch niedawno zarekomendował firmie Mid-Atlantic homebuilder NVR (NVR, 3 637 USD) w następstwie cofnięcia akcji w połowie października.

  BofA lubi również akcje przemysłowego lidera firmy Caterpillar (CAT, 138 USD) i podniosła 12-miesięczną docelową cenę akcji ze 154 USD do 165 USD za akcję. Jeśli chodzi o finanse, UBS Investment Bank rekomenduje giganta ubezpieczeniowego American International Group (AIG, 53 USD) w oparciu o jego perspektywy poprawy wyników ubezpieczeniowych i zwiększenia marż zysku.

  Technologia to kolejny obiecujący sektor na rok 2020, ale z niespodzianką, mówi Paulsen. „Wielkie czapki są nadużywane i nadmiernie kochane – mówi. „Mniejsze nazwy radziły sobie równie dobrze, mają szybsze tempo wzrostu i nie znajdują się na celowniku organów regulacyjnych – dodaje. Akcje indeksu S&P SmallCap 600 Information Technology są na poziomie zbliżonym do wskaźnika P / E, co akcje indeksu S&P 500 infotech, zauważa Paulsen, podczas gdy ten pierwszy zazwyczaj osiąga 18% premię. Warto zbadać: fundusz ETF Invesco S&P SmallCap Information Technology (PSCT, 91 USD). Największe holdingi obejmują Cabot Microelectronics (CCMP), Viavi Solutions (VIAV) i Brooks Automation (BRKS).

  Nie rezygnuj z aktywów defensywnych, takich jak podstawowe towary konsumpcyjne, narzędzia lub akcje o niskiej zmienności. Ale będziesz chciał poszukać tańszych nazw. Na przykład Credit Suisse opracował listę akcji o niskiej zmienności, w tym firma reklamowa Omnicom (OMC, 77 USD) i firma technologiczna Citrix Systems (CTXS, 109 USD).

  6. Wartość rośnie.

  Od lat wartościowe akcje (te, które są okazjami opartymi na miarach korporacyjnych, takich jak zyski lub sprzedaż) nie nadążają za zapasami wzrostowymi (te zwiększające zyski i sprzedaż szybciej niż ich rówieśnicy). Indeks S&P 500 Value podążył za swoim odpowiednikiem wzrostu o ponad pięć punktów procentowych w ciągu ostatnich trzech lat. Jednak od września indeks wartości przebił wzrost, zwracając 6,5% w porównaniu z 2%. Widzieliśmy już takie podróbki głowy. Ale analitycy z Bank of America Merrill Lynch widzą „zbieżność sygnałów dla trwałego wzrostu wartości. Wśród nich: Akcje wartościowe, które zwykle pokrywają się z branżami wrażliwymi na wahania koniunktury, zwykle osiągają lepsze wyniki, gdy dane ekonomiczne zaczynają rosnąć, a wzrost zysków przedsiębiorstw przyspiesza.

  Ponadto, według BofA, zarządzający funduszami odrzucają akcje o dużej wartości, co sprawia, że ​​są one niedrogie i mają dużo miejsca do uruchomienia. Indeks S&P 500 Growth był ostatnio notowany na poziomie 22-krotności szacowanych zysków na następny rok, w porównaniu z 15-krotnością wartościowego odpowiednika. Zastanów się nad dodaniem wartości do swojego portfela za pomocą dwóch funduszy z Kiplinger 25, listy naszych ulubionych funduszy bez obciążenia: Akcje Dodge & Cox (DODGX) oraz Wartość ceny T. Rowe (TRVLX).

  7. Ceny na dole.

  Rentowności 10-letnich Treasuries spadły do ​​1,47% zeszłego lata, gdy obawy przed recesją osiągnęły apogeum. Od tego czasu Fed obniżył krótkoterminowe stopy procentowe, a rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły z powrotem do 1,7% do końca października – po raz kolejny wyższe niż rentowności krótkoterminowe, tym samym negując przerażającą recesję zwiastującą tzw. zwana odwróconą krzywą dochodowości. Mimo to Kiplinger nie spodziewa się, że rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wzrosną powyżej 2% tak długo, jak trwa wojna handlowa, co stanowi wyzwanie dla inwestorów dochodowych. „Potrzebujesz balastu Treasuries w swoim portfelu, gdy występuje zmienność – mówi Young z FTSE Russell. „Ale przy stawkach na szalenie niskich poziomach ważne jest, aby uzyskiwać dochody również z innych źródeł.

  Obligacje o wysokiej rentowności (unikaj łaty naftowej), obligacje rynków wschodzących i akcje wypłacające dywidendy, takie jak fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, to dobre miejsca na poszukiwanie zysków. Fundusze, które należy wziąć pod uwagę, obejmują Vanguard High Yield Corporate (VWEHX), z rentownością 4,5%, oraz TCW Emerging Markets Bond (TGEIX), z rentownością 5,1%. Schwab US Dividend Equity (SCHD, 56 USD), członek listy Kiplinger ETF 20 naszych ulubionych funduszy ETF, inwestuje w wysokiej jakości płatników dywidend i przynosi nieco ponad 3% zwrotu. Spath w Sierra Funds jest zwyżkowy na akcjach uprzywilejowanych. ETF IShares Preferred and Income Securities (PFF, 37 USD) rentowność 5,5%. (Aby uzyskać więcej pomysłów, zobacz Inwestowanie w dochód).

  8. Ożywienie rynków zagranicznych.

  Połączenie niskich wycen i mniejszej liczby przeszkód może sprawić, że rynki międzynarodowe będą warte eksploracji w 2020 roku. Porównanie indeksów rynkowych MSCI z oczekiwanymi zyskami pokazuje, że Stany Zjednoczone ostatnio notowały P / E zbliżone do 18, w porównaniu z prawie 14 dla strefy euro i zaledwie W międzyczasie Europejski Bank Centralny uruchomił w październiku kolejną rundę stymulacji monetarnej, a złagodzenie stóp Fed w USA powinno pomóc w poprawie kursów walut i rynków finansowych w krajach wschodzących. W miarę zbliżania się wyborów w USA napięcia w handlu światowym mogą osłabnąć, a rozwód Wielkiej Brytanii z UE przybrał bardziej cywilny ton.

  „Dobra wiadomość na temat polityki pojawiła się niedawno i może zająć kilka miesięcy, aby ożywić światową gospodarkę – mówi strateg rynkowy Ed Yardeni z Yardeni Research. Ale jeśli chodzi o strategie portfelowe, mówi, „najważniejsze jest to, że Stay Home osiągnął lepsze wyniki niż Go Global podczas większości obecnej hossy, ale Stay Home może opóźnić się w ciągu najbliższych sześciu do 12 miesięcy. Godnym wyborem dla inwestorów rozważających zwiększenie ekspozycji międzynarodowej jest Dodge & Cox International Stock (DODFX), ze wskaźnikiem kosztów na poziomie 0,63%. Fundusz, który ponownie otworzył się dla inwestorów wiosną ubiegłego roku, przechyla się i według ostatniego raportu prawie 20% aktywów zostało zainwestowanych na rynkach wschodzących. Do największych holdingów należą dwie francuskie firmy, producent leków Sanofi i bankier BNP Paribas.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy