Ptasia grypa męczy polską spółkę. Indykpol traci miliony

Dom - Gielda - Ptasia grypa męczy polską spółkę. Indykpol traci miliony

06.09.2019-749 widoki -Gielda

Indykpol - wyniki finansowe po 2016 roku

Indykpol, fabrykant wyrobów z mięsa indyka, nie może zaliczyć 2016 roku do udanych. Motyw? Ptasia grypa, która dotarła nad Wisłę w czwartym kwartale, mocno poturbowała rezultaty finansowe spółki.

Drobiarska firma zarobiła na czysto 9, 6 mln zł w 2016 roku, podzas gdy jeszcze po 2015 roku miała nieomal 25 mln zł zysku netto. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 327, 04 mln zł w 2016 r. wobec 1 221, 27 mln zł rok kalendarzowy wcześniej.

Ptasia grypa zaszkodziła

Rok 2016 był trudny dla branży drobiarskiej przy Polsce. W czwartym kwartale dotarła do naszego kraju ptasia grypa. Ograniczyło wówczas eksport mięsa i wyrobów drobiowych z terytorium Naszego kraju do niektórych krajów trzecich np. Chin i RPA.

- Pierwsze ogniska choroby w stadach drobiu pojawiły się w zachodniej części kraju i w niniejszym rejonie było ich największa liczba ludzi. W woj. warmińsko-mazurskim stwierdzono tylko dwa ogniska z początku tego roku, które prędko zostały zlikwidowane. Niemniej rejon ten na okres w porządku. dwóch miesięcy stracił status wolnego od ptasiej grypy - wyjaśnia Piotr Kulikowski, prezes Indykpolu. I dodaje:

Chociaż żaden wraz z zakładów Grupy Indykpol odrzucić znalazł się w zonie zagrożenia, pośrednio odczuliśmy rozwój konkurencji na rynku związany z ograniczeniami w eksporcie drobiu z Polski.

Grupa Indykpol jest największą na terytorium polski organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Zadebiutowała na GPW po 1994 r.

Tagi: GPW wyniki finansowe Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z