Briju przeliczyło profity. Efekt? Notowania na giełdzie rosną

Dom - Gielda - Briju przeliczyło profity. Efekt? Notowania na giełdzie rosną

02.07.2019-625 widoki -Gielda

Briju - wyniki finansowe za 2016 rok

Akcje Briju drożeją na giełdzie, bo spółka przeliczyła zyski za ubiegły rok i okazało się, że są całkiem niezłe. Spółka zarobiła na czysto 22, 3 mln zł wobec 17, 8 mln zł zysku w 2015 r. Wzrosły też zarobki z 567, 1 do odwiedzenia 683, 73 mln złotych. W efekcie notowania Briju w pierwszych godzinach gospodarki rosły nawet o 10 proc. Potem optymizm odrobinę osłabł.

- Rzetelne wyniki osiągnięte w 2016 roku w segmencie elementów stanowiły źródło finansowania wzrostu sieci sprzedaży wyrobów jubilerskich. Grupa w 2013 roku kalendarzowego zdecydowała o rozpoczęciu wybudowania własnej sieci sprzedaży dedykowanej marce Briju. Pierwszy bawialnia jubilerski został uruchomiony we wrześniu 2013 roku i z salonami otwieranymi w latach 2014-2016, na wystarczy 2016 roku już 45 salonów działało w oparciu o koncepcję i design dedykowany marce Briju - mówi Przemysław Piotrowski, prezes Briju.

Foto: biznes. onet. pl / materiały prasowe

Rok 2016 to przeszłość. Co będzie dalej?

Wyniki finansowe za 2016 rok to już przeszłość, do odwiedzenia której raczej nie istnieje się co odwoływać, bowiem od czasu nowego roku Briju działa w zupełnie nowej rzeczywistości. Od stycznia weszły po życie zmiany w podatku od towarów i propozycji, które w szczególny sposób dotknęły rynek handlu hurtowego metalami szlachetnymi.

Zresztą efekty już widać gołym okiem. Kilka dni wstecz spółka podała, że jej przychody w lutym owego roku spadły o 80 proc. Przy czym najogromniejszy spadek miał miejsce naturalnie w segmencie surowców. Co będzie dalej? Briju osłabia.

- Aktualnie korporacji z grupy kapitałowej będą w trakcie dostosowania polityki handlowej segmentu surowców do nieznanego otoczenia prawnego i gospodarczego - stwierdził prezes Briju.

Przybędzie salonów Briju

Prezes w liście do akcjonariuszy poinformował, że na skraj tego roku liczba saloników Briju ma wzrosnąć spośród 45 do 55. Jak więcej, już wybrane będą lokalizacje i spółka posiada podpisane umowy na okres 2017-18. Trwają końcowe uzgodnienia dotyczące kolejnych umów najmu.

- Oprócz powiększania liczby salonów planowane będą również zmiany jakościowe przy istniejącej sieci, polegające w powiększeniu powierzchni dobrze prosperujących punktów lub relokacji przy ramach centrum handlowego - ujawnia Piotrowski.

Briju tworzy i sprzedaje produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych oraz syntetycznych. Zajmuje się również handlem hurtowym w segmencie metali szlachetnych, głównie złota jak i również srebra. Spółka jest notowana w dziedzinie głównym GPW od momentu 2014 r.

Tagi: giełda GPW akcje notowania wyniki finansowe Briju Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z