Bank Leszka Czarneckiego z gigantyczną stratą. Powody są dwa

Dom - Gielda - Bank Leszka Czarneckiego z gigantyczną stratą. Powody są dwa

02.08.2019-187 widoki -Gielda

Getin Noble Bank - wyniki finansowe w pierwszym trymestrze 2017 roku

Getin Noble Bank nie ma możliwość zaliczyć pierwszego kwartału do odwiedzenia udanych. Spółka znanego miliardera - Leszka Czarneckiego - straciła 96, 6 mln zł. Rok temu utrata była dużo mniejsza, ponieważ wyniosła 18, 3 mln zł. Powody słabych wyników są dwa.

- Wśród głównych czynników determinujących rentowność w pierwszych 3 miesiącach roku można wymienić jednorazowe ujęcie kosztów składki rocznej do BFG dzięki fundusz restrukturyzacji przymusowej oraz wyższe niż w poprzednich kwartałach poziomy odpisów w ryzyko kredytowe - czytamy w komunikacie.

Getin Noble Bank zaksięgował koszty związane z opłatami w rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) o łącznej zalety 65, 2 mln zł, w tym 47 mln złotych na fundusz przymusowej restrukturyzacji.

Wynik wraz z tytułu odsetek wyniósł 328, 81 mln zł jak i również był na porównywalnym poziomie, co przed rokiem. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 39, 02 mln zł wobec 36, 34 mln zł dwanaście miesięcy wcześniej. Inwestorzy negatywnie zareagowali na wyniki pieniężne banku. We wtorek przed południem notowania Getin Noble spadały na półmetku sesji o 9 proc., według odbiciu zaś, w objętości całego dnia, kurs agencji bankowej spadł o 6, 5 proc.:

Foto: biznes. onet. pl / surowce prasowe Notowania Getin Noble Bank 16 czerwca

Getin obniża koszty finansowania

Getin gwarantuje, że w pierwszym trymestrze kontynuował obniżenie kosztu opłacania (o 13 punktów bazowych), co przyczyniło się do odwiedzenia wzrostu wyniku odsetkowego na temat 1, 8 proc. r. /r. W tym danym okresie wynik z prowizji i opłat grupy wzrósł o 7, 4 proc. r/r. do poziomu 39 mln zł.

- Bank utrzymuje reżim kosztowy, wprowadzony w ramach optymalizacji modelu biznesowego w 2016 roku. Bez uwzględnienia efektu składek na Bankowy Kasa Gwarancyjny, koszty działania banku spadły o 4, 1-wszą proc. r/r - czytamy w komunikacie.

Tagi: bank wyniki finansowe Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z