Rafał Brzoska pokazuje wyniki Integera. "To był trudny rok"

Dom - Gielda - Rafał Brzoska pokazuje wyniki Integera. "To był trudny rok"

11.09.2019-986 widoki -Gielda

Integer - wyniki finansowe zbyt 2016 rok

Grupa Integer, właściciel paczkomatów, w 2016 roku poniosła stratę w wysokości niedaleko 496, 2 mln złotych netto. To 12-krotnie większą ilość wiadomości niż na koniec 2015 roku. Niedawno Rafał Brzoska ogłosił, że Integer na niespełna 10 latach wychodzi z giełdy.

"Chciałbym tą drogą osobiście wyrzucać wszystkim akcjonariuszom i robotnikom za silne wsparcie przy tym trudnym dla ludzi roku oraz w całej własnej giełdowej historii w ciągu niedawnych lat" - napisał przy liście.

W 2016 roku o 72 proc. wzrosły przychody ze zbytu. Do kasy Integera wpłynęły blisko 503 mln złotych wobec 291 mln zł rok wcześniej.

21 kwietnia zakończyło się zawołanie do sprzedaży akcji. "Efektem pozytywnie zakończonego wezwanie stanie się dokapitalizowanie Grupy poprzez podniesienie kapitału i wpłatę sześcdziesięciu mln euro oraz zrefinansowanie obecnego zadłużenia wynikającego z wyemitowanych obligacji oraz kredytów mieszkaniowych bankowych w łącznej kwocie minimum 170 mln zł" - czytamy w raporcie.

Jak zaznacza Brzoska, kluczowe dla wyników Integera było zrezygnowanie z doręczania listów. "Problem tego sektora boleśnie dotyka wszystkich typowych operatorów pocztowych na świecie" - napisał do akcjonariuszy.

Szansą na postęp dla spółki ma stanowić korzystna sytuacja w sektorze e-commerce i w branży kuriersko-pocztowym:

Segment pocztowo-kurierski po Polsce zanotował średnioroczny rozwój obsługiwanych wolumenów o 143 proc. Rekordowo wzrosły wolumeny obsłużone przez część kurierską, która w 2016 r. zanotowała o 406 proc. większy wolumen niż w roku 2015. Silne wzrosty były także udziałem przesyłek poleconych e-commerce, które przy 2016 roku zyskały 141 proc. Nadal stabilnie rośne segment Paczkomatów który obsłużył o 81 proc. więcej paczek w porównaniu do 2015 roku.

Na koniec ub. roku spółka posiadała sieć 2135 paczkomatów w Polsce, ponad 1150 w Wielkiej Brytanii, jak i również łącznie ponad 800 we Francji i Włoszech. Równocześnie grupa wycofała się spośród prowadzenia paczkomatów w Rosji, Malezji i na Ukrainie.

Tagi: Integer InPost Rafał Brzoska wyniki pieniężne Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z