Jaka jest średnia zdolność kredytowa i jak możesz poprawić swoją

Jaka jest średnia zdolność kredytowa i jak możesz poprawić swoją
16.10.2020
Category: Jaka Jest

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 14 lipca 2016 /
  • 3 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Sofie Delauw / Getty Images

Dla wielu ludzi dotrzymanie kroku Jonesom polega na posiadaniu największego domu, najbardziej efektownego samochodu i najlepszej pracy.

Jednak inni – być może bardziej sprytni finansowo – mogą chcieć ubiegać się o najlepszą zdolność kredytową.

Ale zanim aspirujesz do bycia królem góry kredytowej, prawdopodobnie rozsądnie jest po prostu określić średnią zdolność kredytową i sprawdzić, czy twoja jest powyżej lub poniżej tej liczby.

Jaka jest średnia ocena kredytowa?

Liczba często używana do zilustrowania stanu wykorzystania kredytu wśród amerykańskich konsumentów.

Według MyFICO, najpowszechniej stosowana ocena kredytowa – FICO – jest obliczana poprzez „podzielenie sumy wszystkich ocen FICO konsumentów w USA przez liczbę konsumentów uwzględnionych w obliczeniach”. Dwie najbardziej znane oceny kredytowe to:

  • Wynik FICO (ze średnią oceną kredytową 695)
  • VantageScore (ze średnią oceną 673)

Pożyczkodawcy patrzą na kilka różnych ocen kredytowych podczas oceniania potencjalnych klientów, ale wynik FICO i VantageScore są prawdopodobnie dwoma najbardziej znanymi.

Odsłonięty w 1989 r. Wynik FICO pozostaje standardowym nośnikiem oceny kredytowej. Według myFICO, działu konsumenckiego FICO, 90% największych instytucji finansowych w USA wykorzystuje wyniki FICO przy dokonywaniu oceny kredytów konsumenckich.

Wynik FICO waha się od 300 do 850. Jeśli użyjesz FICO jako swojego punktu odniesienia, średnia ocena kredytowa wynosi 695, zgodnie z najnowszymi danymi z myFICO.

Trzy główne firmy zajmujące się sprawozdawczością kredytową – Equifax, Experian i TransUnion – stworzyły model dla VantageScore w 2006 r. I od tego czasu nieco go poprawiły.

Podobnie jak FICO, najnowszy model VantageScore waha się od 300 do 850. Jeśli używasz VantageScore jako modelu, średnia ocena kredytowa wynosi obecnie 673, według Kelsey Audagnotti, rzecznika Experian.

Wskaźniki punktacji kredytowej

Firma Zasięg Średni
FICO 300 – 850 695
VantageScore 300 – 850 673

WYSZUKIWANIE KART: Czy Twoja zdolność kredytowa jest powyżej średniej? Porównaj karty kredytowe, aby uzyskać doskonały kredyt.

Rosnące średnie oceny kredytowe

W ostatnich latach średnie wyniki kredytowe rosły. Na przykład nastąpił powolny i stały wzrost średniego wyniku FICO – z najniższego poziomu 686 w październiku 2009 r. Do dzisiejszego 695.

Poprawa jakości kredytów konsumenckich w Stanach Zjednoczonych – zwłaszcza stały spadek wskaźników zaległości płatniczych – jest głównym czynnikiem powodującym wzrost średniego wyniku, mówi Can Arkali, główny naukowiec w FICO.

„Po kilku latach ożywienia gospodarczego stan kredytów konsumenckich wyraźnie się poprawia” – mówi Arkali.

Dzisiejszy średni wynik VantageScore również rośnie. Średni wynik 673 punktów wzrósł z 666 w 2014 r. W badaniu „State of Credit” z 2015 r. Experian zauważył, że wzrost VantageScore był wynikiem poprawy warunków kredytowych.

Na przykład do końca 2015 r. Opóźnienia w płatnościach zmniejszyły się o 4,4% w porównaniu z poprzednim rokiem. Ogółem opóźnienia w płatnościach spadły o 17,3% od 2010 r., Kiedy recesja osiągnęła szczyt.

Badanie Experian wykonało również dodatkowy krok polegający na określeniu, gdzie średnia ocena kredytowa jest najlepsza, a gdzie najgorsza. Top 10 miast z najlepszymi średnimi wynikami kredytowymi znajduje się na górnym Środkowym Zachodzie, z miastami Mankato, Rochester i Minneapolis w Minnesocie, które zajęły 3 najlepsze miejsca w kraju, a Duluth zajęło 6 miejsce.

Z kolei miasta o najgorszych średnich punktach kredytowych znajdują się na południu i zachodzie. Na dole ukończył Greenwood w stanie Mississippi, a następnie w Albany w stanie Georgia i Riverside w Kalifornii.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost średnich ocen kredytowych może się stabilizować teraz, gdy gospodarka się ustabilizowała.

Poprawa zdolności kredytowej

Teraz, gdy znasz średnią zdolność kredytową, możesz podjąć kroki w celu poprawy własnego wyniku. Jeff Richardson, rzecznik VantageScore, mówi, że istnieje kilka sposobów na podniesienie zdolności kredytowej:

  • Konsekwentne spłacanie pożyczki na czas każdego miesiąca.
  • Korzystanie ze stosunkowo niewielkiej części kredytu dostępnego na dowolnej karcie kredytowej.
  • Spłacanie długu zamiast po prostu go przenosić.
  • Brak otwierania wielu nowych kont w tym samym czasie.
  • Regularne sprawdzanie raportów kredytowych, aby upewnić się, że są wolne od błędów. Możesz sprawdzić swój raport bezpłatnie na stronie www.annualcreditreport.com lub dzwoniąc pod numer (877) 322-8228.

Możesz również bezpłatnie śledzić swoją zdolność kredytową w myBankrate.

MyFICO powtarza te wskazówki, ale zauważa również, że poprawienie zdolności kredytowej po jej uszkodzeniu może zająć trochę czasu.

Na przykład, jeśli spłacisz konto windykacyjne, minie jeszcze 7 lat, zanim siniak na twoim koncie całkowicie się zagoi i zniknie z twojego raportu kredytowego.

Tak więc, niezależnie od tego, czy po prostu budujesz historię kredytową od zera, czy próbujesz naprawić błędy kredytowe, cierpliwość jest kluczowa. MyFICO zauważa, że ​​starsze problemy kredytowe nie wpływają na Twój wynik tak bardzo, jak niedawna aktywność kredytowa, więc Twój wynik będzie się poprawiał z czasem, gdy będziesz bardziej odpowiedzialnie obchodzić się z kredytem.

Ćwicz dobre nawyki kredytowe, a będziesz na dobrej drodze do uzyskania średniej zdolności kredytowej – lub czegoś znacznie lepszego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy