Jakie jest dobre oprocentowanie pożyczki osobistej?

17.02.2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Podobnie jak pójście do sklepu spożywczego z listą zakupów gwarantuje, że wyjdziesz z tego, czego potrzebujesz, tak samo zaciągnięcie pożyczki osobistej, wiedząc, czego szukać, pomoże Ci uniknąć płacenia ukrytych opłat i niebotycznych stóp procentowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niskooprocentowanych pożyczkach osobistych i jak je zabezpieczyć.

Jak działają stopy procentowe w przypadku pożyczek osobistych

Mówiąc prościej, oprocentowanie pożyczki osobistej to koszt pożyczenia pieniędzy. Odsetki są naliczane jako procent całkowitego salda pożyczki. Spłaty odsetek dokonywane są co miesiąc za pomocą płatności miesięcznych, a wraz ze spadkiem salda pozostającego do spłaty również odsetki powinny być naliczane. Oprocentowanie pożyczek osobistych jest zwykle stałe, co oznacza, że ​​pozostają takie same przez cały okres pożyczki.

Jak stopy procentowe wpływają na koszt pożyczki osobistej

Rozglądając się za pożyczką, zwykle zobaczysz stopę procentową wyrażoną jako roczny procent z uwzględnieniem wszelkich innych opłat, zwanych inaczej RRSO. Poniższa tabela pokazuje, ile ostatecznie wydasz w okresie życia pożyczki osobistej o wartości 10 000 USD w zależności od RRSO.PożyczkaKwota pożyczkiTermin pożyczkiKWIMiesięczne płatnościCałkowita zapłacona kwotaCałkowite zapłacone odsetkiPożyczka A10 000 $5 lat7%198 $11 881 USD1881 $Pożyczka B10 000 $5 lat13%228 $13 652 $3 652 $Pożyczka C10 000 $5 lat18%254 $15 236 $5 236 $Źródło: Autor

Jak widać, wysokość oprocentowania jest niezmiernie ważna. Jeśli uzyskasz pożyczkę C, 18% RRSO zwiększy koszt pożyczki o ponad 50%.

Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomagają zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Średnie oprocentowanie kredytów osobistych

Oprocentowanie pożyczki osobistej w dużej mierze zależy od Twojej oceny kredytowej, chociaż Twój dochód i zatrudnienie mogą również służyć do określenia stopy procentowej. Według firmy Experian zajmującej się raportowaniem kredytowym, średnie oprocentowanie pożyczek osobistych dla konsumentów, którzy mają godziwy lub dobry kredyt, waha się od 6% do 36%.

Dobre oprocentowanie pożyczek osobistych

Jeśli spojrzysz na najlepsze pożyczki osobiste na 2019 r., Zobaczysz, że większość pożyczkodawców oferuje stawki w przedziale od 6% do 36%. Dobre oprocentowanie pożyczki osobistej mieści się w dolnej części tego przedziału. Pożyczkodawcy, którzy obsługują konsumentów z dobrym kredytem – tacy jak Barclays, SoFi, Marcus i Freedom Plus – zazwyczaj oferują najlepsze oprocentowanie pożyczek osobistych.

Wymagania dotyczące zdolności kredytowej dla pożyczek osobistych

Głównym czynnikiem określającym stopę procentową jest ocena kredytowa. Im wyższa ocena kredytowa, tym niższa stopa procentowa, do której się kwalifikujesz. Ale dokładnie, jak wysoka musi być Twoja zdolność kredytowa?

Każdy, kto ma doskonały kredyt, który jest uważany za wynik FICO® równy 800 lub wyższy, nie będzie miał problemu z kwalifikacją do najniższej stopy procentowej dostępnej u danego pożyczkodawcy. W rzeczywistości, jeśli Twój wynik FICO® wynosi co najmniej 740, prawdopodobnie będziesz w stanie uzyskać najlepsze oferty pożyczek osobistych.

Osoby z oceną kredytową od 700 do 740 nadal będą kwalifikować się do najlepszych pożyczek osobistych, ale mogą otrzymać nieco wyższe oprocentowanie niż osoby z doskonałym kredytem. Jeśli Twój wynik kredytowy jest w latach 600-tych, nadal istnieją pożyczkodawcy online, którzy udzielą Ci pożyczki osobistej, ale prawdopodobnie otrzymasz oferty o najlepszym oprocentowaniu. Gdy Twój wynik osiągnie niski poziom 600 lub mniej niż 600, trudno będzie Ci uzyskać zgodę na pożyczkę osobistą od dowolnego pożyczkodawcy poza tymi o wyjątkowo wysokich, drapieżnych stopach procentowych.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową

Jeśli nie masz dobrego lub doskonałego kredytu, poprawienie swojej oceny kredytowej przed złożeniem wniosku zapewni Ci dobre oprocentowanie pożyczki osobistej. Oto kilka wskazówek, jak szybko poprawić swój wynik.

Wyciągnij raport kredytowy– Trudno jest poprawić swoją zdolność kredytową, jeśli nie wiesz, co go obniża. Pierwszym krokiem jest pobranie raportu kredytowego z trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion. Możesz to zrobić bezpłatnie raz w roku na stronie AnnualCreditReport.com i nie zaszkodzi to Twojemu kredytowi.

Ascent wybiera najlepsze kredyty konsolidacyjneChcesz szybciej spłacić dług? Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych pożyczek osobistych do konsolidacji zadłużenia i obniż miesięczną ratę o niższą stopę procentową.

Spłata istniejącego zadłużenia– jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej (i zaoszczędzenie pieniędzy) jest spłata istniejącego zadłużenia. Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem określającym Twoją zdolność kredytową, więc wykonywanie serii terminowych płatności daje dobry impuls. Co więcej, spłata zadłużenia na karcie kredytowej pomoże poprawić wykorzystanie kredytu, co jest drugim najważniejszym czynnikiem wpływającym na zdolność kredytową, poprzez obniżenie wskaźnika zadłużenia do kredytu.

Zdobądź kartę kredytową i spłacaj ją co miesiąc– jeśli Twój kredyt jest poniżej średniej, często dzieje się tak dlatego, że albo nie masz solidnej historii płatności, albo masz ujemną historię płatności. Oba te problemy można rozwiązać, budując pozytywną historię płatności. Jeśli nie jesteś obecnie zadłużony, rozważ otwarcie karty kredytowej, użycie jej do kilku niezbędnych zakupów każdego miesiąca i spłacenie jej w całości, gdy pojawi się rachunek, aby uniknąć opłat odsetkowych.

Poczekaj sześć miesięcy po ostatnim zapytaniu– chociaż nie jest to tak ważne jak historia płatności i wykorzystanie kredytu, ostatnie zapytania w raporcie kredytowym mają wpływ na twoją zdolność kredytową. Zapytanie pojawia się, gdy ubiegasz się o kredyt (czy to pożyczka, finansowanie, czy karta kredytowa), a pożyczkodawca mocno wyciąga twój raport kredytowy. Chociaż jeden lub dwa to nic wielkiego, posiadanie więcej niż kilku w ciągu ostatnich kilku lat może obniżyć wynik.

Na szczęście zapytania znikają z raportu po dwóch latach i nie mają tak naprawdę wpływu na Twoją zdolność kredytową po roku. Jeśli masz wiele niedawnych zapytań, rozważ zaczekanie, aż osiągną roczny okres, aby ubiegać się o pożyczkę, ponieważ Twój wynik może wzrosnąć.

Kwestionuj wszelkie błędy w raporcie kredytowym– Możliwe, że znak obniżający Twoją zdolność kredytową nawet nie należy do Ciebie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek błędy w raporcie kredytowym lub negatywne znaki, których nie rozpoznajesz, natychmiast zgłoś je do wszystkich trzech biur kredytowych. Oto, co zrobić, jeśli znajdziesz błędy w raporcie kredytowym.

Poczekaj, aż negatywne ocenyznikną z twojego raportukredytowego– Wreszcie, jeśli masz ujemne konto w raporcie kredytowym, które obniża Twój wynik, możesz również po prostu poczekać, aż konto zniknie z raportu kredytowego. Większość negatywnych informacji zniknie z raportu kredytowego po siedmiu latach, chociaż niektóre bankructwa pozostają w raporcie kredytowym przez 10 lat.

Banki o najniższych oprocentowaniu kredytów osobistych

Podczas gdy twoja ocena kredytowa określi, do których pożyczek się kwalifikujesz, niektóre miejsca oferują lepsze oprocentowanie pożyczek osobistych niż inne.

Tradycyjne bankiKiedy większość ludzi myśli o złożeniu wniosku o pożyczkę, myśli o tradycyjnych bankach. Chociaż wiele tradycyjnych banków oferuje dobre pożyczki osobiste o niskim oprocentowaniu, kwalifikowanie się do nich może być trudne. O ile nie masz doskonałego kredytu i stałego dochodu, uzyskanie zgody na pożyczkę osobistą w tradycyjnym banku może być trudne.

Spółdzielcze kasy pożyczkoweSpółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są instytucjami finansowymi typu non-profit będącymi własnością członków, które przekazują zyski swoim członkom w postaci niższych stóp procentowych i wyższych zysków. W wielu przypadkach spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują jeszcze niższe oprocentowanie kredytów osobistych niż tradycyjne banki. Nadal będziesz potrzebować dobrego kredytu, aby zakwalifikować się do większości z tych pożyczek, a także musisz być członkiem unii kredytowej, aby złożyć wniosek. Niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe ułatwiają przystąpienie, podczas gdy inne wymagają, abyś był powiązany z określonymi organizacjami lub mieszkał na określonym obszarze.

Pożyczkodawcy onlineBanki internetowe i pożyczkodawcy stają się coraz bardziej popularni, w dużej mierze ze względu na ich elastyczność i atrakcyjne stawki. Unikając kosztów ogólnych związanych z prowadzeniem stacjonarnych lokalizacji, wielu pożyczkodawców internetowych jest w stanie zaoferować stopy procentowe, które mogą konkurować z tymi oferowanymi przez tradycyjne banki. Co więcej, są one nieco mniej rygorystyczne, jeśli chodzi o wymagania dotyczące zdolności kredytowej, a niektórzy pożyczkodawcy internetowi są skłonni przyjrzeć się czynnikom wykraczającym poza Twoją zdolność kredytową. Proces zatwierdzania i finansowania zwykle przebiega szybciej również w przypadku pożyczkodawców internetowych.

Od dużych banków krajowych po pożyczkodawców internetowych i spółdzielcze kasy pożyczkowe – wiedz, że masz wiele opcji, i przed podjęciem decyzji koniecznie rozejrzyj się. Spędzając trochę więcej czasu na poszukiwaniu najlepszego oprocentowania pożyczki osobistej, możesz zaoszczędzić setki, a czasem tysiące dolarów na opłatach odsetkowych.

Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby sfinalizować duży zakup, te najlepsze w swojej klasie typy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy