Kiedy należy dokonać pierwszej spłaty kredytu hipotecznego po zamknięciu pożyczki USDA?

17.02.2021

29 listopada 2018 Przez JMcHood

Po zamknięciu pożyczki USDA nie dokonasz płatności przez co najmniej jeden miesiąc. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawda? To naprawdę nie jest „darmowa przejażdżka, jak się wydaje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to działa.

Zamknięcie pożyczki USDA

Ty i Twój pożyczkodawca wybierzecie dzień zamknięcia pożyczki w USDA. Oczywiście nie można go zamknąć, dopóki subemitent nie zezwoli na jego zamknięcie. W tym momencie pożyczkodawca sporządzi dokumenty końcowe i spotkasz się z urzędnikiem pożyczkowym w wybranej firmie tytułowej. W firmie tytułowej agent depozytowy zamknie Twoją pożyczkę.

Podczas przeglądania dokumentów zobaczysz Oświadczenie końcowe. Ten dokument przedstawia wszystkie opłaty, jakie pożyczkodawca i inne osoby trzecie naliczają za swoją rolę w udzieleniu pożyczki. Wśród tych kosztów zobaczysz „koszty opłacone z góry, zwłaszcza zapłacone z góry odsetki. Są to odsetki naliczone od Twojej pożyczki od dnia zamknięcia do końca miesiąca.

Im bliżej końca miesiąca, tym mniejsze zapłacone z góry odsetki. Możesz nazwać odsetki procentami dziennymi, ponieważ jest to opłata dzienna. Jeśli więc zamkniesz 10 dni przed końcem miesiąca, zapłacisz odsetki za 10 dni. Jeśli zamkniesz 2 dni przed końcem miesiąca, zapłacisz odsetki za 2 dni. Jak widać, na Twoją korzyść działa zamknięcie miesiąca jak najbliżej końca miesiąca.

Dlaczego nie należy Ci się płatności od razu

Możesz nadal myśleć „a co z odsetkami na następny miesiąc? Jeśli nie spłacasz kredytu hipotecznego do następnego miesiąca, kiedy spłacasz odsetki za cały miesiąc, w którym masz kredyt?

To proste – wszystkie odsetki, które płacisz, płacisz z dołu. Innymi słowy, odsetki, które płacisz w październiku, pokrywają odsetki z września. Odsetki, które płacisz w listopadzie, obejmują odsetki za październik.

Dlatego „pomijasz płatność. W rzeczywistości nadal płacisz odsetki od dnia zaciągnięcia pożyczki. Po prostu nie musisz dokonywać formalnej płatności do pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu zamknięcia.

Na przykład, jeśli spłacasz pożyczkę 15 października, pierwsza rata kredytu hipotecznego w USDA przypada 1 grudnia. Będziesz płacić dzienne odsetki za resztę października. Spłata kredytu hipotecznego obejmuje wówczas odsetki od listopada.

Wyjątek od reguły

W niektórych przypadkach (rzadkich) możesz zażądać, aby spłata kredytu hipotecznego rozpoczęła się w następnym miesiącu. Dzieje się tak, gdy zamykasz pożyczkę 1, 2 lub 3 dnia miesiąca. Pożyczkodawcy zwykle nie pozwalają na taką praktykę po trzecim dniu miesiąca.

Jeśli zamkniesz kredyt w jednym z powyższych terminów, możesz poprosić pożyczkodawcę o kredytowanie Cię na kilka dni odsetek i spłacenie pierwszej spłaty kredytu hipotecznego w następnym miesiącu. Jednak tylko pożyczkodawcy, którzy mogą przetworzyć pożyczkę i szybko założyć konto, mogą zaoferować tę opcję. Zwykle najlepiej jest trzymać się zamknięcia pod koniec miesiąca, aby ułatwić sobie pracę. Daje to również więcej czasu na przygotowanie się do nowej spłaty kredytu hipotecznego.

Tak czy inaczej, zapłacisz taką samą kwotę odsetek od pożyczki USDA, niezależnie od daty zamknięcia. Wszystko sprowadza się do tego, ile pieniędzy musisz zgromadzić na zamknięciu, a także od tego, jak szybko należy zapłacić pierwszą płatność. Upewnij się, że udzielasz pożyczkodawcy wszystkich swoich opcji, aby dokonać wyboru, który będzie dla Ciebie najlepszy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy