10 bajkowych domów noclegowych, które musisz odwiedzić. Tutaj poczujesz się jak w raju

Dom - Lifestyle - 10 bajkowych domów noclegowych, które musisz odwiedzić. Tutaj poczujesz się jak w raju

30.08.2019-944 widoki -Lifestyle

Hotele jak z bajki  Lifestyle

Podwodne sypialnie, szklane iglo z widokiem w zorze polarne, wiszące pokoje sypialne. Amerykański serwis turystyczny przygotował zestawienie najbardziej nietypowych hosteli świata, które kuszą coś więcej niż pięknym otoczeniem, ale również ciekawie zaprojektowanym wnętrzem.

Nocleg w tych wyjątkowych hotelach nie należy do odwiedzenia najtańszych. Tylko nieliczni mają możliwość sobie pozwolić na taki luksus. Dobrze jest jednak wiedzieć, że takie miejsca są można je odwiedzić. Niektóre z nich mogą zafundować przeżycia prosto wraz z raju.

1. The Manta Resort, Zanzibar

Źródło: themantaresort. com The Manta Resort Hotel, Zanzibar

Hotel jest umieszczony w odległej części cypelka Pemby, małej wyspy dzięki Oceanie Indyjskim.

Położony na białych, piaszczystych plażach wychodzi na krystalicznie nieskalaną wodę w kanale Pemba. Jak podaje serwis, miejscowość lecznicza jest wręcz synonimem romantycznej i relaksującej oazy, która to jest uznana za jedną z najlepszych plaż po całym zanzibarskim archipelagu.

Pasjonaci nurkowania także powinni być zadowoleni - tamtejsza baza nurkowa jest na światowej klasy poziomie. Budynek oferuje ponad 17 wygodnych pokoi o wysokim poziomie jakościowym w różnych kategoriach cenowych. Pokoje znajdują się przy ogrodach i mają pejzaż na ocean.

2. Hotel Kakslauttanem, Finlandia

Źródło: www.kakslauttanen.fi Budynek Kakslauttanen, Finlandia

Jeśli Finlandia znajduje się na naszej liście destynacji podróżniczych, warto rozważyć nocleg w wiosce iglo, która wydaje się być częścią Hotelu Kakslautten w Laponii. Wioska iglo wydaje się jednym z najbardziej wyjątkowych i innowacyjnych miejsc, doskonała dla turystów, którzy chcą przeżyć przygodę na skraju Finlandii. 20 domków-iglo wydaje się być wykonanych ze szkła. Zorze polarne można więc śledzić, leżąc na własnym łóżku.

3. Ladera Resort, St. Lucia

Źródło: www.ladera.com Ladera Resort, St. Lucia

Ten hotel jest przykładem idealnie zaaranżowanej przestrzeni oraz wykorzystania kryteriów, jakie stwarza nam przyroda. Składa się z 32 sypialnianych domków. Każdy z nich został artystycznie wkomponowany w otoczenie - różne pagórki i wzniesienia. Co ciekawe, każdemu z apartamentów brakuje jednej ze elewacji. Zamiast nich, pojawia się natomiast widok na krajobrazy. Ponadto goście mają do dyspozycji basen, restaurację jak i również bar na świeżym atmosferze oraz salon spa.

4. Astarte Suits Dom, Grecja

Źródło: www.astartesuites.gr/en Astarte Suits Hotel, Hellada

Hotel zlokalizowany po greckim kurorcie Santorini słynie z niekrytego basenu oraz salonu spa. Pokoje istnieją wyposażone w balkony, z których rozpościera się widok na morze. Jak podaje serwis turystyczny, w pełnym kompleksie panuje harmonijna atmosfera, która w połączeniu wraz z niebiańskim widokiem, daje poczucie spokoju. Ponadto, goście hotelu flora mają przywilej nieograniczonego korzystania z hotelowego basenu. Całkowite przepychu łazienki są zaopatrzone w jacuzzi. Podobno, wszelkie materiały oraz hotelowa konfekcja jest bardzo wysokiej klasy.

5. Rayavadee Krabi, Tajlandia

Źródło: www.rayavadee.com Hotel Rayavadee Krabi, Tajlandia

Hotel jest umiejscowiony na plaży w Krabi. Kurort posiada zewnętrzny pływalnia, kort tenisowy, salon odnowy biologicznej oraz bar na wyspie. W swojej ofercie ma więcej niż 100 klimatyzowanych pokoi z wyposażeniem, jakiego prawdopodobnie nie znajdziesz w żadnym innym miejscu.

Udane wakacje za małe pieniążki. Pięć miejsc, które powinno się odwiedzić

6. Conrad Maldives, Wyspa Rangali

To nietypowy hotel, który odnajduje się na dwóch różnorodnych wyspach równocześnie. Jak to realne? Połączone są one mostem. Hotel dysponuje podwodnymi domkami, które z wyjątkiem przepięknej podłogi z twardego drewna, niemal w całości skonstruowane są ze szkła. Wraz z wnętrza można obserwować głębiny Oceanu Indyjskiego.

7. Panchoran Retreat, Bali

Prawdopodobnie żaden inny hotel odrzucić stwarza tak wielu szansie do obcowania z przyrodą, jak właśnie Panchoran Retreat na Bali. Zlokalizowany jest bowiem dokładnie pośrodku lasu, niedaleko indonezyjskiego miasta Ubud. Zauważalnie, inspiracją przy projektowaniu wnętrz była natura. Jakikolwiek pokój został zaprojektowany w ten sposób, że ciężko odróżnić wnętrze po to, jak jest już na dworze. Całość wykonano z odnawialnych, pochodzących z recyklingu, materiałów. Jeśli zatem poszukujemy przyjaznej otoczeniu przestrzeni, hotel Panchoran Retreat jest dobrym wyborem.

8. Wiszące ogrody po Hotelu Ubud, Indonezja

Hotel jest usytuowany w niewielkiej odległości wąwozie rzeki Ayung. Kusi nie tylko spektakularnym widokiem, ale także szeregiem kulturalnych atrakcji. W dodatku, nieruchomość jest na takim terenie, hdy turyści bardzo łatwo mają dostęp do wielu słynnych wycieczkowych punktów. Hotel serwuje także wielkie emocje - związane choćby ze spacerem po bambusowym moście, wulkan Batur czy widok na bezkresne pola ryżu.

Planujesz wakacje? Oto 19 "najtańszych" miejsc na Gleby

9. Dedon Island Resort, Filipiny

Oddalona wyspa z białymi, piaszczystymi plażami, światowej klasy surferska infrastruktura oraz małe wioski rybackie - wszystko to odszukać można na Dedon Island Resort. Uwagę zwracają pływające tapczany i fotele. Hotel jest własnością gwiazdy futbolu - Bobby’ego Dekeysera, który to zajął się także planowaniem mebli. Już pierwsze przekonanie na wnętrze willi pozwala zauważyć, że projektant zadbał o szczegóły - mydło organiczne czy bibeloty utworzone przy wykorzystaniu muszli. Na uwagę zasługują także podawane tutaj posiłki, które mieszczą świeże, lokalne składniki jak kalamondin czy grillowana ryba mahi-mahi.

10. Äscher Cliff Restaurant, Szwajcaria

Żadne inne miejsce w Szwajcarii nie daje tak szczególnego widoku na ośnieżone góry i łańcuch Alpstein. Jednak już samo dotarcie do tego kurortu nie jest w ogóle takie łatwe. Najpierw należy skorzystać z kolejki, jaka wyrusza ze stacji Wasserauen i podąża dalej blisko ścieżki aż do jeziora Seealpsee, które leży przy sercu Alpstein. To jednak jeszcze nie koniec. Dalszą drogę należy przemierzyć wspinając się po szlakach, które momentami bywają dość ekstremalne. Nagrodą po wyczerpującej wędrówce jest dotarcie do bajkowego Äscher.

Związane z