10 rzeczy, które należy zweryfikować w Google przed wszelką podróżą

Dom - Lifestyle - 10 rzeczy, które należy zweryfikować w Google przed wszelką podróżą

12.07.2019-406 widoki -Lifestyle

Co sprawdzić w Google przed podróżą?

Podróż do nowego kraju może być ekscytującym i wspaniałym przeżyciem. Być może też jednak dostarczyć nam nieco niemiłych wrażeń, przede wszystkim jeżeli nie jesteśmy zaznajomieni z różnicami kulturowymi jak i również obyczajowymi między naszą ojczyzną a miejscem, do jakiego się udajemy. Warto uprzednio się przygotować, nawet korzystając jedynie z Google.

Uważam się za sezonowego podróżnika. Dotychczas udało mi się odwiedzić 24 kraje. Z wszystkich tych wycieczki przywiozłem wspaniałe wspomnienia, jednak także kilka ważnych kursów. Wiele razy znalazłem się w nieco upokarzających sytuacjach, które stanowiły dla mi nauczkę, by przed dowolną podróżą solidnie się tworzyć, do tego, co być może spotkać mnie na miejscu.

Dlatego teraz w tej chwili zawsze, nim spakuję plecak i ruszę na lotnisko, zawsze szukam w Yahoo kilku kluczowych informacji. Oto one:

1. Które są wymagania dotyczące wiz w danym kraju?

O wiele wcześniej, nim zaczniesz się pakować, sprawdzaj zawsze, jakie są wymagania wizowe w konkretnym kraju. Dobrze również dowiedzieć się, ile czasu zajmie ewentualne wyrobienie potrzebnych dokumentów, byś na pewno wyrobił się przed podróżą.

2. Jaka będzie pogoda?

To istotne, abyś mógł spakować potrzebne rzeczy. Jeśli wybierzesz się gdzieś, gdzie przez cały czas będzie akurat padać spośród walizką pełną bikini jak i również krótkich spodenek, możesz nie zaakceptować wyjść z hotelu do odwiedzenia końca pobytu.

3. Jaki jest kurs zamiany walut?

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jaki jest średni stawka walut, by w miejscu nie dać się oszukać i wybierać jedynie najkorzystniejsze oferty.

4. Czy w trakcie mojego pobytu będą trwały jakieś lokalne święta?

Zawsze warto zbadać, co będzie działo się w kraju, gdzie się udajesz. Po pierwsze toteż, że być może raczysz uczestniczyć w jakichś interesujących festiwalach lub obchodach. Na drugie dlatego, że być może się okazać, iż wybierany przez ciebie termin jest nietrafiony, bo akurat po tym czasie w pełnym kraju będą pozamykane sklepy i pojawią się utrudnienia w komunikacji.

5. Jakie napiwki należy zostawiać w tamtejszych restauracjach?

Nie wszędzie na świecie trzeba zostawiać takie same napiwki. Są nawet kraje, gdzie takie zachowanie jest uznawane za obraźliwe.

6. Jaki strój jest uznawany przez miejscowych za odpowiedni?

W wielu krajach przekonania co do tego, jak można, a czego nie można założyć, są bardzo rygorystyczne. Dowiedz się, lub np. w miejscu, do którego się udajesz, masz możliwość mieć odsłoniętą głowę, kolana czy ramiona. Sprawdź, lub wejdziesz do kościołów, o ile masz na sobie np. krótkie spodenki, bo po wielu miejscach możesz pozostawać z tego powodu wyproszony ze świątyni.

7. Jakich podstawowych zwrotów w konkretnym języku powinienem się nauczyć?

Wbrew pozorom jeszcze nie wszędzie na świecie można uzgodnić po angielsku. Zawsze warto mieć przy sobie podręcznik z podstawowymi zwrotami lub wyuczyć się ich zanim podróżą. To istotne, aby umieć powiedzieć: "dzień dobry", "przepraszam", "dziękuję", "którędy do odwiedzenia...? ", "jak trafię do odwiedzenia szpitala? " itd.

8. Jakiego rodzaju wtyczek używa się w tym kraju?

To może okazać się zadziwiające dla początkującego podróżnika, jakim sposobem różne są gniazdka elektryczne w różnych krajach. Wskazane jest dokładnie sprawdzić, jakich używa się w miejscu, do którego się udajesz i zaopatrzyć się w właściwą wtyczkę.

9. Bądź muszę kupić bilety wstępu, by zwiedzić atrakcje krajoznawcze?

Kiedy jedziesz gdzieś według raz pierwszy, zazwyczaj chcesz odwiedzić wszystkie najważniejsze krajoznawcze atrakcje. Warto wcześniej zweryfikować, ile kosztują bilety, jakim sposobem je kupić, żeby nie zaakceptować stać cały dzień w kolejce, czy nie masz możliwość wejść za darmo, ponieważ upoważnia cię do tegoż wiek. W niektórych rejonach do danych zabytków wpuszczana jest określona liczba wczasowiczów dziennie.

10. Jakimi środkami transportu najlepiej poruszać się po danym kraju?

Jeśli udajesz się w długą podróż i planujesz wielokrotnie się przemieszczać, właściwie być wczesniej dokładnie sprawdził, jakie środki transportu są dla ciebie najodpowiedniejsze i najkorzystniejsze cenowo. W mnóstwo krajach najlepiej będzie wydzierżawić auto, w innych są świetne połączenia autobusowe bądź pociągi.

Związane z