Na co zwrócić uwagę u brokera kredytów hipotecznych

17.02.2021
Category: Zakupu Domu

Szukasz pośrednika kredytów hipotecznych? Lub potrzebujesz brokera kredytów hipotecznych, ale jeszcze o tym nie wiesz! Tak czy inaczej, ten artykuł jest dla Ciebie!

Po pierwsze, gdzie znajdziesz brokera kredytów hipotecznych?

Najłatwiej (i jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia) są skierowania od pośrednika, rodziny, przyjaciół lub współpracowników. Ale to dopiero początek! Istnieją tysiące niezależnych brokerów kredytów hipotecznych, z którymi możesz współpracować. Więc czego powinieneś szukać? To część 2.

Na co zwrócić uwagę u brokera kredytów hipotecznych?

Kiedy szukasz pośrednika kredytów hipotecznych ORAZ chcesz kupić dom, który może prowadzić do bardzo stresującego okresu w Twoim życiu. Aby to ułatwić, oto kilka rzeczy, które broker powinien dla Ciebie zrobić:

1. Stawki nie mówią całej historii . Uzyskanie kredytu hipotecznego, refinansowanie domu lub konsolidacja długów nie powinny być postrzegane jako szybkie i łatwe zadanie. Są brokerzy, którzy pożyczają pieniądze na podstawie stawki; a tak nie jest. Uważaj na brokerów, którzy gwarantują ci kredyt hipoteczny bez pytania o dokumentację. Z biegiem lat pożyczki osobiste uległy zmianie i nadal się zmieniają. Przy bardziej rygorystycznych niż kiedykolwiek wymogach dotyczących dokumentacji, zasadach udzielania pożyczek i ostrzejszym sprawdzaniu zdolności kredytowej ważne jest, aby współpracować z wykształconym brokerem. Ważne jest również, aby współpracować z brokerem, który prosi o wyświetlenie PEŁNEGO obrazu. Oznacza to trochę więcej pracy, aby uzyskać całą odpowiednią dokumentację, ale może to mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego produktu hipotecznego.

2. Doświadczenie naprawdę ma znaczenie . Może masz zły kredyt – lub większy kredyt samochodowy – albo może jesteś samozatrudniony. Niezależnie od Twojej wyjątkowej sytuacji, chcesz współpracować z brokerem, który wie, jak Ci w niej pomóc, aby uzyskać najlepszy produkt hipoteczny. Tak, ktoś, kto jest nowy w świecie finansów domowych i osobistych, może być mądry, w pełni zorientowany w polityce i produktach oraz może zaoferować świetną stawkę, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​jest przygotowany do poradzenia sobie z twoją sytuacją. Spróbuj znaleźć kogoś, kto pracował nad wieloma różnymi transakcjami w różnych sytuacjach. Kilka pytań do zadania:

czy musieli przepracować czyjeś zadłużenie, aby transakcja była opłacalna?

Czy wiedzą, co zrobić, gdy transakcja nie przebiega zgodnie z planem? Czy mają doświadczenie w radzeniu sobie z twoją wyjątkową sytuacją? (np. praca z osobą samozatrudnioną itp.)

3. Myśl z szerszej perspektywy . Twój obraz finansów osobistych składa się z wielu różnych elementów. Od kart kredytowych po pożyczki studenckie – wszystkie pasują do siebie, tworząc obraz wyjątkowy dla Ciebie i tylko dla Ciebie. Mając to na uwadze, dobry broker kredytów hipotecznych powinien poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się o swoich celach – zarówno długoterminowych, jak i krótkoterminowych. Powinni zapytać, czy:

 • To jest dom dla początkujących czy dom długoterminowy?
 • Czy planujesz powiększyć swoją rodzinę (np. Wkrótce mieć dzieci)?Czy masz dzieci, które wybierają się na uniwersytet i mogą wkrótce opłacić czesne?Czy masz rodzica, który może potrzebować długoterminowej opieki w przyszłości?Wszystkie te rzeczy mogą mieć bezpośredni wpływ na Twoje finanse, a także dać wskazówki brokerowi hipotecznemu, czego będziesz potrzebować w produkcie hipotecznym. Zadanie tych i innych pytań daje brokerowi hipotecznemu szeroki obraz finansowy, który daje im perspektywę i wiedzę, aby wydać świadomą rekomendację.

  4. Więcej niż liczba. Nie jest tajemnicą – pośrednicy hipoteczni często mają cele dotyczące sprzedaży / wolumenu, które chcą osiągnąć, aby skorzystać z zachęt. Jednak dobry broker ustawi odpowiedni produkt, stawkę, okres i warunki, które będą działać dla CIEBIE… nie dla nich. Powinni być w stanie przejrzeć swoje własne cele i cele i współpracować z Tobą, aby nie tylko osiągnąć Twoje cele, ale także je przekroczyć.

  Zadowolony, szczęśliwy klient może zamienić się w klienta na całe życie (i przyprowadza ze sobą przyjaciół i rodzinę!). To właśnie powinien być w stanie zobaczyć i przedstawić dobry broker kredytów hipotecznych. Nigdy nie powinieneś czuć się pośpiesznie lub jakbyś był „tylko kolejnym numerem. Jeśli Twój broker kredytów hipotecznych koncentruje się tylko na jednym produkcie lub po prostu stawia Cię na 5-letnią stawkę bez pytania o Twoje cele, może nadszedł czas, aby zadać kilka pytań. Nigdy nie powinieneś otrzymywać kredytu hipotecznego bez pełnego wyjaśnienia, szczegółów i zrozumienie, dlaczego ten produkt jest odpowiedni dla Ciebie.

  5. Oszczędzaj czas – nie kupuj . W ciągu ostatnich kilku lat dość popularny stał się pomysł, aby „kupować swój kredyt hipoteczny u różnych brokerów, aby uzyskać lepszy kurs. Rzeczywistość? W 95% przypadków każdy broker oferuje tę samą stawkę za ten sam produkt. Nie oznacza to, że nie ma ofert specjalnych stawek – ale zazwyczaj mają one określone wymagania, takie jak szybkie zamknięcie, krótsze spłaty, wyższe zaliczki, ograniczone opcje spłaty i mniejsi pożyczkodawcy. Są one czasami używane, ale dla zdecydowanej większości populacji nie odpowiadają ich potrzebom. Ogólna zasada jest taka, że ​​jeśli oferta kredytu hipotecznego wydaje się zbyt piękna, aby była prawdziwa, to tak jest.

  Ostatnia uwaga

  Po tym wszystkim stwierdzamy, że pożyczkobiorcy, którzy:

  • poświęć trochę czasu na znalezienie doświadczonego brokera
  • dać brokerowi szczegółowy obraz swoich celów finansowychposzukaj brokera, który ma doświadczenie w obsłudze podobnych sprawutrzymać się w dobrej sytuacji finansowej dzięki spłacie zadłużenia i budżetowaniuunikaj „kupowania cenTo ci, którzy szybko przechodzą przez proces hipoteczny. Ważne jest, aby patrzeć na swój kredyt hipoteczny nie tylko jako pojedynczą transakcję; to część znacznie większego obrazu. Kredyt hipoteczny powinien pozwolić ci żyć wygodnie, ale realistycznie – upewniając się, że inne potrzeby i obowiązki (wakacje, opieka zdrowotna, oszczędności w nagłych wypadkach, edukacja itp.) Są rozważane i równoważone z wymaganiami dotyczącymi kredytu hipotecznego / pożyczki. Znalezienie brokera, który rozumie, jak wygląda BALANCE, jest kluczem do uczynienia procesu zakupu domu tak prostym, jak to tylko możliwe. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z brokerem hipotecznym Dominion Lending Centers w pobliżu.

   Geoff LeeDominion Lending Centers – Accredited Mortgage Professional

   Geoff jest częścią DLC GLM Mortgage Group z siedzibą w Vancouver, BC.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy