NIE wpłacaj czeków za pośrednictwem bankomatu w Bank of America

NIE wpłacaj czeków za pośrednictwem bankomatu w Bank of America
16.10.2020
Category: Obsługi Klienta

Napisane przez Andy Wise 30 stycznia 2018 r. Opublikowany w Mądre rady, mądre ostrzeżenia.

Jeśli korzystasz z banku w Bank of America, nigdy nie dokonuj wpłaty w bankomacie, zwłaszcza jeśli pieniądze pochodzą z innego banku. Dlatego…

Jestem posiadaczem konta Bank of America, co oznacza, że ​​byłem także zakładnikiem Bank of America.

Przez ostatni tydzień Bank of America przechowywał mój depozyt w wysokości 2080 dolarów – zapisany przez moją partnerkę biznesową z jej konta w innym banku – jako „opóźniony”. Przez tydzień . Przez siedem dni agenci obsługi klienta Bank of America nie chcieli lub nie mogli wyjaśnić, dlaczego nie mogłem uzyskać dostępu do pieniędzy, które zostały prawidłowo zdeponowane i są moimi pieniędzmi.

Aż do ostatniej nocy.

Po tym, jak podniosłem smród w mediach społecznościowych (co jest strategią #WiseStrategy, o której powinieneś przeczytać tutaj), skontaktował się bardzo profesjonalny agent mediów społecznościowych BofA. Wyjaśniła mi, że ponieważ zdeponowałem czek w bankomacie znajdującym się w oddziale banku w sąsiedztwie Bank of America i ponieważ czek był nietypową kwotą (2080 USD? udostępnianie środków.

Cóż, to mnie wyzwoliło – nie tylko dlatego, że mój własny bank przetrzymywał moje pieniądze jako zakładnika, ale także dlatego, że mój bank mógł naruszyć prawo federalne.

Zgodnie z BankRate.com, przepisy federalne wymagają, aby lokalne środki zdeponowane za pośrednictwem bankomatu były dostępne nie później niż drugiego dnia roboczego po wpłacie, o ile czek został zdeponowany w dniu bankowym (mój był poniedziałek wolny od dni świątecznych ), a czek został zdeponowany w bankomacie należącym do banku deponenta (był). Czeki nielokalne można przechowywać przez pięć dni roboczych, ale nie dłużej.

Jakby robiła mi przysługę, agentka mediów społecznościowych BofA z dumą ogłosiła, że ​​udostępni mi moje fundusze, mimo że BofA wysłała mi zawiadomienie, że zamierza opóźnić wpłatę nawet o osiem dni roboczych – znowu z naruszeniem przepisy federalne według BankRate.com.

Oczywiście nie mam ani czasu, ani pieniędzy, aby pozwać Bank of America. Ale mam swojego bloga i ambonę w Wise Choices… i wkrótce przeniosę swoją bankowość gdzie indziej.

Dla Twojej wiadomości, oto podsumowanie BankRate.com dotyczące federalnych przepisów dotyczących dostępności zdeponowanych środków:

  • Banki muszą wysłać lub powiadomić w każdej lokalizacji bankomatu, że środki zdeponowane w bankomacie mogą nie być dostępne do natychmiastowej wypłaty.
  • Jeśli bank pobiera środki z depozytów w bankomacie, których nie jest właścicielem, do wypłaty później niż środki z depozytów w bankomacie, którego jest właścicielem, musi przedstawić opis, w jaki sposób klient może odróżnić oba bankomaty.
  • Jeśli wpłacasz pieniądze w bankomacie, który nie jest własnością Twojego banku, środki muszą być dostępne do wypłaty nie później niż piątego dnia roboczego po dniu bankowym, w którym zostały zdeponowane.
  • Środki zdeponowane w bankomacie, który nie znajduje się na terenie banku lub w odległości mniejszej niż 50 stóp od banku, uważa się za zdeponowane w dniu wyjęcia środków z bankomatu, jeśli zwykle środki nie są usuwane z bankomatu więcej niż dwa razy w tygodniu.
  • Bank, który prowadzi bankomat poza siedzibą firmy, z którego depozyty nie są usuwane częściej niż dwa razy w tygodniu, musi ujawniać w bankomacie lub w bankomacie dni, w których wpłaty dokonane w bankomacie będą uznawane za otrzymane.
  • Środki zdeponowane w placówce z personelem, bankomacie lub oddziale umownym uważa się za zdeponowane w momencie ich otrzymania w obiekcie z personelem, bankomacie lub oddziale umownym.

Prawa autorskie 2018 Wise Choices TM. Wszelkie prawa zastrzeżone.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy