Praca oficera pożyczki; Wynagrodzenie i czego się spodziewać

Praca oficera pożyczki; Wynagrodzenie i czego się spodziewać
16.10.2020
Category: Kwoty Pożyczki

Więc potrzebujesz pracy i myślisz o zostaniu urzędnikiem ds. Kredytów hipotecznych? Lub pierwotnego pożyczkodawcy hipotecznego (MLO), jak jest obecnie znany.

Cóż, prawdopodobnie są wolne miejsca pracy w tej chwili, ale nie jest to dla osób o słabym sercu.

To prawda, praca oficerów pożyczkowych jest wyższa niż większość innych zawodów, zakładając, że nie zdałeś egzaminu ani nie ukończyłeś szkoły medycznej. Albo jesteś doradcą finansowym lub zawodowym sportowcem.

Ale to nie może być takie proste, prawda? Aby uzyskać sześć cyfr bez matury, można by pomyśleć, że trzeba coś wymyślić lub założyć własną firmę.

Nie tak – perspektywa bycia oficerem pożyczkowym zmieniła konwencjonalne myślenie, zwłaszcza że rynek mieszkaniowy wystrzelił w ostatnich latach jak rakieta butelkowa.

Przejdź do tematów dotyczących pożyczkodawców:

Czy teraz, gdy leżymy w obliczu pęknięcia bańki na rynku nieruchomości, oficerowie kredytowi nadal zarabiają pieniądze? Odpowiedź brzmi: TAK, ale liczba urzędników ds. Pożyczek prawdopodobnie zmniejszyła się o połowę, jeśli nie więcej, w ciągu ostatnich kilku lat.

Jednocześnie jakość (i ilość) kredytów hipotecznych w tej chwili nie jest taka, jak kiedyś kilka lat temu.

Wygląda na to, że większość sprytnych pieniędzy została już refinansowana lub dokonała zakupów domu, zanim wartość wzrosła. Wiele z pozostałych ofert jest skomplikowanych i / lub pełnych przeszkód i niskich wyników kredytowych.

Prawdę mówiąc, zawsze może się tak wydawać, gdy starasz się o zatwierdzenie kredytu mieszkaniowego – typowy dzień pożyczkodawcy nigdy nie będzie łatwy.

Ale zawsze jest szansa dla urzędnika ds. Pożyczek, nawet jeśli na rynku panuje kryzys lub zastój. Nawet jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych nie jest tak niskie, jak kiedyś.

Bycie oficerem pożyczkowym może być naprawdę lukratywne

 • Pracy jest niewiele
 • Oprócz lekarzy, prawników i gwiazd sportu
 • To daje kilkaset tysięcy dolarów rocznie
 • Najlepsi specjaliści ds. Pożyczek mają również potencjał, aby zarabiać takie pieniądze

Jeśli urzędnik zajmujący się pożyczkami hipotecznymi musi zrealizować tylko jedną z tych transakcji, często jest to równoznaczne z ogromną wypłatą, czasami nawet kilkumiesięczną pensją za pracę z minimalną płacą lub inną nisko płatną pracę.

Więc to jest zachęta, duże pieniądze. Jest jednak kilka pytań, które musisz sobie zadać, zanim zaczniesz pracować w branży kredytów hipotecznych jako urzędnik ds. Kredytów.

Przede wszystkim nie jest to łatwa praca. Jasne, pośrednik hipoteczny lub bank może Ci powiedzieć, że to proste. I tak, być może nie będziesz musiał pracować bardzo ciężko w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ani brać udziału w jakiejkolwiek ciężkiej pracy.

Ale weź pod uwagę stres, bliskie chybienia, przegrane transakcje, strzały w twoje ego i kręcenie się kołem, a nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Zobaczysz, że umowy zawodzą i stracisz dużo czasu. Będziesz miał załamanie psychiczne, gdy pożyczki przemykają ci przez palce, a brokerzy i agenci nieruchomości będą krzyczeć na ciebie, gdy zbliżają się terminy.

Z pewnością popełnisz błędy, które będą wymagały telefonu do pożyczkobiorcy, aby poinformować go, że nie możesz zawrzeć transakcji. To będzie krępujące i nieprzyjemne.

Ale jeśli sobie z tym wszystkim poradzisz, bycie oficerem pożyczkowym może być dość lukratywne i dość łatwe, jeśli zorganizujesz się i nauczysz się kredytów hipotecznych i wielu opcji pożyczek dostępnych dla właścicieli domów.

To nie jest dla każdego, a przed rozpoczęciem kariery w hipotece trzeba się wiele nauczyć. Ale kiedy raz posmakujesz pieniędzy, możesz mieć problem z odejściem, bez względu na stres i jakość twojego życia.

Zaufaj mi, znam wielu ludzi, którzy nie mogą odejść. Chcą odejść, ale nie mogą, bo wiedzą, że gdzie indziej nie zarobią tyle. I prawdopodobnie nienawidzą też tej innej pracy.

Pomijając to wszystko, spójrzmy na typowy dzień pożyczkodawcy, nie żeby każdy dzień był typowy…

Opis stanowiska urzędnika ds. Pożyczek

 • Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż!
 • To prawie praca
 • Ale musisz też dobrze znać język hipoteczny i wiedzę o produktach
 • I znać wiele obowiązujących zasad / przepisów

Po pierwsze, urzędnik ds. Kredytów może być określany jako osoba planująca kredyty hipoteczne, osoba udzielająca kredytów, MLO, specjalista ds. Kredytów hipotecznych, dedykowany współpracownik ds. Pożyczek, konsultant ds. Pożyczek, pośrednik kredytowy, specjalista ds. Kredytów hipotecznych, starszy lub młodszy z któregokolwiek z nich.

Istnieje wiele kreatywnych nazw stanowisk w zależności od firmy, o której mowa, ale opis stanowiska prawdopodobnie będzie taki sam, niezależnie od tego.

Pożyczkobiorca może przyjść do pracy późnym rankiem około 9 lub 10 rano i pracować do 18–21.

Może zostać zorganizowany czas na obejście, kiedy firmy będą mogły zabiegać o konsumentów w ich domach. Tradycyjne godziny szczytu dla telefonów sprzedażowych odbywają się wczesnym wieczorem, między 18:00 a 21:00.

Oczywiście możesz być również przebojowym, który przyjeżdża o 6 rano i pracuje tylko do wczesnego popołudnia. Z pewnością istnieje elastyczność, jeśli chodzi o godziny pracy, choć zależy to od rodzaju firmy, w której pracujesz.

Jeśli pracujesz dla dużej firmy, takiej jak bank depozytowy, spółdzielcze kasy pożyczkowe lub bank hipoteczny, prawdopodobnie będziesz pracować według typowego harmonogramu od 9 do 17, ponieważ oddziały banków są otwarte tylko w tych godzinach.

Jeśli pracujesz dla mniejszej firmy udzielającej kredytów hipotecznych lub maklera, możesz być w stanie ustawić własne godziny pracy i robić, co chcesz.

Ma to związek z wynagrodzeniem, ponieważ ten pierwszy prawdopodobnie otrzyma wynagrodzenie podstawowe wraz z prowizją, podczas gdy drugi prawdopodobnie będzie pracownikiem wyłącznie prowizyjnym.

Brokerzy kredytów hipotecznych nie będą się przejmować, kiedy wchodzisz lub wychodzisz, o ile zamykasz pożyczki.

Pomijając pieniądze, kultura będzie się znacznie różnić w dużej instytucji pożyczkowej w porównaniu z małym sklepem. Jeśli potrafisz znieść dress code i nadmiernie korporacyjne środowisko, ustawienie banku może się nieźle udać.

Jeśli jesteś typem, który wolałby prowadzić własną firmę, ale nie masz wiedzy lub środków, mały sklep może być pożądanym miejscem. Przynajmniej na początek.

Co na co dzień robi urzędnik ds. Pożyczek?

 • Sprzedaż jest głównym celem
 • Pozyskiwanie nowych klientów do ubiegania się o pożyczki mieszkaniowe
 • Niezależnie od tego, czy jest to refinansowanie, czy pożyczka na zakup
 • Dzięki temu możesz zarabiać na prowizji, gdy się sfinansuje

Pośrednik lub bank, lub ktokolwiek zatrudnia urzędnika ds. Pożyczek, może dostarczać wskazówki sprzedażowe urzędnikowi ds. Pożyczek lub mogą być całkowicie sami, jeśli chodzi o przejęcie firmy, tworząc własną sprzedaż i marketing, aby zachęcić potencjalnych pożyczkobiorców.

Jeśli pracujesz w dużym banku lub centrum obsługi telefonicznej, możesz mieć szczęście po prostu odbierać połączenia przychodzące.

Oznacza to, że będziesz siedzieć w kabinie przez cały dzień i wykonywać rozmowy telefoniczne. Możesz również zostać poproszony o skontaktowanie się z klientami, którzy wyrazili zainteresowanie.

Zaletą jest to, że nie będziesz musiał sam szukać perspektyw. To może być najtrudniejsza część.

Jeśli pracujesz dla brokera lub małej firmy, nadal możesz otrzymywać leady, chociaż ich jakość może być mniejsza niż pożądana. Oznacza to, że będziesz musiał nawiązywać kontakty, nawiązywać kontakty i promować siebie i swoje usługi.

Wiąże się to z próbami skłonienia osób fizycznych do finansowania zakupów domów lub refinansowania istniejących kredytów hipotecznych. Otóż ​​to. Kiedy tak się dzieje, na ogół zarabiasz.

Często urzędnicy ds. Pożyczek pośredniczą w pośredni lub jawny sposób w partnerstwie z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami lub biurem, aby zapewnić finansowanie potencjalnym klientom zakupu domu.

Jeśli kiedykolwiek kupiłeś dom, prawdopodobnie otrzymałeś dane kontaktowe preferowanego pożyczkodawcy, gdy przychodziło do wypełnienia wniosku pożyczkowego.

Urzędnik ds. Pożyczek może uzyskać takie wskazówki i przeprowadzić niezobowiązujące wstępne zatwierdzanie dla tych klientów, aby ich pozyskać. Często rekomendacja pośrednika w obrocie nieruchomościami kończy się zapewnieniem finansowania, ponieważ pożyczkobiorcy nie mają skłonności do zakupów.

W każdym razie twoja rola jako oficera pożyczkowego polega na sprzedaży i to wszystko. Gdybym miał podsumować opis zawodów oficera pożyczkowego, powiedziałbym po prostu, że jest sprzedażą.

Jasne, będziesz musiał rozluźniać swoich klientów podczas całego procesu pożyczkowego i komunikować się z personelem, ale głównym celem jest sprzedaż.

Nie będziesz zajmować się gwarantowaniem pożyczki, ani nie będziesz zatwierdzać pożyczek przychodzących do drzwi. To nie jest część twojego opisu stanowiska.

Urzędnicy zajmujący się pożyczkami w mniejszych sklepach i niezależnych firmach muszą samodzielnie zarządzać swoim czasem i nawiązywać do 100 kontaktów dziennie. Kiedy popyt na pożyczki jest niski, może być naprawdę ciężki.

Gdy rozmowa się powiedzie i urzędnik ds. Pożyczek będzie w stanie uzyskać informacje o potencjalnym kliencie, musi zapewnić klientowi finansowanie.

Jeśli pracujesz dla brokera, będziesz musiał również współpracować z zewnętrznymi bankami i pożyczkodawcami (i kierownikami kont), aby zapewnić finansowanie.

Jeśli pracujesz bezpośrednio dla banku lub kredytodawcy hipotecznego, musisz zapoznać się z całym pakietem produktów firmy, aby wiedzieć, co sprzedajesz.

W obu sytuacjach Twoim głównym celem będzie udzielenie pożyczki i pomoc w ich obsłudze, przy jednoczesnym zapewnieniu pomocy pożyczkobiorcy podczas całego procesu pożyczkowego.

Wymagania edukacyjne urzędnika ds. Pożyczek

 • W zależności od tego, gdzie pracujesz
 • Może być konieczne posiadanie licencji
 • Przejdź weryfikację i pobierz odciski palców
 • I potencjalnie pełne kształcenie ustawiczne

Co ciekawe, możesz zostać oficerem pożyczkowym bez doświadczenia. Tak, to potencjalnie dobrze płatna praca, która wita również początkujących.

W rzeczywistości urzędnicy zajmujący się pożyczkami hipotecznymi nie potrzebują nawet dyplomu licencjata, nie mówiąc już o maturze, aby zdobyć zatrudnienie u niektórych brokerów i kredytodawców hipotecznych.

W przypadku większych instytucji finansowych ukończenie studiów wyższych prawdopodobnie będzie obowiązkowe bez znaczącego doświadczenia w sprzedaży.

Jeśli chodzi o licencjonowanie, zależy to od stanu, firmy i konkretnego stanowiska. Obecnie wielu urzędników ds. Pożyczek wymaga licencji, chociaż w dużych bankach detalicznych wciąż jest wiele stanowisk, które nie wymagają licencji MLO.

Jednak większość MLO musi zostać zarejestrowana, przeprowadzić kontrolę przeszłości i pobrać odciski palców. Ma to na celu ochronę społeczeństwa przed pozbawionymi skrupułów osobami pracującymi dla firm hipotecznych.

Jeśli potrzebujesz licencji, to jeszcze nie koniec świata. W większości przypadków wystarczy wziąć 20 godzin edukacji przed uzyskaniem licencji, zdać test i ukończyć osiem godzin kształcenia ustawicznego rocznie.

Wniosek jest taki, że znalezienie pracy w banku detalicznym może być łatwiejsze, ale w rezultacie ci urzędnicy ds. Pożyczek mogą być mniej kompetentni i mogą mieć niższe płatne prace.

Oczywiście mogą to być również osoby, które zwykle pracują w call center i po prostu podłączają numery do wniosku o pożyczkę, zamiast wymyślać kreatywne rozwiązania pożyczkowe. Więc mogą nie potrzebować zbyt wiele wiedzieć.

Wynagrodzenie oficera pożyczkowego może się znacznie różnić

 • Podobnie jak agenci nieruchomości
 • Wszystko zależy od tego, ile sprzedasz w danym roku
 • Jeśli jesteś najlepszym oficerem pożyczkowym, możesz zarobić mnóstwo pieniędzy
 • Jeśli jesteś średni lub gorszy, spodziewaj się porównywalnej pensji

Zastanawiasz się, ile pożyczkodawca zarabia godzinę? Albo jaka jest średnia pensja pracownika kredytu hipotecznego? Cóż, zwróć uwagę, że większość urzędników pożyczkowych nie otrzymuje wynagrodzenia podstawowego, a jedynie prowizję, więc otrzymują wynagrodzenie za wyniki. Wyniki sprzedaży.

Według Bureau of Labor Statistics (BLS) średni dochód urzędnika ds. Pożyczek w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. Wyniósł 63 650 USD. To daje stawkę godzinową w wysokości 30,60 $ za godzinę, co wcale nie jest straszne.

Zakładam, że liczba ta nie zmieni się zbytnio w 2017 roku lub później, nie żebym i tak skupił się na liczbach z Biura Statystyki Pracy.

Chociaż pensja może nie wydawać się zbyt wysoka, mediana płacy może być wypaczona przez samą liczbę urzędników pożyczkowych, którzy robią bardzo niewiele lub po prostu nie odnoszą sukcesów.

Mediana wynagrodzenia oznacza, że ​​połowa LO zarobiła więcej niż ta kwota, a połowa mniej.

Więc możesz mieć duże szanse na zamknięcie ton dużych pożyczek, podczas gdy inne marnieją i prawie nic. Tego typu pożyczki mogą zapłacić tonę ze względu na duże kwoty pożyczki.

Docelowo urzędnicy pożyczkowi mogą zarobić nawet kilkaset tysięcy dolarów rocznie, jeśli będą ciężko pracować i nawiązywać odpowiednie kontakty.

Jeśli potraktujesz to jako stawkę godzinową, może ona być bardzo wysoka, jeśli wolumen pożyczki jest solidny, a wydajność również wysoka (czyli niewiele straconych godzin na pogoń za złymi potencjalnymi klientami).

Ile zarabia urzędnik ds. Pożyczek na godzinę?

 • Niektórzy urzędnicy ds. Pożyczek otrzymują wynagrodzenie godzinowe
 • Jeśli pracują w dużych bankach detalicznych
 • Ale wiele z nich otrzymuje tylko prowizję
 • Które możesz podzielić na stawki godzinowe na koniec roku

Jak wspomniano, MLO zazwyczaj nie są płacone co godzinę, a zamiast tego otrzymują prowizję za pożyczki, które wnoszą i finansują.

Oznacza to, że całkowita rekompensata może się znacznie różnić w zależności od wyników sprzedaży danego pracownika pożyczkowego. Zależy to również od tego, ile pracownik pożyczkowy zarabia na pożyczkę.

Jeśli LO pracuje dla małego sklepu i ma bardzo małe wsparcie, może przyznać jeden lub dwa punkty hipoteczne na każdą pożyczkę. Rozumiem przez to 1-2% kwoty pożyczki, która może, ale nie musi, zostać podzielona z ich brokerem lub firmą hipoteczną.

W przypadku pożyczki w wysokości 500 000 dolarów mówimy o 5 000 – 10 000 dolarów, pomniejszonej o wszelkie koszty i podziały. Jak widać, pieniądze mogą być naprawdę niezłe, jeśli odniesiesz nawet niewielkie sukcesy w tej branży, zwłaszcza jeśli działasz w drogim regionie kraju.

I odwrotnie, ci, którzy pracują w dużych bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych i są zasadniczo zasilani stałym strumieniem klientów przez osoby odwiedzające, przychodzące rozmowy telefoniczne itp., Mogą otrzymać tylko niewielką prowizję w stosunku do tych, którzy robią to samodzielnie.

Na przykład, możemy mówić o 20-30 punktach bazowych lub punktach bazowych za zamkniętą pożyczkę. Przedstawione jako ułamek, czyli od 0,20% do 0,30% kwoty pożyczki. Przy tej samej kwocie pożyczki 500 000 USD daje to od 1000 do 1500 USD na pożyczkę. Wciąż dobry, ale nie tak lukratywny jak nasz wcześniejszy przykład.

Jednak ta ostatnia grupa może otrzymać niewielką pensję podstawową, a także świadczenia takie jak 401 tys., Ubezpieczenie i tak dalej. I jak już wspomniano, uzyskują leady, które mogą być ogromne dla osoby, która nie jest w stanie lub nie chce ścigać nowych klientów.

Jeśli pracujesz dla hurtowego pożyczkodawcy hipotecznego i jesteś Account Executive (odpowiednik LO), prowizja może być nawet niższa, czasami poniżej 10 punktów bazowych za pożyczkę.

Na koniec porozmawiajmy o kwotach. Czasami firma, dla której pracujesz, ma miesięczny limit, który należy spełnić, aby otrzymać wyższe stawki prowizji.

Więc jeśli nie zamkniesz X milionów miesięcznie, możesz otrzymać znacznie mniejszą wypłatę, prawdopodobnie tylko stałą kwotę w dolarach na pożyczkę, na przykład 250 lub 500 USD.

Pamiętaj, aby dobrze przyjrzeć się pakietowi rekompensat firmy, aby w pełni zrozumieć wszystkie szczegóły. A jeśli nie, zgłoś się i poproś o wyjaśnienie.

Rozwój kariery urzędnika ds. Pożyczek

 • Zwykle jest to ruch boczny
 • Poza przejściem od młodszego oficera pożyczki do starszego oficera pożyczki
 • Większość po prostu zmienia firmy, aby uzyskać lepsze prowizje
 • Choć może uda się otworzyć własny sklep lub zostać kierownikiem sprzedaży

Urzędnicy zajmujący się pożyczkami zazwyczaj pozostają w jednym miejscu i nie awansują wewnętrznie w firmie.

Mogą zmienić swój status na Senior Loan Officer, ale zwykle to niewiele znaczy, poza tym, że są trochę dłużej niż typowi specjaliści ds. Pożyczek. Jednak może nastąpić wzrost poziomu odszkodowań.

Bardziej prawdopodobne jest, że urzędnicy ds. Pożyczek mogą awansować zewnętrznie, jeśli zostaną zatrudnieni przez inne firmy płacące wyższe prowizje lub nawet wynagrodzenie podstawowe. Lub mega premia za skok statku.

Ci, którzy są w stanie stworzyć i zarządzać dużą księgą biznesową, mogą skończyć z wieloma konkurentami, a zaoferowanie sześciocyfrowej premii za zmianę firmy nie jest wykluczone ze sfery możliwości.

Wielu urzędników ds. Pożyczek ubiega się również o licencję maklera jako sposób na awans. I w końcu zatrudniają własnych urzędników ds. Pożyczek i ograniczają wszystko, co zarobią.

W tym sensie istnieje wiele możliwości rozwoju dla osób odnoszących sukcesy. Możliwe jest również przejście na stronę operacyjną (w zawodzie związanym z kredytem hipotecznym), jeśli okaże się, że nie jesteś zbyt wielkim sprzedawcą.

Jak zostać najlepszym oficerem ds. Pożyczek

 • To naprawdę proste
 • Pracuj ciężko i zamknij jak najwięcej pożyczek
 • Poprzez tworzenie sieci kontaktów i poświęcanie czasu
 • Nie ma w tym nic magicznego, po prostu silna etyka pracy

Chociaż mogą istnieć sztuczki i 10 najlepszych list i klas, które uczą Cię „jak sprzedawać”, tak naprawdę sprowadza się to do zgiełku. Szczerze.

Jeśli jesteś zaangażowany w biznes, możesz odnieść prawdziwy sukces i zarobić mnóstwo pieniędzy. Kiedy pracowałem dla hurtowego pożyczkodawcy, byli doradcy klienta, którzy siedzieli i narzekali, oraz inni, którzy po prostu schowali głowy i wybrali numer telefonu.

Ta ostatnia grupa zarobiła dużo pieniędzy, podczas gdy skarżący zarabiali przeciętnie i ostatecznie zrezygnowali. Ostatecznie chodzi o etykę pracy i motywację.

Wszystkie inne rzeczy, takie jak edukacja i sztuka sprzedaży, będą wymagały doświadczenia. Nie możesz nauczyć kogoś, jak sprzedawać na zajęciach, ani nie możesz nauczyć go wszystkiego o kredytach hipotecznych w dzień lub tydzień.

Opanowanie tych rzeczy wymaga czasu i doświadczenia. Ale bez motywacji i ciężkiej pracy to niewiele znaczy.

Więc jeśli chcesz odnieść sukces jako urzędnik ds. Pożyczek, musisz ciężko pracować i nawiązywać kontakty. Nie wstydź się, dzwoń, odwiedzaj biura nieruchomości i łącz się z pośrednikami w obrocie nieruchomościami, a ostatecznie będzie to łatwiejsze i łatwiejsze.

Jasne, możesz mieć nerwowe telefony i spotkania wcześnie, ale gdy zdobędziesz pewność siebie, stanie się to drugą naturą i przyniesie dywidendy.

Co przyniesie przyszłość urzędnikom ds. Kredytów

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że ze względu na rozwój technologii stanowisko oficera pożyczkowego może być zagrożone w najbliższej przyszłości.

Według serwisu willrobotstakemyjob.com, oficerowie pożyczkowi mają 98% szans na utratę pracy na rzecz robotów, czyli automatyzacji.

W tej chwili w całym kraju jest około 310 000 pożyczkodawców, a do 2024 r. Oczekiwany jest wzrost o 8%.

Ale w pewnym momencie mogą zostać wycofane z powodu zakłóceń w branży technologicznej i hipotecznej. W rzeczywistości widzimy to już w firmach takich jak 360 Mortgage Group i Homie.

Więc to jest coś, o czym należy pamiętać, chociaż jak wspomniano, możliwe jest wykonanie ruchów na inne powiązane pozycje, które otwierają się w wyniku postępu technologicznego.

Ostatnie słowo na temat urzędników ds. Pożyczek

Podsumowując, oficerowie pożyczkowi mają potencjał, aby zarobić więcej pieniędzy niż większość populacji, w tym lekarze i prawnicy.

Nawet zawodowi sportowcy, jeśli ich kariery są wystarczająco długie, ale sytuacja finansowa będzie się znacznie różnić w zależności od wyników sprzedaży.

Ilość czasu i pracy, którą włożysz, ma ogromne znaczenie i musisz być bardzo zmotywowany, aby osiągnąć sukces w branży kredytów hipotecznych. Może to być bardzo bezwzględna dziedzina, pełna stresu, terminów i straconych okazji.

W końcu mówimy o mnóstwie pieniędzy i wspaniałych chwilach życiowych rodzin zaciągających te pożyczki. Więc nie należy tego lekceważyć.

Ta praca z pewnością nie jest dla wszystkich, ale jeśli uważasz, że masz to, czego potrzeba, może być bardzo owocna i prowadzić do innych możliwości, takich jak bycie brokerem, praca w dużej instytucji bankowej lub praca w realu komercyjnym posiadłość, żeby wymienić tylko kilka.

Zawsze szukaj wielu informacji na temat firmy udzielającej kredytów hipotecznych lub brokera, dla którego zdecydujesz się pracować, aby upewnić się, że wiesz dokładnie, w jaki sposób otrzymasz zapłatę i czego się od Ciebie oczekuje. Powodzenia!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy