Prosty przegląd bankowy; Zalety i wady

Prosty przegląd bankowy; Zalety i wady
16.10.2020
Category: Karta Kredytowa

Simple uruchomione w 2009 roku z założeniem, że bankowość powinna być, no cóż, prosta. Dlatego nawiązał współpracę z BBVA, aby utworzyć konta bankowe zintegrowane z narzędziami do budżetowania i oszczędzania. Rzeczywiście, Simple myśli o sobie jako o firmie produktowej tak samo jak o banku.

Proste połączenie tych produktów praktycznie bez opłat i konkurencyjnych stóp procentowych. Osiągnął to częściowo, pozostając całkowicie online. Nie ma prostych oddziałów bankowych.

Choć wydaje się to proste, czy ten bank internetowy zasługuje na Twoją działalność bankową? Ta opinia pomoże Ci podjąć tę decyzję.

Proste typy kont

Proste konto rozliczeniowe

Konto czekowe online jest sercem Simple. Konto Simple, które nazywam kontem wydatków, jest ubezpieczone przez FDIC i jest dostarczane z kartą debetową Simple Visa (nie jest to karta kredytowa, a Simple jej nie oferuje). To konto opłaca 0,01% odsetek; Konto chronionych celów Simple płaci 1,40% (więcej o tym za chwilę).

Podobnie jak w przypadku większości kont czekowych, klienci mogą skonfigurować bezpośredni depozyt. Simple oferuje ponad 40 000 darmowych bankomatów. Nie ma żadnych opłat miesięcznych ani opłat za debet (transakcje, które spowodowałyby przekroczenie poziomu konta, są odrzucane).

Dla niektórych potencjalną wadą jest brak kontroli. Podobnie jak wiele kont czekowych online, Simple nie zapewnia swoim klientom książeczki czekowej. Możesz jednak płacić rachunki online za darmo. Funkcja płatności rachunków Simple wysyła czeki w Twoim imieniu. Proste stwierdzenie, że czeki docierają do odbiorcy w ciągu około tygodnia. W przypadku dużych firm Simple wysyła pieniądze drogą elektroniczną.

Proste konto chronionych celów

Simple oferuje klientom drugie konto, które pomaga im oszczędzać na cele krótkoterminowe i długoterminowe. Konto nie jest kontem oszczędnościowym; jest to rachunek bieżący o wysokiej wydajności. Jest to prawdopodobne, ponieważ przepis D ogranicza liczbę miesięcznych wypłat z konta oszczędnościowego do sześciu. Jak zobaczysz za chwilę, ograniczyłoby to użyteczność konta.

Konto Simple Protected Goals ma wyższe oprocentowanie niż proste konto. Oto drobny druk na kalkulacji stopy procentowej pobrany ze strony Simple:

Stawki obowiązują od 5 maja 2020 r., Są zmienne i mogą ulec zmianie po otwarciu konta. Konta podlegające zatwierdzeniu. Salda na Twoim prostym koncie dają 0,01% rocznego zysku procentowego. Aby otworzyć chronione konto celów, musisz mieć otwarte proste konto.

Od 5 maja 2020 r. Simple oferuje 1,40% RRSO na saldach na swoim koncie chronionych celów, które jest dostępne zarówno jako konto indywidualne, jak i wspólne.

Konto chronionych celów to znacznie więcej niż narzędzie oszczędnościowe. Dzięki aplikacji Simple i stronie internetowej możesz stworzyć system cyfrowej koperty. Możesz utworzyć cele oszczędnościowe, a następnie określić, w jaki sposób chcesz je finansować.

Na przykład w przypadku miesięcznych celów związanych z wydatkami możesz je natychmiast sfinansować w pełnej kwocie. Działa to dobrze przy tworzeniu miesięcznego budżetu. Możesz finansować cele, takie jak gaz i artykuły spożywcze.

W przypadku celów długoterminowych możesz ustawić kwotę, którą chcesz automatycznie przenieść na każdy cel, częstotliwość transferów i datę, w której chcesz osiągnąć swój cel. Możesz wyznaczać cele na wszystko – na przykład nowy rower, wycieczkę lub prezent dla kogoś.

Wreszcie Simple oferuje cel zaprojektowany specjalnie dla funduszy awaryjnych. Cel funduszu awaryjnego, wprowadzony w 2018 r., Jest podobny do innych celów, ale zawiera kilka dodatkowych funkcji. Po pierwsze, zawiera wskazówki krok po kroku, które pomogą Ci określić, jaki powinien być cel funduszu awaryjnego. Po drugie, Simple codziennie przelewa pieniądze z Twojego konta wydatków na ten cel w kwocie zależnej od Twojego celu i tego, jak szybko chcesz go osiągnąć.

Choć wyznaczanie celów może być pomocne, rodzi to ważne pytanie. Jak to wszystko uporządkować? Dzięki przelewom między kontami łatwo wyobrazić sobie utratę kontroli nad tym, ile i na co możesz bezpiecznie wydać. Ponadto ręczne przesyłanie pieniędzy z konta chronionych celów na konto wydatków przed każdym zakupem byłoby żmudne.

Proste próby rozwiązania tego problemu dzięki dwóm funkcjom, bezpiecznym wydatkom i automatycznym przelewom.

Bezpieczne wydatki i automatyczne przelewy

Po skonfigurowaniu celów oszczędnościowych i zaplanowaniu rachunków pozostaje Ci to, co Simple definiuje jako bezpieczne do wydania. Safe-to-Spend reprezentuje to, co zostało do wydania, a nie zostało przeznaczone na coś konkretnego.

Bezpieczne wydatki oblicza się, biorąc dostępne saldo i odejmując pieniądze w celach i wszelkich zaplanowanych transakcjach. W rezultacie możesz wydać więcej, niż wynosi Twoje saldo Bezpieczne do wydania. Teoretycznie powinieneś wydawać pieniądze w oparciu o saldo Bezpieczne do wydania, a nie dostępne saldo. W ten sposób Simple działa podobnie jak inne aplikacje do budżetowania.

Prawdziwa moc budżetowania pochodzi z automatycznych transferów. Dzięki Simple możesz automatycznie odjąć określone zakupy od celów. Na przykład możesz ustawić cel dotyczący zakupów spożywczych na swoim koncie chronionych celów, tak aby wszystkie zakupy spożywcze były odejmowane od tego celu (technicznie rzecz biorąc, pieniądze byłyby przekazywane na Twoje konto wydatków). W ten sposób Simple automatyzuje proces budżetowania kopert.

Proste konta współdzielone

Simple wymaga, abyś najpierw otworzył konto indywidualne, aby uzyskać dostęp do funkcji wspólnego konta. Gdy Twój partner i Ty będziesz mieć indywidualne konta, możesz utworzyć wspólne konto, które będzie finansowane z tych indywidualnych kont.

Wspólne konto jest przeznaczone dla par, które mają wspólne cele. Jest to idealna funkcja do wspólnego opłacania czynszu i finansowania wycieczki. Może nawet zadziałać w przypadku znajomych, którzy chcą połączyć swoje fundusze.

funkcje

Roczna stopa procentowa: 0,01% RRSO na koncie Simple; 1,40% na koncie Simple Protected Goals

Minimalne saldo: 0 $

Bezpieczeństwo: uwierzytelnianie dwuskładnikowe; możliwość zablokowania karty przez aplikację w przypadku jej zgubienia lub kradzieży oraz powiadomień push

Ubezpieczenie FDIC: Tak

Odpowiedzialność: zero odpowiedzialności

Wpłata bezpośrednia: tak

Mobilny depozyt czekowy: Tak

Bill Pay: Tak

Opłata za utrzymanie: 0 USD

Opłata za debet: 0 USD

Bankomat: 0 USD w bankomatach Allpoint (w sieci)

Opłata za przelew: nie

Karta debetowa: bez opłat, nawet za wymianę.

Transakcje zagraniczne: do 1% transakcji

  • Wbudowane budżetowanie
  • Niewielkie opłaty
  • Bezpieczne do wydania
  • Konkurencyjne oprocentowanie dla konta Simple Protected Goals
  • Wygodne zarządzanie pieniędzmi
  • Śledzenie wydatków dzięki powiadomieniom push z telefonu
  • Poczta czeka za Ciebie
  • Niskie oprocentowanie na koncie Simple
  • Bez depozytu gotówkowego
  • Żadnych książeczek czekowych

Jak łatwo się układa

Najbardziej atrakcyjnym aspektem Simple są wbudowane narzędzia do budżetowania, które pomagają płacić rachunki, oszczędzać i dokładnie wiedzieć, co zostało do wydania. Nie znajdziesz tego rodzaju konfiguracji w dużych bankach. Na przykład wbudowane narzędzia do budżetowania konta czekowego Bank of America umożliwiają śledzenie wydatków i budżetu, ale to za miesięczną opłatę w wysokości od 4 do 25 USD, w zależności od konta. Co więcej, BofA nie ma funkcji bezpiecznego wydawania, która pomaga zapobiegać nadmiernym wydatkom i zachęca do oszczędzania więcej.

Pomimo wszystkich swoich wygodnych właściwości, Simple ma kilka wad. Po pierwsze, tylko oprocentowanie konta Simple Protected Goals jest konkurencyjne w stosunku do tego, co oferują inne banki internetowe. Po drugie, nie ma możliwości wypisywania własnych czeków. Musisz poprosić Simple o przesłanie czeku do wybranej lokalizacji, co może wymagać trochę planowania z wyprzedzeniem.

Proste jest, jak sama nazwa wskazuje, proste. Ten bank jest odpowiedni dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i zrozumieć, jak działają ich pieniądze i jak działają banki. To także świetny bank internetowy dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli konta. Simple nie jest dla konsumentów, którzy cenią zwrot gotówki i punkty nagradzania oferowane przez duże banki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy