Przewodnik po bankach przyjaznych dla bitcoinów

17.02.2021

Wraz z niedawnym spadkiem na rynku kryptowalut banki zaczynają ogłaszać, że nie będą już obsługiwać zakupów Bitcoin za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Tego typu deklaracje przyciągają uwagę społeczności kryptowalut, ponieważ coraz bardziej znaczące banki – takie jak Capital One – zaprzeczają transakcjom Bitcoin. Zatem znalezienie banku przyjaznego dla Bitcoinów może być problematyczne.

Instytucje finansowe zwracają uwagę na wyższe ryzyko utraty i oszustwa, wraz z brakiem akceptacji głównego nurtu, jako główne obawy związane z akceptacją Bitcoin. Ponadto wiele osób obawia się nieodłącznej zmienności na rynku walut cyfrowych.

Od jakiegoś czasu klienci zgłaszają skargi, że banki odmawiają zakupu altcoinów kartą kredytową. Problem w tym, że te instytucje finansowe robią to potajemnie, zamiast otwarcie się do tego przyznawać. Te ostatnie proklamacje wyjaśniły, jak branża finansowa czuje się wobec kryptowalut.

Pytanie, które zadaje wielu inwestorów, brzmi: dlaczego w ogóle tak się stało? Wielu zadaje sobie również pytanie, których banków mogą używać do Bitcoin. Czy są jeszcze banki, które pozwalają na zakup Bitcoinów za pomocą karty kredytowej?

Dlaczego to się stało?

Na początek należy prawdopodobnie stwierdzić, że nie ma wielu instytucji finansowych, które rozumieją Bitcoin. Banki postrzegają Bitcoin – wraz z innymi kryptowalutami – jako zakłócenia w branży finansowej. Wiele wybitnych postaci w sektorze bankowym głośno mówiło o swojej pogardzie dla kryptowalut.

Oczywiście niedawna zmienność na rynku Bitcoin nie pomaga. Rozszerzona korekta cen, która nadal obniża wartość waluty cyfrowej, dała bankom kolejny powód do nałożenia ograniczeń i regulacji na Bitcoin.

Pozwalanie klientom kupować Bitcoin za pomocą karty kredytowej staje się ryzykownym przedsięwzięciem dla banków. Wysoka zmienność monety oznacza, że ​​w przyszłości może nie być wystarczająco cenna, aby zagwarantować spłatę.

Dodatkowe opłaty za bitcoiny

Już przed niedawnym atakiem na zakupy za pomocą kart kredytowych banki wskazywały, że utrudnią zakup Bitcoina. Na przykład wiele firm obsługujących karty kredytowe wdrożyło kod, który dałby bankom możliwość obciążenia posiadaczy kart dodatkową opłatą „zaliczkową za zakupy Bitcoinów.

Giełdy nie pobierają tych opłat ani nie są z nimi związane. Są bezpośrednio powiązane z bankami i wydawcami kart kredytowych i pojawiają się jako osobna pozycja na wyciągach z kart. Niektóre banki pobierają do 24% tych opłat, starając się zarobić na zakupach Bitcoinów. Są to odrębne, ale oprócz opłat transakcyjnych pobierane przez giełdę.

Możliwość, że Stany Zjednoczone mogą zacząć regulować sprzedaż Bitcoinów, mogła również odegrać rolę w tym, że banki naliczały więcej za zakupy kryptowalut. To wszystko jest jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ wiele instytucji finansowych pobierających opłaty obsługuje również technologie blockchain.

Te banki chcą współpracować z firmami zajmującymi się projektami związanymi z blockchain. Niektórzy rozważają również uruchomienie własnego altcoina jako metody na uczynienie wewnętrznych przelewów gotówki prostszymi i bezpieczniejszymi. Wszystko to prowadzi do pozorów zamętu i hipokryzji w branży finansowej.

Ignorowanie tłumu

Instytucje finansowe, które oświadczyły, że zakazują kupowania bitcoinów na kontach, stanowią prawie 70% branży kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych. To bardzo duża liczba w przeciwieństwie do transakcji Bitcoin. Jednak nadal istnieje kilka opcji dla tych, którzy chcą kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej.

Główni gracze w sektorze bankowym w Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zgodzili się zakazać zakupów kartami kredytowymi Bitcoin. Oprócz kilku większych banków swoje wsparcie okazują także mniejsze banki i banki internetowe. Niektóre banki, takie jak Simple Bank, idą nawet o krok dalej ze swoimi ofertami. Na przykład, niektóre pozwalają na łączenie funkcji portfela i wymiany.

Pamiętaj jednak, że nie warto inwestować ani kupować Bitcoinów online za pomocą karty kredytowej. Zakup papierów wartościowych za pomocą karty kredytowej prawie zawsze wiąże się z opłatą transakcyjną. To skutecznie podnosi ostateczną cenę papierów wartościowych. Takie postępowanie utrudnia uzyskanie dodatniego zwrotu z inwestycji.

Na przykład, jeśli zakup jest pożyczką opartą na środkach, które aktualnie nie są w posiadaniu, to użycie karty kredytowej utrudni spłatę papierów wartościowych. Jeśli to możliwe, do zakupów Bitcoin należy użyć przelewu bankowego lub transakcji kartą debetową.

Należy jednak pamiętać, że nie jest to rada finansowa. Nic przed lub po tym zrzeczeniu się nie powinno być interpretowane jako takie. Nie jest to również rekomendacja dla żadnego z banków z naszej listy. Wszystkie wymienione instytucje służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być traktowane jako takie.

Banki za Bitcoin

Poniżej wymienione są banki, które wyraźnie oświadczyły, że akceptują transakcje Bitcoinem lub kartą kredytową za zakupy Bitcoin. Jeśli banku nie ma na poniższej liście, nie oznacza to, że odrzuca lub nie obsługuje zakupów Bitcoin lub Bitcoin. Powinien on jedynie wskazywać, że w momencie pisania tego artykułu możliwe do zweryfikowania informacje wskazywały na to, że taki jest. Ta lista jest jak najbardziej dokładna na dzień 17 grudnia 2018 r.

Powiedziawszy to, możesz się zastanawiać, ile pozostało banków, które akceptują zakupy Bitcoin lub Bitcoin. Pozostało kilka banków w USA, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach na całym świecie, które przeciwstawiają się obecnemu trendowi. Zacznijmy od Stanów Zjednoczonych.

? Stany Zjednoczone

Goldman Sachs

Goldman Sachs oświadczył na początku tego roku, że planuje wypuścić tokenizowane monety dolara amerykańskiego. Niedawno firma ogłosiła, że ​​nadal rozważa więcej sposobów oferowania usług związanych z Bitcoinem. Jednak nie podano żadnego harmonogramu.

Co ciekawe, Goldman Sachs niedawno ogłosił, że zacznie dołączać nowych klientów do swojego produktu handlowego Bitcoin. Chociaż samo stanowisko handlowe jeszcze nie dotarło, firma zaczęła rejestrować kilku klientów, co oznacza, że ​​produkt jest bardziej niż prawdopodobne za rogiem.

Goldman Sachs od dawna jest zwolennikiem handlu Bitcoinami i Bitcoinami. Teraz bank nie tylko zezwala na kupowanie Bitcoinów, ale teraz wdraża sposób handlu instrumentami pochodnymi Bitcoin i kontraktami futures. Zamiast być zadowolonym z umożliwienia swoim klientom zakupu Bitcoinów, Goldman Sachs szuka sposobów na zapewnienie swoim klientom większej liczby opcji Bitcoin.

Prosty bankSimple Bank znajduje się w Oregonie w Stanach Zjednoczonych. Ten bank słynie z tego, że współpracuje z różnymi giełdami kryptowalut. Bank umożliwia swoim użytkownikom sprzedaż i kupowanie kryptowalut w dowolny sposób i kiedy tylko chcą. W przeciwieństwie do niektórych nowszych platform, które dołączają do walki, wszystkie depozyty złożone w Simple Bank są ubezpieczone przez FDIC.

To znaczna zaleta dla klientów, którym zależy na niezawodności walut cyfrowych. Należy jednak pamiętać, że Simple Bank wymaga, aby posiadacze jego rachunków byli obywatelami Stanów Zjednoczonych mieszkającymi w granicach kraju. Obywatele mieszkający za granicą lub obcokrajowcy nie mogą posiadać rachunków w Simple Bank.

USAA to kolejny bank w Stanach Zjednoczonych obsługujący Bitcoin. Bank jest tak zintegrowany, że jego aplikacja mobilna umożliwia posiadaczom kont przeglądanie ich konta Coinbase. Jego zaangażowanie może również wynikać z tego, że USAA jest pierwszym bankiem w USA, który zainwestował w cyfrową wymianę walut. USAA było znaczącym inwestorem w rundzie finansowania Coinbase serii C.

Bank umożliwia również użytkownikom przeglądanie ich sald w Coinbank za pośrednictwem strony internetowej USAA.com. Ten rodzaj wsparcia jest mocnym wskaźnikiem, że firma chce być orędownikiem technologii blockchain. USAA poważnie podchodzi do potencjału blockchain i chce, aby jego użytkownicy wiedzieli, że nadal poszukuje nowych sposobów na decentralizację swoich operacji.

Ally BankAlly Bank może być najbardziej przyjaznym dla Bitcoin bankiem w Stanach Zjednoczonych. Ta firma działająca wyłącznie online oferuje całodobową obsługę klienta. Jego funkcja czatu online oferuje szybkie odpowiedzi i wsparcie. Posiadacze kont mogą szybko i łatwo połączyć swoje konto z Coinbase. Dlatego mogą kupować Bitcoiny za pomocą karty kredytowej lub debetowej w dowolnym momencie.

Pamiętaj jednak, że Ally pobiera opłatę, jeśli zdecydujesz się kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej. Dla osób zainteresowanych bezproblemowym zakupem Bitcoin Ally Bank to świetna opcja.

? Zjednoczone Królestwo

Bankera

Bankera jest znana głównie jako ramię operacyjne SpectroCoin. Ta firma finansowa chce zaoferować swoim posiadaczom rachunków wszystko, co mógłby zaoferować w pełni funkcjonalny bank. Oferuje swoim klientom karty debetowe, przetwarzanie płatności, kursy walut i opcje pożyczkowe. Dodatkowo Bankera pozwoli na użycie Bitcoinów jako zabezpieczenia pożyczki.

Ale Bankera nie poprzestaje na tym. Na początku tego roku bank nawiązał współpracę z HitBTC, aby wystawić swój cyfrowy token BNK. Od tego czasu na giełdzie rozpoczęły się notowania i handel, po tym, jak ponad 100 000 użytkowników wzięło udział w jej kampanii finansowania społecznościowego. Oprócz HitBTC Bankera planuje wprowadzić swoją monetę na kilka innych giełd.

Jednak głównym celem Bankera jest stworzenie własnej platformy do handlu kryptowalutami. Stara się być opłacalną, bezpieczną alternatywą dla obecnych giełd, jednocześnie wspierając głównych graczy w branży aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum, DASH i tak dalej. Posiadacze BNK będą mieli wówczas możliwość handlu swoim tokenem na inne kryptowaluty bez opłat prowizyjnych.

Bankera chce stworzyć bank cyfrowy, który byłby odpowiedni dla łańcucha bloków. Ma na celu dostarczanie rozwiązań kryptograficznych, zapewniając jednocześnie infrastrukturę podobną do tej, którą oferują większość konwencjonalnych banków. Podobnie jak tradycyjne banki, Bankera będzie oferować rachunki oszczędnościowe, produkty inwestycyjne, pożyczki i fundusze kryptograficzne. Ta firma finansowa chce połączyć świat blockchain i bankowości.

BarclaysBarclays to międzynarodowy bank inwestycyjny z siedzibą w Londynie w Anglii. Mając ponad trzy wieki doświadczenia i historii w branży bankowej, Barclays jest uosobieniem stabilności finansowej. Niedawno firma złożyła w Stanach Zjednoczonych dwa patenty związane z kryptowalutą.

Po pierwsze, Barclays chce ustalić metodę i platformę przenoszenia walut cyfrowych od płatnika do odbiorcy. Ten patent zapewnia szeroką gamę przypadków użycia opartych na prywatnym i bezpiecznym przetwarzaniu informacji za pośrednictwem łańcucha bloków. Firma oczekuje, że jej kupcy i posiadacze kont będą głównymi beneficjentami jej systemu.

Po drugie, bank zgłosił patent dotyczący systemu i metody, jaką blockchain używa do rejestrowania danych. Krążyły pogłoski, że finansowy gigant rozważa utworzenie własnego stanowiska handlowego dla kryptowalut, jednak kierownictwo Barclays szybko to zmiażdżyło. Firma nadal bada możliwości biznesowe w świecie kryptowalut.

Na przykład na początku 2018 roku Barclays ogłosił partnerstwo z Coinbase, które dało posiadaczom kont możliwość otwarcia konta na giełdzie. W rezultacie klienci z Wielkiej Brytanii mają łatwiejszy czas kupowania i sprzedawania Bitcoinów.

Bank AngliiBank of England to firma finansowa, która prowadzi szeroko zakrojone badania nad technologiami obsługującymi waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin. Bank od dawna wyraża zainteresowanie bankiem centralnym, który emituje własną cyfrową walutę. Chociaż Bank of England nie jest w trakcie zbliżania się do tej opcji, bada konsekwencje takiego postępowania.

Oprócz umożliwienia posiadaczom kont zakupu Bitcoin, Bank of England bada również możliwość uruchomienia własnej cyfrowej waluty w stylu Bitcoin. Kryptowaluta będzie bezpośrednio powiązana z funtem szterlingiem i umożliwi posiadaczom kont przechowywanie pieniędzy w formie cyfrowej w samym banku, eliminując potrzebę posiadania banku detalicznego.

? Kanada

Narodowy Bank Kanady

National Bank of Canada, szósty co do wielkości pożyczkodawca w Kanadzie, umożliwia również zakupy Bitcoin za pomocą karty kredytowej. Bank twierdzi jednak, że uważnie monitoruje tego typu transakcje, zwłaszcza biorąc pod uwagę kontrolę, z jaką wykazał się jego sąsiad z południa.

Chociaż bank nie ma obecnie systematycznego mechanizmu blokowania zakupów Bitcoinów, może wkrótce go wdrożyć. Może to być kierunek działania banku, ponieważ inne kanadyjskie banki zaczęły ograniczać zakupy Bitcoinów.

Niestety, Narodowy Bank Kanady jest jednym z ostatnich bastionów dostępnych w Kanadzie, które pozwalają na zakup Bitcoinów. Wiele kanadyjskich banków, takich jak Royal Bank of Canada i Toronto-Dominion Bank, nałożyło ograniczenia lub blokady w takiej czy innej formie na zakup Bitcoinów.

? Niemcy

Fidor Bank

Fidor Bank to bank internetowy założony w 2009 roku. Ma siedzibę w Monachium w Niemczech i ściśle współpracuje z niemiecką giełdą bitcoin Bitcoin.de. Dzięki temu partnerstwu Fidor Bank może zaoferować swoim klientom opcję „Express Trade, która umożliwia im natychmiastowy zakup Bitcoinów.

Z bankowym kontem Smart Giro, użytkownicy mogą wykonywać wszystkie funkcje typowego banku, a także kupować Bitcoiny, kiedy tylko chcą. Użytkownicy mogą nie tylko kupować Bitcoiny, ale dzięki Kontowi Smart Giro mogą również niemal natychmiast wysyłać Bitcoiny do innych posiadaczy kont. Tam, gdzie niektóre giełdy wymagają godzin, aby zakończyć transakcję, Fidor Bank daje użytkownikom możliwość zrobienia tego niemal natychmiast.

? Argentyna

Banco Masventas

W maju 2018 roku argentyński bank Banco Masventas oświadczył, że będzie teraz zapewniać transgraniczne płatności Bitcoin. Firma współpracuje z Bitex, giełdą startupów z Ameryki Łacińskiej. Banco Masventas wykorzysta Bitcoin jako sposób przeprowadzania transakcji międzynarodowych.

Korzystanie z Bitex i Bitcoin daje mieszkańcom Argentyny alternatywę dla popularnej metody płatności Swift. Chociaż metoda Swift jest popularna, ale kosztowna, wymaga poważnej aktualizacji. Korzystanie z Bitex pomoże znacznie obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Transakcje z Swift trwają 3-5 dni roboczych w zależności od wielkości płatności. Z drugiej strony transakcje Bitex mogą zająć tylko kilka godzin.

Dzięki przejrzystości i bezpieczeństwu zapewnianemu przez Bitex i sieć Bitcoin, mieszkańcy Argentyny wykorzystują ją jako metodę niezawodnych płatności międzynarodowych. Banco Masventas to tylko jeden z kilku banków, które rezygnują z Swift i wykorzystują zdecentralizowane sieci dla swoich użytkowników.

? Estonia

LHV Bank

Jeden z najbardziej znanych banków w Estonii, LHV Bank, był kojarzony z nowymi technologiami i blockchainem przez ostatnie pół dekady. W 2014 roku bank nawiązał współpracę z Coinfloor, aby uzyskać przewagę nad Bitcoinem. Niedawno rozpoczęła współpracę z Coinbase w celu świadczenia usług bankowych swoim klientom w zakresie zakupów Bitcoin.

Jeszcze w zeszłym roku bank poszedł tak daleko, że zaoferował posiadaczom rachunków aplikację Cuber Wallet. Dzięki tej aplikacji blockchain użytkownicy LHV Bank mogą przesyłać między sobą cyfrowe reprezentacje prawdziwych euro. Bank nadal szuka sposobów, w jakie kryptowaluta i projekty rozproszonych rejestrów mogą uczynić go lepszym miejscem do prowadzenia banku dla swojej bazy klientów.

? Szwajcaria

Swissquote

Szwajcarski bank Swissquote to usługa bankowości internetowej, oferująca swoim użytkownikom wszystkie usługi, jakie znajdą w tradycyjnej instytucji finansowej. Dodatkowo bank dodał jednak własną giełdę Bitcoin, poszerzając swój portfel i dając swoim klientom większy dostęp do kryptowalut.

Dodatkowo bank nawiązał współpracę z cyfrową wymianą walut Bitstamp. Dzięki temu partnerstwu banki w Swissquote mają możliwość wymiany euro lub dolara amerykańskiego na Bitcoin bezpośrednio ze swojego konta internetowego.

? Japonia

Mitsubishi United Financial of Japan Group (MUFG) to drugi co do wielkości bank w Japonii, który nie boi się swoich poglądów na temat Bitcoina. Firma nie tylko pozwala swoim użytkownikom na zakup Bitcoinów, ale także bada sposoby na uruchomienie własnej kryptowaluty. Bank jest uparty na Bitcoinie i ogólnie kryptowalutach, ponieważ niedawno nawiązał współpracę z Coinbase.

Ma sens, że jedna z największych firm finansowych w Japonii chciałaby zaoferować swoim klientom łatwiejsze metody zakupu Bitcoinów. Japonia oferuje prawie tuzin giełd, podczas gdy Korea Południowa i Chiny nie były tak łaskawe dla Bitcoina. Dodatkowo Japonia jest jednym z największych rynków bitcoinów na świecie, prawie dwukrotnie większym niż rynek amerykański.

Końcowe przemyślenia

Mimo że banki na całym świecie stosowały znaczne środki przeciwko zakupom Bitcoinów, nadal istnieje kilka takich, które są przyjazne dla Bitcoinów. Banki te oferują różne metody, za pomocą których ich użytkownicy mogą kupować Bitcoiny. Wielu idzie o krok dalej i inwestuje w giełdy lub projekty, które pozwalają na łatwiejsze metody kupowania Bitcoinów.

Piętno polega na tym, że banki nie rozumieją technologii stojącej za blockchain i Bitcoin. Jednak w miarę jak do walki włącza się coraz więcej banków, ten trend może się zmienić. Oczywiście jest więcej niż tylko wymienione tutaj banki, ale są to jedne z bardziej znanych.

Ze względu na wiele możliwości finansowych i głównych graczy opóźniających adopcję Bitcoin, nie ma tak wielu banków, które są skłonne zezwolić na zakupy Bitcoin. Miejmy nadzieję, że niektóre z nowszych startupów na tej liście pokażą, że istnieją sposoby na budowanie legalnych firm, jednocześnie umożliwiając klientom zakup Bitcoin.

Banki na tej liście są pomostem między tradycją a technologią. Pokazują sposób, w jaki kryptowaluta zyskuje popularność na rynku, jednocześnie dążąc do masowej adopcji. Oczywiście potrzebujemy tylko większej liczby krajów i banków, aby się zarejestrować.

2) W końcu masz fundusze na Coinbase i zastanawiasz się, jak zdobyć ten gorący Altcoin, o którym słyszałeś? Nasz przewodnik pokaże Ci, jak zdobyć najlepsze Altcoiny.

3) Znalezienie kolejnego bitcoina może być trudne. Dzielimy się naszą metodą znalezienia następnej masowej kryptowaluty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy