Sposoby spłaty zadłużenia na karcie kredytowej

17.02.2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 18 września 2020 /
  • 5 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Czy salda na karcie kredytowej nie pozwalają Ci zasnąć w nocy? Poza wygraną na loterii, nie ma szybkiego rozwiązania, aby wyjść z zadłużenia, pomimo tego, w co mogą wierzyć prawnicy lub reklamy. Wydostanie się z zadłużenia karty kredytowej może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Wystarczy skupienie i wytrwałość.

Oto sześć technik spłaty zadłużenia na karcie kredytowej w inteligentny sposób:

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o sześciu metodach i dowiedzieć się, z której z nich możesz skorzystać najbardziej.

Sposoby spłaty zadłużenia na karcie kredytowej

1. Najpierw zapłać najdroższe saldo

Jeśli chcesz jak najszybciej wyjść z zadłużenia, wypisz swoje długi od najwyższego do najniższego oprocentowania. Dokonuj minimalnej miesięcznej spłaty każdego z nich, ale całą swoją dodatkową gotówkę przeznacz na najwyższe oprocentowanie. Nazywa się to czasem „lawinową metodą spłaty długu.

Ta strategia jest dobra do oszczędzania pieniędzy, ponieważ zapłacisz najmniej odsetek w porównaniu z innymi strategiami, mówi J. Dennis Mancias, doradca finansowy w Planto Roe Financial Services w San Antonio.

Jeśli masz, powiedzmy 600 USD miesięcznie, które możesz przeznaczyć na spłatę długu, możesz skoncentrować większość tych środków na zadłużeniu o najwyższym oprocentowaniu. Kiedy ten dług zostanie spłacony, możesz wykorzystać fundusze, które przeznaczyłeś na ten dług, na następne najwyższe odsetki i wyeliminować go szybciej, ponieważ nie będziesz miał tyle odsetek do spłaty.

„Kluczem do tej strategii jest utrzymanie spłaty zadłużenia w wysokości 600 USD miesięcznie przez cały czas – mówi Mancias. „Tak więc, gdy jedna karta zostanie spłacona, nie eliminujesz tej płatności, ale zamiast tego przenosisz ją na następną kartę, aby przyspieszyć spłatę.

Dla kogo ta strategia jest dobra: Osoby zmotywowane oszczędnościami odsetkowymi.

2. Metoda „kuli śnieżnej

Metodą „śnieżki spłacasz swoje długi od najmniejszego do największego. Całkowite spłacenie długu w możliwie najkrótszym czasie to dobry motywator, który może pomóc Ci pozostać na dobrej drodze.

Podobnie jak w przypadku metody „lawinowej, dokonujesz minimalnej miesięcznej spłaty każdego zadłużenia, z wyjątkiem tego, na którym jesteś skupiony. Gdy spłacisz go w całości, przeznaczasz pieniądze, które przeznaczałeś, na kolejny dług na liście.

Spłacenie najpierw najdroższego salda może być najtańszym sposobem na wyjście z długów, ale jeśli nie będziesz trzymać się tej metody, nie zaoszczędzi ci to pieniędzy.

Dla kogo ta strategia jest dobra: Zmotywowani małymi sukcesami.

3. Rozważ kartę kredytową z przelewem salda

Jeśli pomimo zadłużenia masz dobry lub doskonały kredyt – co jest możliwe, jeśli terminowo dokonywałeś minimalnych miesięcznych płatności i utrzymywałeś niski wskaźnik wykorzystania zadłużenia – możesz kwalifikować się do oferty przeniesienia salda na poziomie 0% APR z transferem salda karta kredytowa. Ta początkowa oferta bez odsetek może trwać od 12 do 21 miesięcy i pozwoli Ci przenieść saldo o wyższym oprocentowaniu na nową kartę. Zaoszczędzisz na odsetkach w okresie 0 procent, co ułatwi i przyspieszy wyjście z wysokoprocentowego zadłużenia.

„Po zakończeniu okresu promocyjnego należy zawsze zwracać uwagę na wysokość oprocentowania – mówi Justin Zeidman, kierownik ds. Produktów kart kredytowych w Navy Federal Credit Union. Zastanów się, ile czasu zajmie spłata zadłużenia na karcie kredytowej w porównaniu z okresem promocyjnym, aby nie utknąć z wyższą stopą procentową po zakończeniu zerowego okresu odsetkowego.

Dla kogo ta strategia jest dobra: Osoby dobre w śledzeniu płatności kartą kredytową.

4. Kontroluj wydatki

Czasami ludzie zadłużają się na karcie kredytowej z powodu nieoczekiwanych wydatków medycznych lub nagłych. Innym razem źródłem długu są chroniczne nadmierne wydatki, co często oznacza, że ​​wydajesz więcej niż oszczędzasz lub więcej niż masz na koncie. Aby uzyskać pełny wgląd w to, ile wydajesz, rozsądny budżet jest kolejnym najlepszym krokiem w zmniejszeniu tego długu.

Matt Kelly, właściciel Momentum: Personal Finance Coaching w Durango w Kolorado, zaleca uwzględnienie w budżecie następujących elementów:

  • Podstawowe potrzeby: czynsz / kredyt hipoteczny, media, artykuły spożywcze i benzyna.
  • Obowiązki: Minimalne spłaty kart kredytowych i innych zobowiązań.
  • Miłe: restauracje, kawa i koszty rozrywki.
  • Nieregularne, powtarzające się wydatki: ubezpieczenie, naprawy samochodów, opony, strzyżenie, witaminy, przybory toaletowe, rachunki za weterynarza, prezenty świąteczne, podróże, wesela i prezenty.

To ostatnia kategoria, która często przeszkadza ludziom i staje się źródłem zadłużenia na karcie kredytowej, mówi Kelly. „Te małe i nie tak małe wydatki trafiają na kartę i są trudne do spłacenia.

Po zapisaniu wydatków na papierze lub zapisaniu ich w arkuszu kalkulacyjnym, przejrzyj każdą pozycję i znajdź sposób, aby co miesiąc uwolnić wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić wszystkie swoje długi w ciągu 12 do 18 miesięcy, mówi.

Dla kogo ta strategia jest odpowiednia: dla każdego, kto nie ma wystarczającego budżetu.

5. Zwiększ swój fundusz awaryjny

Jeśli jesteś jednym z wielu Amerykanów, którzy nie mają znacznych oszczędności, przejęcie kart kredytowych może być łatwą pułapką, zwłaszcza jeśli nie można pożyczyć od znajomych lub rodziny ani ograniczyć wydatków.

„Najpierw musisz zgromadzić oszczędności, zanim skoncentrujesz się na zadłużeniu – mówi Steve Repak, CFP i autor „6 Week Money Challenge.

Sugeruje zbudowanie krótkoterminowych oszczędności do co najmniej 500 USD, dokonując tylko minimalnych płatności na istniejących kartach kredytowych, zanim zaczniesz koncentrować się na swoich długach. W ten sposób możesz wykorzystać swoje oszczędności zamiast przesuwać kartę kredytową, jeśli masz nieoczekiwany wydatek.

„W przypadku konsumentów, którzy mają zadłużenie, a ich dochody nie są wystarczająco wysokie, aby cokolwiek zaoszczędzić, muszą albo zmniejszyć wydatki, albo zwiększyć swoje dochody, a najlepszym scenariuszem byłoby zrobienie obu tych rzeczy – mówi Repak. „Pokładanie kosztów utrzymania za pomocą kart kredytowych nie może być rozwiązaniem.

Dla kogo ta strategia jest dobra: Każdy, kto nie ma znacznego funduszu awaryjnego.

6. Przejdź na gotówkę

Jeśli Twoim głównym celem jest spłata zadłużenia na karcie kredytowej, ostatnią rzeczą, którą chcesz robić, jest powiększanie tego zadłużenia poprzez dalsze obciążanie swoich wydatków.

„Przestań używać swoich kart kredytowych – mówi Repak. „Wydaje się to oczywiste, ale czasami łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Płacenie gotówką nie tylko zapobiega narastaniu większego zadłużenia, ale może również pomóc Ci wydać mniej ogólnie ze względu na psychologiczny akt przekazywania fizycznych rachunków. Wymaga również planowania z wyprzedzeniem i sprawia, że ​​niektóre zakupy są niewygodne, więc prawdopodobieństwo ich dokonania jest mniejsze.

Dla kogo ta strategia jest odpowiednia: Każdy, kto szuka sposobów na ograniczenie korzystania z karty kredytowej.

Sposoby zadłużania się ludzi na karcie kredytowej

Czy to z powodu nieoczekiwanych kosztów leczenia, nagłych wydatków czy codziennych zakupów, zadłużenie karty kredytowej może szybko wzrosnąć. Wiele osób zadłuża się na karcie kredytowej, finansując duże zakupy, na które nie stać ich od razu przy użyciu karty kredytowej.

Karty kredytowe – w zależności od Twojej zdolności kredytowej i historii finansowej – mogą mieć wysokie oprocentowanie, co utrudnia spłatę długu w przyszłości, jeśli przynajmniej minimalna płatność nie zostanie dokonana. A jeśli jesteś także gotowy na bardziej ustrukturyzowane płatności, takie jak spłaty pożyczki osobistej lub pożyczki studenckiej, zadłużenie karty kredytowej może spaść niżej na liście priorytetów i ostatecznie wzrosnąć.

Korzyści z konsolidacji zadłużenia

Konsolidacja zadłużenia może być użytecznym sposobem konsolidacji wielu linii wysokiego oprocentowania zadłużenia na karcie kredytowej w ramach pożyczki z jedną stałą, miesięczną płatnością. Możesz skonsolidować swoje długi kredytem konsolidacyjnym, kartą kredytową typu „balance transfer lub nawet kredytem pod zastaw domu.

Konsolidacja zadłużenia może ułatwić i obniżyć koszty spłaty zadłużenia, ale tylko wtedy, gdy oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej jest niższe niż oprocentowanie kart kredytowych. Skorzystaj z kalkulatora konsolidacji zadłużenia Bankrate, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić na odsetkach.

Rozważ kredyt konsolidacyjny zadłużenia

Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia to rodzaj pożyczki osobistej, która może pomóc w skonsolidowaniu wielu linii długu o wysokim oprocentowaniu w jedną pożyczkę. Pożyczki konsolidacyjne zadłużenia mają również dodatkową zaletę: jeśli dokonujesz miesięcznych płatności w całości i na czas, Twoja ocena kredytowa może mieć pozytywny wpływ.

Główną zaletą kredytu konsolidacyjnego zadłużenia jest to, że ma on niższe oprocentowanie niż karty kredytowe, więc jeśli spełniasz wymagania kwalifikacyjne, możesz zaoszczędzić pieniądze na zadłużeniu z tytułu karty kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy