Takie podejście do pracowników jak Facebook potrafiłaby mieć każda firma

Dom - Strategie - Takie podejście do pracowników jak Facebook potrafiłaby mieć każda firma

28.07.2019-57 widoki -Strategie

Facebook - implementacja jego wyjść do firmy

Zatrudnienie dobrych ludzi to jedynie połowa sukcesu w określaniu pracownikami. Druga połowa wydaje się być znacznie trudniejsza - należy ich jeszcze utrzymać po firmie.

Bonusy oferowane przez firmy z Krzemowej Doliny, w tym Facebooka czy Google, są w tej chwili legendarne. Internetowi giganci konstruują dla swoich pracowników prawdziwe, biurowe El Dorado, wraz z zajęciami z jogi, salami do medytacji, rowerami do jeżdżenia po kampusie, na temat pełnym wyborze jedzenia za darmo czy usługach lekarskich nie wspominając.

Jak jednak opisuje Andrea Natomiast., managerka Facebooka ds. rozwiązywania problemów klientów (firm metrów. in. mediowych i finansowych), największa zaleta pracy przy Facebooku to nie sklep ze słodyczami i różne bajery, ale... możliwość robienia swojej pracy dobrze.

Andrea nie zajmuje wysokiego stanowiska, nie buduje ani nie rozwija oprogramowania wykorzystywanego przez miliony i nie tworzy rozwiązań mających posłać ludzi w kosmos. Mimo to, firma pozwala jej poszukiwać innowacyjnych rozwiązań problemów klientów.

W Facebooku wierzymy, że nic w tym miejscu nie jest cudzym problemem, jest twoim problemem. Moim zadaniem jest znajdować kreatywne, innowacyjne i realistyczne zadania dla moich klientów, nawet gdy nikt nigdy wcześniej jakiegoś elementu takiego nie zrobił.

Inaczej mówiąc, Andrea za pomocą dowolności w realizacji swoich zadań czuje, że dzierży wpływ na biznes jak i również jest zmotywowana. Badania naukowe dowodzą zaś, że istnieje silna korelacja między satysfakcją z pracy a zachęcaniem pracowników do podejmowania swoich wysiłków na rzecz adaptacji zadań. Osoby, które potrafią w dowolny sposób rozwiązywać problemy, bardziej lubią własna pracę i firmę.

W efekcie najlepszym bonusem dla pracowników okazuje się ten, który może zaproponować każda firma. To porządny kierunek coś znacznie więcej aniżeli tylko dla branży technologicznej.

Tagi: facebook praca zarządzanie Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z