Ropa tanieje. "Ogromna presja na spadki cen ze strony polityki handlowej"

Dom - Surowce - Ropa tanieje. "Ogromna presja na spadki cen ze strony polityki handlowej"

15.07.2019-762 widoki -Surowce

Dalsze spadki cen ropy  Surowce

Ceny ropy zniżkują w piątek o 0, 2-0, 3 procent. Zdaniem analityków, wciąż kluczowym czynnikiem spadków jest napięcie przy międzynarodowej polityce handlowej.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie materiałów NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po ok. 66, 7 dolarów, czyli ustanowieniem spadek ceny o 0, 2 proc.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje również o 0, 2 proc., do 71, 9 dolarów za baryłkę.

6 zł za litr benzyny? Teheran wysyła niepokojące sygnały

W środę baryłka WTI potaniała o 3, 2 proc., osiągając 7-tygodniowe minimum na poziomie 66, 94 dolarów zbytnio baryłkę. W skali całkowitego tygodnia WTI tanieje w piątek rano o w porządku. 2, 5 proc. Stanowi to 6-tygodniowy spadek i jest to najdłuższa taka passa od trzech czasów.

- Jest duża presja na spadki cen ze strony polityki komercyjnej - uważa Min Byunkyu z Yuanta Securities.

Wojna handlowa

W środę podano, że Stany Zjednoczone od 23 sierpnia pobierać będą 25-proc. cła, nałożone na kolejną transzę chińskich towarów o wartości szesnascie mld dolarów. Bariery obejmą 279 kategorii produktów, przy tym motocykle, turbiny parowe, czy wagony kolejowe.

Chiny odpowiedziały cłami na dodatkowe 16 mld dolarów. Cła mają wejść w życie również 23 sierpnia. Ministerstwo Finansów Chin wśród towarów do oclenia wymieniło m. in. ropę, węgiel, chemikalia oraz sprzęt medyczny.

- Obawy, że eksport ropy z USA do Chin mocno spadnie są wielkie - dodał Min Byunkyu.

O wiele bardziej bycze zapatrywania na rynek ropy wyraził w nocy z czwartku na piątek Jeff Currie z Goldman Sachs. a mianowicie Na pewno handel będzie negatywnym czynnikiem, ale fundamenty wciąż są mocne i jest wiele przesłanek, żeby posiadać takie aktywa jak ropa - ocenił po rozmowie z CNBC Currie.

Amerykański Departament Energii (DoE) podał w środę, że zapasy ropy naftowej w USA w przeszłym tygodniu spadły o 1-wszą, 351 mln baryłek, czyli o 0, 3 proc., do 407, 39 mln baryłek. Ankietowani przez Bloomberga analitycy oczekiwali spadku zapasów o 3 mln baryłek.

Dane DoE wykazały spadek zapasów po jednego razu drugi w ciągu 3 tygodni.

Notowania ropy WTI

Ostatnia odświeżenie:

Notowany ropy Brent

Ostatnia aktualizacja:

Związane z