Temat: Transport

Dom - Surowce - Temat: Transport

06.07.2019-413 widoki -Surowce

Ceny paliw coraz niższe  Surowce

  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną obwód kawiarni

Informacje , które wynikają z rynku paliw mogą napawać optymizmem. Po raz kolejny notujemy obniżki i na razie ich końca nie widać. Ostatni tydzień czerwca przyniesie kontynuację obniżek cen na stacjach, a skala spadku może zapożyczyć średnio 2–4 groszy dzięki litrze - wynika wraz z analizy BM Reflex.

Planując wakacyjne podróże wskazane jest zwrócić uwagę na miejsce tankowania. To istotne wraz ze względu na duże zróżnicowanie cen na stacjach, które sięga nawet 40 groszy na litrze. Osoby, które szukają oszczędności powinni unikać tankowania przy autostradach, bądź też w miejscowościach krajoznawczych, gdzie ceny z definicji są najwyższe.

Ropa może testować nową granicę

Gdzie najtaniej?

W tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy już tradycyjnie w województwie dolnośląskim. Za litr bezołowiowej 95 płacimy w tym miejscu średnio 4, 29 złotych. Podobnie olej napędowy najkorzytniejszy jest w województwie dolnośląskim, średnio po 4, 08 zł/l - informują analitycy BM Reflex.

Z kolei najdroższe paliwa odnotowano w województwie warmińsko – mazurskim, tu litr Pb 95 kosztuje średnio 4, 44 zł, a diesla – 4, 24 złotych. Najtaniej autogaz – średnio po 1, 79 zł/l- możemy kupić w woj. opolskim, a najdrożej zbyt LPG płacimy w zachodniopomorskim - średnio po jednej, 98 zł/l.

Kolejne spadki

To już piąty tydzień z rzędu, który ukończy się spadkami na branży ropy naftowej. Od spotykania producentów OPEC i prócz OPEC 25 maja jak i również decyzji o utrzymaniu niższej produkcji do końca I kwartału przyszłego roku ceny ropy naftowej spadły już dziesięć USD/bbl. W piątek rankiem ropa Brent kosztowała blisko 45 USD/bbl i wydaje się być najtańsza od połowy listopada 2016 roku.

- Rynek wyraźnie jest rozczarowany rosnącym poziomem produkcji ropy naftowej w USA jak i również zbyt powolnym spadkiem ogromnych rezerw ropy naftowej. Bank Rosji dostrzega ryzyko dalszego spadku cen ropy naftowej. Jego zdaniem wzrost produkowaniu ropy w USA, Nigerii, Libii wraz ze słabnącym tempem wzrostu gospodarki Chin mogą doprowadzić do spadku cen ropy naftowej w rejon 25 USD/bbl w połowie przyszłego roku a mianowicie informują eksperci z BM Refleks.

Związane z