Apple pokazał trzy nowe iPhone'y. X rozpozna twoją twarz

Dom - Tech - Apple pokazał trzy nowe iPhone'y. X rozpozna twoją twarz

20.06.2019-235 widoki -Tech

Apple pokazało nowe modele iPhone’ów  Tech

Firma Apple zaprezentował dzisiaj w Cupertino trzy świeże modele iPhone’a - 8, 8 Plus oraz jubileuszowy X. Obie wersje iPhone 8 trafią do sprzedaży 22 września, an iPhone X - 3 listopada.

Apple pokazało nowe produkty podczas pierwszej rady prasowej w Steve Jobs Theater w Apple Kompleks, nowej siedzibie firmy w kalifornijskim Cupertino.

Gwoździem programu była prezentacja schemacie iPhone X, który przygotowano na 10. rocznice premiery pierwszego iPhone'a.

Smartfon wyposażono w 5, 8-calowy wyświetlacz od brzegu do brzegu z rozdzielczością 2436x1125 (458ppi), szklaną przednią jak i również tylną obudowę i metaliczne krawędzie. Smartfon nie dzierży znanego z wcześniejszych towarów Apple przycisku Home, którego funkcję we wszystkich aplikacjach przejęło przesunięcie palcem w górę. Urzadzenie wyposażono przy podwójny procesor A11 Bionic Neural z możliwościami uczenia się, przystosowany do rozpoznawania twarzy użytkownika.

Mała wpadka

Giganci pokazują nowe modele. Wrześniowe premiery iphoneów

Twórcy zapowiadają, że za pomocą sensorom 3D i czujnikom podczerwieni systemu Face ID (zastępującego dotychczasową identyfikację w podstawie odcisków palców) nie będzie się dało oszukać obrazem ani trójwymiarową maską właściciela. Zabezpieczenie ma pracować również w ciemności. Prócz samym smartfonem ma pan również chronić Apple Pay. Poboczną funkcją systemu mogą mieć być Animoji – animowane emoji odzwierciedlające zmiany wyrazu twarzy użytkownika. Co fascynujące, w trakcie prezentacji w scenie pierwsza próba Face ID okazała się niepowodzeniem i konieczne było użycie drugiego smartfonu.

Podwójna tylna kamera 12MP z optyczną stabilizacją obrazu i cztero-LED-owym fleszem, w którą wyposażono iPhone X, ma konkurować z Samsung Galaxy Note 8. Najnowszy model flagowy iPhone’a korzysta z systemu iOS 11. Produkt po cenie 999 dol. trafi do sprzedaży 3 listopada.

Razem z iPhone X zaprezentowano dwie wersje iPhone 8. Oba wzory zostały wyposażone w wyświetlacze Retina HD: 4, 7-calowy (iPhone 8) i pięć, 5-calowy (iPhone 8 Plus). Urządzenia obsługują technologię True Tone, pozwalającą na samoczynne dostosowywanie jasności wyświetlacza do poziomu oświetlenia. Głośniki stereo smartfonów mają zapewniać na temat 25 proc. głośniejszy ton i głębsze basy.

Smartfony iPhone 8 korzystają z opracowanych przez Apple sześciordzeniowych procesorów A11 Bionic, które mają być o 70 proc. szybsze niźli A10. Podobnie jak iPhone 7 i 7 Plus, urządzenia są wodo- jak i również pyłoodporne. Modele iPhone 12 Plus i iPhone X mają być pierwszymi smartfonami Apple umożliwiającymi ładowanie bezprzewodowe; dodatkowo iPhone X posiada gwarantować o 2 godz. dłuższe działanie baterii aniżeli iPhone 7.

Chińska marka po raz pierwszy wyprzedziła Apple przy sprzedaży iphoneów

Podwójne tylne kamery iPhone 8 mają pozwalać na kręcenie produkcji filmowych w jakości 4K obok 60 fps i HD przy 240 fps. W połączeniu z nowymi żyroskopami i usprawnioną technologią renderowania obrazu aparaty mają umożliwiać na sprawną obsługę świat rozszerzonej (AR). Oba projekty trafią do sprzedaży 22:00 września. Wcześniej, 19 września, ukaże się iOS jedenaście.

Wg ostatnich prognoz po bieżącym kwartale firma spodziewa się uzyskać ok. 49-52 mld dol. przychodu ze sprzedaży smartfonów.

Co jeszcze?

Apple zapowiedział również nowe modele inteligentnego zegarka Apple Watch 3 i telewizora Apple TELEWIZJA 4K zapowiedziała firma Apple na konferencji w Steve Jobs Theater w Kalifornii. Produkty trafią do handlu między 15 a 22:00 września.

Zgodnie spośród przewidywaniami entuzjastów, Apple Watch 3 wyposażono w technikę LTE, pozwalającą urządzeniu na łączenie się z sieciami komórkowymi bez pośrednictwa smartfona. Umożliwi to wykonywanie zjednoczeń telefonicznych i odbieranie wiadomości z użyciem zegarka, obsługę głosu Siri, jak i również wysłuchiwanie muzyki z Apple Music bez konieczności jej uprzedniego pobierania.

Funkcję anteny LTE pełni wyświetlacz, co pozwoliło zachować rozmiar poprzedniego modelu. AW3 wyposażono także w bardziej wydajny dwurdzeniowy procesor, pozwalający utrzymać 18-godzinne działanie baterii na pojedynczym ładowaniu. Urządzenie trafi do sprzedaży 22 września. Jak na przykład podało Apple, sprzedaż Apple Watch wzrosła o pięćdziesiąt proc. rok do r., co pozwoliło zastąpić Rolex na pierwszym miejscu po rankingu zegarków.

Nokia chce wrócić w szczyt. Pomóc mają selfie po nowemu

AW3 wykorzystuje z systemu WatchOS 4. Obok licznych funkcji fitnessowych towarzyszące systemowi aplikacje posiadają również umożliwiać monitorowanie tempa serca. W razie wykrycia arytmii lub zaburzeń mogących wskazywać na ryzyko zawału aplikacja wystosuje ostrzeżenie gwoli użytkownika. Premiera WatchOS cztery zapowiadana jest na 19 września.

Obok nowego modelu inteligentnego zegarka firma ujawniła również Apple TV 4K oferujące wsparcie zarówno HDR 10, jak i Dolby Vision. Telewizor wyposażono w procesor A10 Fusion. Rozrywki i aplikacje na Apple TV 4K będą osiągalne w Apple Store. Oryginalny model inteligentnego telewizora trafi do sprzedaży 22 września.

Oprócz produktów firma zapowiedziała również otwarcie świeżych centrów sprzedaży. Wg danych empirycznych Apple, sklepy firmy odwiedza rocznie 500 mln osób.

Związane z