Temat: Internet

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Internet

04.08.2019-503 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Google zmienia wyszukiwarkę. Będzie «degradować» piratów  Informacje

  • Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Globalny ranking szybkości internetu. Polska zaliczyła rozwój, ale do podium posiadamy daleko
  • Koniec piractwa, bądź cenzura w internecie? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • Kradzież na RODO. Uwaga na nowy środek naciągaczy
  • Uwaga na oszukańcze "bony" do Biedronki. Oszuści wyłudzają dane

Koncern Google ogłosił, że wprowadzi zmiany w swojej wyszukiwarce gogole. Linki prowadzące do wbrew prawu treści będą "zdegradowane" przy wynikach wyszukiwania. Wszystko według to, aby ograniczyć internetowe piractwo.

Internetowy gigant od dawna był krytykowany za to, że użytkownicy bez problemu mogli odszukać w wyszukiwarce nielegalne pliki, jak i również np. streamingowe transmisje z meczów, czy sceny filmowe.

Kradniesz w internecie, bo "legalnie za drogo"? Tracimy za zakupach grupowych 700 mln zł na rok

Duża zmiana

Tracący na naszym przemysł rozrywkowy i przedsiębiorstwa sprzedające prawa do transmisji próbowały przekonać Google, że w wynikach wyszukiwania witryny z nielegalnymi treściami powinny być "zdegradowane" i znajdować się zdecydowanie niżej np. w kolejnych stronach.

Teraz Google zdecydował, że pójdzie ofiarom piractwa na łapkę. Linki prowadzące m. in. do plików z niedozwolonymi treściami nie będą dzięki wysokich pozycjach po poszukiwaniu. Nie będą również wyświetlane w "podpowiedziach" zarówno w małym okienku po prawej stronie przeglądarki, jak w tej chwili w samej wyszukiwarce.

Już wcześniej

Google w tej chwili od kilku lat wiedzie usługę Transparency Report. Interesanci mogą w niej zgłaszać witryny internetowe, które naruszają m. in. prawa autorskie. BBC przekazuje, że dotąd Google usunęło 222 mln linków, wskazane jest zawartość naruszała prawo.

Związane z