Temat: Rosja - Unia europejska Europejska

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Rosja - Unia europejska Europejska

29.08.2019-221 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Hollande o Mistralach: nie łamiemy kontraktu z Rosją  Informacje

  • Posiadłość z XIX wieku zbyt 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków wraz z wielkiej płyty. Mieszkania jak luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Unikatowa praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod zarzutem grabieży setek zabawek. Zaskakujące tłumaczenie
  • Kolejna wielka inwestycja Ronaldo. "To jedno z najczęściej odwiedzanych miast na świecie"

- Kontrakt na sprzedaż Mistrali Rosji nie jest ani złamany, ani zawieszony - powiedział Francois Hollande podczas szczytu NATO przy Newport. Prezydent Francji rzekł w czwartek, że warunkami dostarczenia Rosji francuskich okrętów desantowych typu Mistral są rozejm i polityczne wyjście na Ukrainie.

Na marginesie szczytu NATO w Newport w Walii Hollande powiedział dziennikarzom, że układ na dostarczenie dwóch Mistrali nie został ani zerwany, ani zawieszony, ale odrzucić dojrzały warunki do przewidywanego na październik dostarczenia pierwszego okrętu.

"Rosja mniema, że kontrakt na Mistrale będzie zrealizowany"

- Które to są warunki? - gadał francuski prezydent. - Rozejm i polityczne rozwiązanie sytuacji na Ukrainie - oświadczył. - Dzisiaj te warunki nie są spełnione. Dostawa okrętów zależy od dalszego rozwoju sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Rezygnacja wraz z 1, 2 mld €?

W środę, przy przeddzień szczytu NATO po Walii, Pałac Elizejski ogłosił, że Francja zawiesiła dostarczenie Rosji pierwszego z dwóch mistrali z powodu niedawnych działań Moskwy na Ukrainie. Okręt desantowy miał dotrzeć do Rosji w październiku. Francja uznała, że minione działania Rosji na wschodzie Ukrainy "godzą w istoty bezpieczeństwa w Europie".

Rosyjski wiceminister obrony Jurij Borysow zareagował w środę na zapowiedź wstrzymania dostawy okrętu słowami: "Choć naturalnie jest to nieprzyjemne i zwiększa pewne napięcie przy relacjach z naszymi francuskimi partnerami, anulowanie tych kontraktów nie będzie tragedią dla modernizacji naszej armii".

Szczyt NATO w Newport

Odtwórz: Prezydent: NATO posłuchało Polski. Będą nowe plany obrony Sojuszu Prezydent: NATO posłuchało Polski. Są nowe plany obrony Sojuszu Fot. TVN24 Biznes i Świat

NATO: Rosja ma wiele żołnierzy i setki czołgów na Ukrainie

Zawarty przy 2011 roku, za prezydentury Nicolasa Sarkozy'ego, kontrakt opiewa na 1, 2 miliarda euro i przewiduje nabycie dwóch okrętów desantowych rodzaju Mistral. Była to naczelna tak duża umowa w import sprzętu wojskowego zatwierdzona przez Moskwę od upadku ZSRR.

Od ukończenia czerwca 400 rosyjskich marynarzy przechodzi we francuskim porcie Saint-Nazaire szkolenie w obszarze obsługi pierwszego mistrala o nazwie "Władywostok".

Jeszcze przy lipcu prezydent Francois Hollande mówił, że Francja wywiąże się z kontraktu na przekazanie pierwszego okrętu, jednak zastrzegł, że w związku od postawy Moskwy Paryż jest gotowy zrewidować dostawę drugiego mistrala.

Związane z