Temat: Internet

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Internet

10.07.2019-450 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Chiny boją się hakerów. Zarządzają kontrolę  Informacje

  • Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • Wrzucił monety do odwiedzenia silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na krajowym rynku. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę
  • Chińska system gospodarczy wyhamowała. Najgorsze dane od momentu prawie 30 lat

Chiny zarządziły przegląd rządowych systemów komputerowych pod kątem poziomu zabezpieczania "wrażliwych danych". Kontrola będzie obejmować obręby związane z bezpieczeństwem narodowym i interesem publicznym a mianowicie poinformowała w czwartek filia Xinhua.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie www państwowej agencji prasowej podkreślono, że niektóre państwa i firmy "czerpią korzyści spośród monopolu na zbieranie, dzięki masową skalę, wrażliwych danych" nielegalnie pozyskiwanych od chińskiego rządu i przemysłu. Odrzucić wyszczególniono jednak o które podmioty chodzi.

Nieszczęścia eBay. Prosi, aby zmieniać hasła

Oskarżenia o szpiegostwo

Xinhua podkreśliła jednocześnie, iż w przeszłości wielokrotnie dochodziło do prób włamania się do sieci zarządzanych przez chińskie organy władzy.

Agencja Reutera przypomina, że Pekin podjął tę decyzję w tygodniu, w jakim doszło do poważnego ochłodzenia relacji na linii Chiny - Stany Zjednoczone. Po poniedziałek Waszyngton postawiły pięciu oficerom sił zbrojnych Chin zarzut prowadzenia szpiegostwa komputerowego wobec amerykańskich firm po celu zdobycia tajemnic handlowych.

Związane z