Credit Suisse zapłaci 5, 3 mld dol. za toksyczne aktywa. "Pozostawiamy to dziedzictwo zbytnio sobą"

Dom - Wiadomosci - Credit Suisse zapłaci 5, 3 mld dol. za toksyczne aktywa. "Pozostawiamy to dziedzictwo zbytnio sobą"

13.07.2019-489 widoki -Wiadomosci

Credit Suisse zapłaci wysoką karę za sprzedawanie toksycznych aktywów

Szwajcarski bank Credit Suisse formalnie zgodził się na zapłacenie władzom USA 5, 3 mld dolarów za wprowadzanie w niedobór inwestorów przy sprzedawaniu dywanom toksycznych aktywów powiązanych wraz z kredytami hipotecznymi - podało w środę amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Chodzi tutaj o transakcje dokonywane poprzednio kryzysem finansowym z 2008 roku. Według ministerstwa Credit Suisse zapłaci 2, czterdziestu osiem mld dolarów tytułem grzywny i zapewni dalsze 2, 8 mld dolarów w łagodzenie sytuacji konsumentów, w tym umarzanie pożyczek i finansowanie zakupu domów.

Credit Suisse, który wstępnie zaakceptował ugodę jeszcze 23 grudnia, napisał w oświadczeniu, hdy jest "zadowolony z uzyskania przyjaznego porozumienia, które pozwala bankowi pozostawić to dziedzictwo za sobą". W raporcie o faktach przyznał, iż miał wiedzę o tymże, iż kredyty, do wskazane jest odnosiły się sprzedawane przez niego obligacje, były udzielane wbrew obowiązującym kryteriom rynkowym.

Przykładowo ustalono, że w pakiecie 10 tys. kredytów zakupionych przez Credit Suisse od Countrywide Home Loans niewielka próbka wykazywała 85 proc. pożyczek udzielonych wbrew bankowym kryteriom lub obowiązującemu prawu. Ponad połówkę tej próbki oraz różne kredyty z pakietu przy łącznej kwocie 1, pięć mld dolarów poddano potem sekurytyzacji, czyli wyemitowaniu odnoszących się do nich papierów dłużnych.

Informację na temat ugodzie z Credit Suisse opublikowano w trakcie dnia po zawarciu podobnego porozumienia z najogromniejszym niemieckim bankiem komercyjnym Deutsche Bank, który z tytułu sprzedawania toksycznych aktywów ma przekazać ministerstwu sprawiedliwości NA JUKATAN 7, 2 mld dolarów.

Tagi: Deutsche Bank aktywa bazy USA Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z