Amerykanie ujawnili, jak dużo lat ma przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un

Dom - Wiadomosci - Amerykanie ujawnili, jak dużo lat ma przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un

03.09.2019-692 widoki -Wiadomosci

Ile lat ma Kim Dzong Un. Nareszcie wiemy

Amerykańskie służby od czasów uważnie obserwują Koreę Północną, ale do tej pory nie znały wieku Kim Dzong Una, który od czasu prawie 5 lat rządzi tym krajem. Amerykański Departament Skarbu, przy okazji ogłaszania sankcji nałożonych na Koreę Północną (za wielokrotne łamanie praw człowieka), oficjalnie ujawnił datę urodzenia koreańskiego dyrektora.

Okazuje się, że przyszedł na świat jedenastu stycznia 1984 roku. Ma zatem 32 lata.

Życie i wszelkie szczegóły na temat Kima są otoczone tajemnicą. Niewiele danych o nim przedostaje się do zachodniego świata. W ubiegłym roku stacja CNN informowała, że na rzecz dokładnej daty urodzenia przywódcy Korei Płn. milczą chociażby północnokoreańskie państwowe media.

W przeszłości część specjalistów przypuszczała, że Kim Dzong Un urodził się przy 1982 roku, inni sugerowali rok 1983 lub 1984. Dlaczego media w Korei Płn. utrzymywały w tajemnicy wiek swojego przywódcy? Prawdopodobnie dlatego, że jak na przywódcę, jest młody.

Cheong Seong-Chang, analityk wraz z południowokoreańskiego think tanku Sejong Institute, w rozmowie wraz z CNN mówił: "bycie młodocianym przywódcą ma swoje wady i zalety. Okazać się może dlatego Kim nie zaakceptować ujawnia swojego wieku. "

Poprzednicy Kim Dzong Una – jego ojciec Kim Dzong Il i dziadziuś Kim Ir Sen obchodzili swoje urodziny, i to oficjalnie. Dzień urodzin Kim Ir Sena nazwany jest Dniem Słońca, a Kim Dzong Ila Dniem Sprawnej Gwiazdy. Obywatele dostawali w tym dniu podarunki od państwa, a dzieci cukierki.

Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku mieszczą się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z