Temat: Wielka Brytania

Dom - Ze swiata - Temat: Wielka Brytania

30.07.2019-255 widoki -Ze swiata

Francja i Niemcy dołączają do odwiedzenia AIIB  Ze świata

  • "Szansa dla naszych przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące metrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o kompletne nasze życie"

Francja i Niemcy dołączają do odwiedzenia Uk i zgłaszają akces do powstałego z inicjatywy Chin - Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Wówczas instytucja, która ma okazać się konkurencją dla Banku Świeckiego. Krytycznie patrzy na panią a Waszyngton.

Ministrowie zasobów Francji i Niemiec potwierdzili te informacje we wtorek.

"To nie normalne"

Londyn romansuje z Pekinem? "To obraza dla USA"

W przeszłym tygodniu, Stany Zjednoczone skrytykowały decyzję Uk, która jako pierwszy zachdoni kraj podjęła decyzję o ubieganiu się o członkostwo w AIIB.

Rzecznik brytyjskiego premiera Davida Camerona odpowiedział, że "czasami może się zdarzać, iż będziemy zajmowali wyobrażenie odmienne od stanowiska sojusznika, USA".

- Uważamy, że to w biznesie narodowym Wielkiej Brytanii a mianowicie dodał.

Co wyrządzi USA?

Chiny tworzą konkurencję gwoli Banku Światowego. Londyn się przyłączył, Waszyngton krytykuje

Poza Francją i Niemcami, które swe decyzje ogłosiły wczoraj. Do grona trzech tych popularnych państw zgłaszających akces do odwiedzenia AIIB zamierzają dołączyć także Włochy, informuje BBC.

Rząd Australii także zapewnił, że rozważa decyzję o przyłączeniu do wspomnianej instytucji finansowej. W listopadzie ubiegłego roku, premier Australii Tony Abbott powiedział jednak, że aby tak się stało, działania AIIB muszą całkowicie być przejrzyste.

Prezydent USA Barack Obama, który to spotkał się z premierem Abbottem na ubiegłorocznym wierzchołku w Pekinie, zgodził się z opinią przedstawiciela australijskiego rządu.

- Chodzi o te same reguły, których muszą przestrzegać Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Azjatycki Bank Rozwoju lub inna instytucja międzynarodowa a mianowicie powiedział Obama.

AIIB został utworzony w październiku 2014 roku. Na czele banku rozwoju stoją Chiny. Podstawowym celem Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych jest zrobienie bodźców dla wzrostu lokaty na terenie Azji - w transporcie, energetyce, telekomunikacji i innych dziadzinach infrastruktury.

W gronie państw podpisujących w poprzednim r. memorandum o ustanowieniu instytucji finansowej znalazły się także, Singapur, Indie i Tajlandia. Do odwiedzenia chwili obecnej 27 krajów zgłosiło się w charakterze członków założycieli.

Związane z