Temat: Wielka Brytania

Dom - Ze swiata - Temat: Wielka Brytania

01.07.2019-288 widoki -Ze swiata

Brexit. Minister finansów USA wzywa do elastyczności w rozmowach  Ze świata

  • Nowa należność dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe stosowane przez nas życie"
  • "To rekord! ". Ambasador USA o handlu z Polską

Amerykański minister finansów Jack Lew wezwał w czwartek Unię Europejską i brytyjskich wodzów, by podczas negocjacji ws. Brexitu byli pragmatyczni jak i również elastyczni. Lew wypowiadał się po spotkaniu w Berlinie z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeublem.

"Wierzymy, że w najlepszym biznesie Europy, Stanów Zjednoczonych i gospodarki światowej leży" tego rodzaju zakończenie rozmów na miarki Bruksela-Londyn, by Wielka Brytania była "silnie zintegrowana" wraz z Unią Europejską - ocenił Lew na konferencji prasowej po spotkaniu z Schaeublem.

Efekt Brexitu. Milionerzy omijają Londyn

- Według nas kluczowe jest, by negocjacje przebiegły w pragmatyczny, transparentny i łagodny strategia, an obie strony wykazały elastyczność - dodał.

"I obyśmy mieli możliwy do przyjęcia przez obie strony i polubowny wynik" tych rozmów - wyraził nadzieję amerykański minister zasobów.

Spotkanie z nowatorskim ministrem

Lew potwierdził także, że jeszcze w czwartek spotka się z nowatorskim brytyjskim ministrem finansów Philipem Hammondem. Rozmowy odbywają się w ramach europejskiej podróży zagranicznego ministra; jej celem istnieją dyskusje na temat posunięć, które pozwolą na wikt wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

Związane z