Temat: USA

Dom - Ze swiata - Temat: USA

10.07.2019-190 widoki -Ze swiata

CIA na Instagramie. Zdjęcia Amerykańskiej Agencji  Ze świata

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa blisko 11, 5 godziny. Włączono rekordową trasę krajową na świecie
  • Nowe zasady na rzecz Facebooka. "Ceną za usługę są dane osobowe jak i również reklamy"
  • Krytyk Banku Świeckiego nowym szefem tej instytucji

"Szpieguję moim małym okiem... " - tak brzmi podpis pod pierwszym zdjęciem zamieszczonym na profilu Centralnej Agencji Wywiadowczej na Instagramie. CIA oficjalnie dołączyła do odwiedzenia grona użytkowników tego serwisu społecznościowego.

Pierwsze zdjęcie, które zamieszczono na opisie w czwartek ma już ponad 36 tysięcy polubień i przedstawia stanowisko oficera CIA.

Na biurku możemy dostrzec między pozostałymi odznakę CIA należącą przypuszczalnie do dyrektora CIA Giny Haspel, gwiazdę przekazywaną rodzinom poległych żołnierzy, torbę z napisem "Top secret pulp". Wskazówki zegara pokazują natomiast godzinę 8. 46, innymi słowy czas, w którym jedenaście września 2001 roku uderzono w północną wieżę World Trade Center.

Na biurku jest także notatnik z wiadomością po arabsku i rysunek przedstawiający oficera Tony'ego Mendeza, który koordynował misję ratunkową w Iranie w 1979 roku. Oprócz tego na zdjęciu widzimy mapy Chin, Rosji, Iranu, banknoty, na krześle znajdują się zaś peruka i kurtka.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I spy with fast little eye...

Post udostępniony przez Central Intelligence Agency (@cia) Kwi 25, 2019 o 7: 34 PDT

CIA na Instagramie

Agencja zamierza wykorzystywać konto jako narzędzie do rekrutacji i zwiększenia czytelności działań.

Świeże zasady dla Facebooka. "Ceną za usługę są wiadomości osobowe i reklamy"

- Dołączenie do Instagrama to kolejny sposób na dzielenie się historiami CIA i rekrutację utalentowanych Amerykanów do służby - powiedziała rzeczniczka CIA Sara Lichterman, cytowana przez portal CNet.

- Za pomocą tego konta zajrzymy w życie Agencji, ale nie możemy ślubować żadnych selfie z tajnych lokalizacji. Chcemy wzbudzić ciekawość użytkowników Instagrama na rzecz sposobów, w jaki globalna misja CIA prowadzi naszej firmy tam, gdzie inni nie mogą dotrzeć i wykonujemy to, czego inni odrzucić mogą zrobić - dodała.

Dyrektor CIA Gina Haspel ogłosiła plany dołączenia do społeczności Instagrama w trakcie wystąpienia na forum chronienia na Uniwersytecie Auburn, które odbyło się w ubiegłym tygodniu.

CIA dzierży już swój profil na Twitterze, które ma więcej niż 2, 5 miliona obserwujących. Mimo że konto dzięki Instagramie założono w czwartek, to już w niedzielę około południa obserwowało już je blisko 90 tysięcy użytkowników.

Związane z