Temat: Wielka Brytania - Unia europejska Europejska

Dom - Ze swiata - Temat: Wielka Brytania - Unia europejska Europejska

02.07.2019-350 widoki -Ze swiata

Brytyjska minister Amber Rudd o prawach obywateli po brexicie  Ze świata

  • Funt spadł poniżej pięciu zł. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, jak musisz wiedzieć
  • Żyją wiele kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • Brexit opóźniony nawet o więcej niż jeden lata. Brytyjskie media na temat scenariuszach
  • Studenci Erasmusa mogą spać spokojnie. Bruksela ma dla nich plan dzięki twardy brexit

Londyn zapowiada koniec swobodnego obiegu osób między Unią a Wielką Brytanią. Ma to nastąpić zaraz po oficjalnym brexicie. Minister do rzeczy imigracji Brandon Lewis powiedział w czwartek, że do marca 2019 roku brytyjski rząd wprowadzi nowe zadania co do wjazdu unijnych mieszkańcówrezydentów na Wyspy.

Jakie rozwiązania wprowadzi brytyjski rząd? Zależy to od efektów negocjacji na linii Londyn - Bruksela. Minister do spraw imigracji Brandon Lewis zapowiedział jednak w czwartek w rozmowie z radiem BBC, że swobodny przepływ osób między Unią a Wielką Brytanią skończy się po brexicie.

Wskazał przy tym, że wiosną 2019 roku zostanie wprowadzony nowy system imigracyjny.

Na ten temat mówiła także, w artykule opublikowanym przy czwartek w "Financial Times", brytyjska minister spraw weneckich Amber Rudd. Zapewniła, iż władze zrobią wszystko, żeby nowe przepisy były zgodne z oczekiwaniami społeczeństwa i biznesu.

Wpływ imigrantów

Jak podaje Reuters, Amber Rudd zwróciła się do odwiedzenia Komitetu Doradczego do spraw Migracji z prośbą na temat przeprowadzenie badania, które ma odpowiedzieć na pytanie, jakim sposobem dużą rolę w brytyjskiej gospodarce odgrywają obywatele Unii europejskiej Europejskiej.

Nasze państwo kusi gigantów z Londynu. "Decyzje mogą zapaść po tym roku"

"Będziemy zmierzać do dalszego przyciągania tych, którzy przynoszą korzyści gospodarcze, społeczne i kulturowe" a mianowicie powiedziała Rudd cytowana w komunikacie.

"Ale równocześnie polski nowy system imigracyjny sprawi, że będziemy kontrolować cyfrę osób przyjeżdżających na Wyspy (... ) co da nam możliwość przywrócić wskaźnik migracji netto do zrównoważonego poziomu" - dodała.

Całkowita migracja netto, czyli różnica pośród napływem an odpływem, wyniosła w ubiegłym roku 248 tysięcy osób, tymczasem rząd dąży do obniżenia stopnia tego wskaźnika poniżej 100 tysięcy.

Negocjacje trwają

Przypomnijmy, że w przeszłym tygodniu Michel Barnier, naczelny negocjator w sprawie brexitu z ramienia Komisji Europejskiej, wskazał, że negocjacje pokazały fundamentalną rozbieżność w kwestii praw obywateli po wyjściu Wielkiej Brytanii z Starego kontynentu Europejskiej.

Dodał, iż rozbieżności dotyczą między pozostałymi praw rodzin osób działających za granicą. Chodzi o trzech, 2 mln obywateli unijnych mieszkających w Wielkiej Brytanii i 1, 2 mln Brytyjczyków żyjących obecnie przy 27 krajach Wspólnoty. a mianowicie W porozumieniu o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE obywatele muszą mieć zagwarantowaną pewność prawną, której wymagają w swoim codziennym istnieniu. Podczas kolejnej sesji negocjacyjnej musimy wyjaśnić powody niezgodności - powiedział Barnier dzięki konferencji prasowej.

Oficjalne negocjacje między Wielką Brytanią i Unią Europejską rozpoczęły się miesiąc temu. Zgodnie z unijnym harmonogramem negocjacje muszą zakończyć się w ciągu dwóch lat od odpalenia artykułu 50. traktatu UE, czyli do 29 marca 2019 roku.

Jak sygnalizował jednak wcześniej Barnier, liczy on na wówczas, że negocjacje zakończą się do października 2018 roku, by parlament brytyjski i parlamenty państw unijnych zdążyły ratyfikować porozumienie, jeśli powiedzie się je wypracować przy toku negocjacji.

Związane z